tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

XTRO    1537

No i byli. Na razie nic  nie oszacowali bo dopiero za miesiąc przyjadą drugi raz. Pochodzilem z nimi po polach to powiem szczerze że rzepak ostro dostał po d*pie. Sporo luszczyn oblamanych, na lodygach tyle plam od udarzen że się nie policzy. A najlepsze jest to że oni twierdzą że mała szkoda bo nie ma dużo śladów ba luszczynach samych... brak słów. Wg mnie grad zrobił już-20% plonu i to gołym okiem widać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
4 godziny temu, darek154 napisał:

Od czego ten rzepak taki się zrobił jaka tu była przyczyna? 

Snapchat-641680784.jpg

Susza, słodyszek, brak jakiegoś mikro, jest dużo propozycji ale ciężko trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
3 godziny temu, XTRO napisał:

No i byli. Na razie nic  nie oszacowali bo dopiero za miesiąc przyjadą drugi raz. Pochodzilem z nimi po polach to powiem szczerze że rzepak ostro dostał po d*pie. Sporo luszczyn oblamanych, na lodygach tyle plam od udarzen że się nie policzy. A najlepsze jest to że oni twierdzą że mała szkoda bo nie ma dużo śladów ba luszczynach samych... brak słów. Wg mnie grad zrobił już-20% plonu i to gołym okiem widać. 

Michał likwidowałem kiedyś szkody i powiem Tobie, że za plamy nikt nie płaci. Powinni policzyć połamane łuszczyny na roślinach z 1mkw w kilku powtórzeniach (w zależności od powierzchni pola) - czemu nie liczyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

u mnie to samo, polowe łuszczyn zrzucił , gołe łodygi, obstawiam ze to przez susze, mikro odpada bo co trochę pryskałem , robak też odpada bo plantacja przy domu i było obserowowane, gradu nie bylo wiec zostaje tylko susza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
13 godzin temu, aro1975 napisał:

Michał likwidowałem kiedyś szkody i powiem Tobie, że za plamy nikt nie płaci. Powinni policzyć połamane łuszczyny na roślinach z 1mkw w kilku powtórzeniach (w zależności od powierzchni pola) - czemu nie liczyli?

z nimi to paranoja. Najlepiej jakby wycięło w pień to wtedy byłaby szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
Dnia 22.05.2018 o 22:11, aro1975 napisał:

Michał likwidowałem kiedyś szkody i powiem Tobie, że za plamy nikt nie płaci. Powinni policzyć połamane łuszczyny na roślinach z 1mkw w kilku powtórzeniach (w zależności od powierzchni pola) - czemu nie liczyli?

na kolejne szacowanie zaproś soltysa jakaś inna osobę i nagrywaj całe szacowanie w przypadku kiedy oszacuja z d*py, miałem tak z łosiami i pomogło jak chciał mi 5% z rzepaku uszkodzeń wpierdzielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

No i u mnie to samo wczoraj grad i łuszczyny poobijane jak to wpływa na plon

333672671_qepxrrx.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

wiem że kiedyś w PZU ocentkowanie było liczone do szkody jak miałem grad 5 lat temu , każda plama to mniejsza asymilacja , upominać się o swoje i nie dać  nabić w butelkę . wiem że wtedy chyba 10 ocentkowanych łuszczyn było liczonych jak jedna zniszczona całkowicie . najgorsze to są chyba te dziady z concordii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Maniek101 napisał:

No i u mnie to samo wczoraj grad i łuszczyny poobijane jak to wpływa na plon

333672671_qepxrrx.jpg

Na pewno większa presja chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemanr1    23

 To od gradu te plamki czy też od mocnego nawalnego deszczu? zgłaszać to do ubezpieczenia?

IMG_20180527_191559.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy można dać jeszcze bor na rzepak jary pokazały się pierwsze kwiaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Bor jest mało ruchliwy w roślinie , a potrzebny jest w czasie tworzenia łuszczyn i nasion rzepaku , więc w fazie zielonego pąka jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

Witam ! U mnie też sporo krzaków  uschniete,-ale na pewno to od suszy ?nie robak.nie ciekawie to wygląda,łuszczyny też się otwierają,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

U mnie wczoraj trochę w koncu popadało i dziś sporo deszczu ale rzepak i pszenica tragedia okolice Chełma. 

Tak wyglądal 26 mają a teraz 30% otwartych Łuszczyn i schnie 

IMG_20180526_154815.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

dziś też ładnie popadało spadło 15l to pszenica i rzepak aż zielone się porobiły okolice Hrubieszowa woj.lubelskie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

U mnie nie dośc żę było sucho to jeszcze najwczesniejsza odmiana jaka może być rzepak myśle koło 10 lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11
42 minuty temu, hardkor113 napisał:

U mnie nie dośc żę było sucho to jeszcze najwczesniejsza odmiana jaka może być rzepak myśle koło 10 lipca

Jakie rokowania co do plonowania? U mnie jak będzie 2 tony z ha to będzie super. Koszty moze się zwrócą.. w tamtym roku prawie 4 z ha a teraz lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Łuszczyn w tym roku niezawiązanych to masakra, po przymrozkach tyle nie było. Na wcześniejszych odmianach najgorzej na dolnych pędach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj