tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Cihu    151
2 godziny temu, Taurus83 napisał:

Jak myślicie ile można zebrać rzepaku który urusł z samosiewów ? Jedyny  zabieg to glifosat przed zbiorem. II klasa 

Mam nadzieję, że wkrótce się tego od Ciebie dowiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
10 godzin temu, Tomek90 napisał:

Niby tak, ale na piachu można spróbować. Według mnie lepiej tak jak utopić nasiona po suchej orce ;/

W ubiegłym roku tak zrobiłem po pszenicy, słoma nie zebrana 2x talerzowka i siew rzepaku - działka miała trochę ponad 7ha- średni plon był 3,1 mieszkańca ale korzenia palowego nie było, bardziej to przypominało korzeń słonecznika nie rzepaku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

kawałek Expritu wykoszone dzisiaj wieczorem, plon na oko ok 4,2t, i dla sąsiada wykosiłem ponad 3ha ale odmiany nie znam i też plon ok 4,3t/ha ale rzepaki były te akurat ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Ty kosiles a u mnie pompa od 14 i pozniej kilka razy popadalo delikatnej. Exprit u mnie już praktycznie dojrzał nie ma zielonych luszczyn. Jaka miałeś wilgotność?

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

u mnie dzisiaj 1mm a w sąsiedniej wsi ok 50mm...  Przydałoby mi się jeszcze z 20mm opadu :)

U mnie ok 8,5 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    325

Heh mogę oddać trochę od siebie. W tydzień spadło ok.100l/m2. Tragedia, rzepak miałem kosić ponad tydzien temu a teraz zaczyna porastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Mam jedną działkę na której jest owies i sporo perzu, chce tam zasiac rzepak, pytanie czy od razu po skoszeniu owsa randapowac, czy odczekać jeśli tak to ile? Po jakim czasie od oprysku mogę spokojnie orac i siac? 

Miałem robić ścierniskowcem ale zanim chwasty odbija może się trochę zejść, doradzcie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

mam kawałek gdzie na jednej połowi rośnie pszenica a na drugiej rzepak i za rok mam dylemat czy siać na całości pszenice czy rzepak, w sensie czy jak posieje rzepak na rzepaku po orce nic złego nie będzie się działo z nim?, dodam ze nigdy tam rzepaku poza tym rokiem nie było a działka nie jest duża dlatego chce ją ujednolicić + składnaim się do rzepaku bo jest tam dobra ziemia to wschody zawsze są dobre

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25

W tamtym roku mialem kawalek rzepaku posiany w sporym perzu. Kosilem późno ,jakieś 3 tygodnie przed sianiem rzepaku. Po skoszeniu pszenicy odczekalem z tydzień potem glifosat i po 1.5 tygodnia orka i siew. W tym roku ponownie jest pszenica. Perzu ani śladu a rzepak w tym perzu byl najladniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

No przecież perz w rzepaku nie jest problem można go bez problemu zwalczyć już w rosnoncym rzepaku jeśli nawet nie da się go pozbyć przed siewem 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Bonanze.miałem w ubiegłym roku i dała 3,6t z ha na 4klasie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

To jak myślicie że będzie lepiej opryskac po siewie czy przed? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mareg napisał: Mam jedną działkę na której jest owies i sporo perzu, chce tam zasiac rzepak, pytanie czy od razu po skoszeniu owsa randapowac, czy odczekać jeśli tak to ile? Po jakim czasie od oprysku mogę spokojnie orac i siac?  Miałem robić ścierniskowcem ale zanim chwasty odbija może się trochę zejść, doradzcie 😉 W ubiegłym roku też miałem niewielkie skupiska perz na dwóch dzialkach. Opryskalem glifosatem sciernisko odczekałem tydzień perz zaczął zolknac zaoralem na raz i zasiałem rzepak po perz ani śladu 😁


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Pany dk exalte nadaje się żeby go siać na V klasie czy nie bardzo? 

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Dnia 19.07.2018 o 15:00, Taurus83 napisał:

Ok 1200 kg 

Jesteś kozakiem. Wypracowałeś większy zysk netto niż 30% użytkowników AF. Nakłady 0zł plon 1200kg.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

to nie ja. taki koles wziął dzierżawę. pole stało od zeszłorocznych żniw.  kumpel mu kosił.  średni plon z bodajże z 20 ha. nie 0 tylko glifosat +kombajn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie może się ktoś podzielić opiniami na temat kws Sergio?

Miałby isc na lekkie ziemie (4a -5a)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Panowie pierwszy raz siałem rzepak i pomimo kilku istotnych błędów udało się ukosic 2.5t. teraz zastanawiam się nad odmianami. Tak jak kiedyś tu pisałem spotkałem się z przypadkami wysiewania własnych nasiona. Też się nad tym zastanawiam. Czy ktoś to spraktykowal na własnej skórze? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
8 minut temu, melon10641 napisał:

Panowie pierwszy raz siałem rzepak i pomimo kilku istotnych błędów udało się ukosic 2.5t. teraz zastanawiam się nad odmianami. Tak jak kiedyś tu pisałem spotkałem się z przypadkami wysiewania własnych nasiona. Też się nad tym zastanawiam. Czy ktoś to spraktykowal na własnej skórze? 

 

jak na swoich polach nigdy nie miałeś rzepaku to siew swoimi nasionami to nie jest jakiś głupi pomysł


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Siałem tą samą odmianę własnymi nasionami i kwalifikatem. Nigdy więcej swoimi. Z dołu zrobił się gnój. Zaczął odbijać na całej powierzchni a nasiona kolorowe. W tym roku myślę nad Kugą i DK Extract ale boje się jak wypadną na słabszych glebach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj