Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Elektryk    122
33 minuty temu, Fugeo napisał:

Ja też bym dołożył, ale też nie chcę iść w nie wiadomo jakie koszta.

To olej mikro, zostaw tylko bor. Takim pudrowaniem nie zrobisz plonu.

• Like 1

Mich9    117

Adam86 napisał: Pierwsza dawka 400l RSM 32 druga 200l i 200kg Siarczanu magnezu. Chłopie ponad 250 kg azotu czy ciebie nie pogrzało? :) Pierwsza dawka 250 litrow druga 200 l i bedzie dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

koniu    285

Może miało być: łączna dawka rsm 400 kg 😁

Nawożenie na 6t rzepaku a na 15 pszenicy. Dobrze że rzepak to nie pszenica, bo czym by to później pozbierać z ziemi przy takim nawożeniu.

Swoją drogą u siebie mam zaplanowane dawki, ale sam nie wiem jak to będzie wyglądać przez ten chory zakaz sypania azotu do 1 marca.

Edytowano przez koniu

Mich9    117
Mi sie tam nie spieszy, z tym szybkim wjazdem w rzepak to tak nie do konca, w tym roku na wiosne kolega jechal poczatkiem kwietnia w rzepak(juz odbudowany z duza iloscia lisci) z rsmem przy ponad 20 stopniach nie mial kiedy wczesniej, za chwile dał mu druga dawke, w zniwa mial najladniejszy rzepak, chyba hybrydy z agrii, plon 4,8 tony, drugi sasiad sypal w zaczynajacy kwitnac rzepak spoznil pierwsza, liniowka z syngenty 3,8 tony, nie wiem moze po prostu byl to rok na rzepak. Ja tam zawsze rozlewam tylko wtedy kiedy da sie wjechać, w pszenicy tydzien po rzepaku.

To napewno "był taki rok"😉 Początkiem kwietnia to rzepaki strzelały w pęd, zwłaszcza te niezasilone wcześniej azotem. Poza tym, jeśli N podaje się dopiero początkiem kwietnia, to nie ma sensu dzielić go jeszcze na dwie dawki. Kolejna sprawa, to jaki sens ma doglebowe podawanie azotu rzepakowi, który już rozpoczyna kwitnienie ??

Adam86    0
1 godzinę temu, Mich9 napisał:

Chłopie ponad 260 kg azotu czy ciebie nie pogrzało? :) Pierwsza dawka 250 litrow druga 200 l i bedzie dobrze

Chłopie nie ponad 260 tylko 253. W tym roku tak samo i to był strzał w dziesiątkę bo po drugiej dawce deszcz dopiero po 5tyg. 

Mich9    117

marian_machler napisał:

To napewno "był taki rok"😉 Początkiem kwietnia to rzepaki strzelały w pęd, zwłaszcza te niezasilone wcześniej azotem. Poza tym, jeśli N podaje się dopiero początkiem kwietnia, to nie ma sensu dzielić go jeszcze na dwie dawki. Kolejna sprawa, to jaki sens ma doglebowe podawanie azotu rzepakowi, który już rozpoczyna kwitnienie ??

Nie wiem czy ma sens ale sie sprawdza :D co nie oznacza ze bede tak stosowal pisze tylko wlasne obserwacje :)

Mich9    117

Adam86 napisał:

1 godzinę temu, Mich9 napisał:

Chłopie ponad 260 kg azotu czy ciebie nie pogrzało? :) Pierwsza dawka 250 litrow druga 200 l i bedzie dobrze

Chłopie nie ponad 260 tylko 253. W tym roku tak samo i to był strzał w dziesiątkę bo po drugiej dawce deszcz dopiero po 5tyg. 

Fakt mialo być 250, u mnie im wiecej azotu tym gorzej? Popadalo cos u ciebie po tej drugie dawce zeby zwiazalo sie z ziemia bo jesli spadlo z 5 mm to raczej slabo, u mnie w okolicy tez sa tacy co sie chwala ile to kg azotu w czystym skladniku posiadaja, mam takiego co sypnal na pszemice 270 kg i sie chwalil na prawo i lewo, zwyczajnie spalil pszenice przez suchy rok, miala tego za duzo, srednia mial 5 ton, duzo nie oznacza dobrze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez atomik
      witam
      czy ktoś z was bawi się w nawozy startowe koło nasion w postaci mikro granulatu, jakie firmy stosujecie, wasze opinie itd.
      z opinii użytkowników tych co znam najlepiej chwalili timac physiostart cena 180 zł na ha wychodzi chyba. Sam miałem ochotę spróbować ale już mam posianą w tym roku kukurydzę.

Zapraszam do dyskusji
    • Przez czapla112
      Witam, może ktoś polecić jakiś nawóz dolistny, dobry i nie drogi na ok 4ha rzepaku?
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez DawidWsik
      Witam mam pytanie rzepak był pryskany po siewie  rapsanem i comandem. Chcąc teraz zasiać pszenicę jarą muszę orać czy wystarczy głęboko talerzowanie. Na etykiecie pisze orka czy ktoś próbował na talerzówkę.
    • Przez Agaiko
      Panowie zlikwidowalam rzepak i planuje siać jęczmień jary miesiąc temu na rzepak poszło 350saletrosanu na h klasa ziemi 3 i czy teraz przy siewie jęczmienia dawać doglebowo nawóz sol superfosfat i mocznik a jeżeli tak to po ile

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.