tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Tomek90    2198
12 godzin temu, losktos napisał:

Bor razem z insektycydem to nie za dobry mix, lepiej pojechać osobno 

Jak masz z 2ha to może i tak, ale wtedy i wszystko można osobno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Tomek90 napisał: 12 godzin temu, losktos napisał: Bor razem z insektycydem to nie za dobry mix, lepiej pojechać osobno  Jak masz z 2ha to może i tak, ale wtedy i wszystko można osobno.  Dokładnie kuźwa w samo sedno!!! jak jest mała ilość to można się bawić, ale przy większych ilościach to strzał w kolano Tu na forum każdy jest mądry i każdy lata z oddzielnym składnikiem a później bida i wody ni ma😅😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

u mnie to samo w tym roku, substancji poszło od groma na raz i na razie nie widać w rzepaku,żeby coś przypaliło albo coś. I dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elekt20    3

Jak u as z słodyszkiem ja dzisiaj byłem w polu i pomimo tego że lekko ponad tydzień temu pryskałem pyrinexem prawie na kazdym pąku coś widać no i pojechałem plenum u mnie jest zielony pąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Też u mnie był z 1-2 na roślinie choć pryskane 5 dni wcześniej. Tylko prawda jest taka, że pąki nie uszkodzone, więc chloropiryfos działa. Mimo to i tak dziada potraktowałem pyretroidem, bo co z oczu to z serca :P

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    112

farmer1111

Wygląda na niedobór molibdenu, przy intensywnym nawożeniu azotowym to częsty problem (dodatkowo gleba też nie jest zbytnio zaopatrzona w ten mikroelement). Nawóz z molibdenem albo rozpuszczalna sól molibdenu powinna pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839
1 godzinę temu, XTRO napisał:

u mnie to samo w tym roku, substancji poszło od groma na raz i na razie nie widać w rzepaku,żeby coś przypaliło albo coś. I dobrze :)

Tu nie chodzi o to że coś przypali bo mieszając bor z insekcydem podwyższ pH wody a insekcydy lubią niskie pH i wtedy dobrze działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Czym załatwić słodyszka raz a dobrze w fazie luźnego pąka, przy uwzględnieniu rychłego kwitnięcia? Pryskałem wczoraj Decisem a tu na jednej działce dziad niewzruszony, na innych od jednej do kilku sztuk na roślinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

też. Ale u mnie jak na razie jest wszystko w porządku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Jak masz z 2ha to może i tak, ale wtedy i wszystko można osobno. 

To już kwestia wyboru "zła koniecznego".. Z resztą można tak mieszać żeby ten bor i insektycyd ominąć 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198
15 minut temu, poosa21 napisał:

Tu nie chodzi o to że coś przypali bo mieszając bor z insekcydem podwyższ pH wody a insekcydy lubią niskie pH i wtedy dobrze działają.

No to ja mówię że mieszam bor z insektycydem i szkodnika daje na koniec. Nie mam i nie miałem problemu z śmietką czy chowaczem czyli skuteczność jak najbardziej ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To trochę inny temat. Podnosząc pH wody przyspiesza się czas rozkładu substancji, prościej - po pewnym czasie po rozpuszczeniu spada skuteczność i przykładowo jeżeli substancja jest stabilna przez np 6 godzin po rozpuszczeniu to po podwyższeniu pH stabilna może być tylko przez godzinę. Jeżeli mieszanka jest natychmiast wypryskana to zwykle nie widać zbytnio obniżenia skuteczności, problem pojawia się z czasem, np długi czas dojazdu do pola lub postój po rozpuszczeniu a przed opryskiem 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
23 godziny temu, Majster96 napisał:

Przez miedzę rzepaki żołte się robią a u mnie to się zapowiada że jeszcze z 1,5 tygodnia będzie zielono, o co tu chodzi? odmiana czy toprex aż tak go zahamował?

U mnie to samo wszystkie w okolicy żółte a mój zielony aż czarny niski, i na wiosnę dałem same tebu, także to nie regulator a wysokie dawki azotu go trzymają, wcześnie zapodane i przypuszczam że te nasze mogą jeszcze wydać przyzwoity plon, a te co strzeliły to już d*pa. Nawet na pszenicy widać kto wcześnie sypał nie stracił a zborze ciemne i po krzewione. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
3 godziny temu, lukasz222 napisał:

Czym załatwić słodyszka raz a dobrze w fazie luźnego pąka, przy uwzględnieniu rychłego kwitnięcia? Pryskałem wczoraj Decisem a tu na jednej działce dziad niewzruszony, na innych od jednej do kilku sztuk na roślinie.

u mnie poleci Evure. ponoć pyretroid w nim dziala trochę inaczej wiec liczę ze ładnie go wykosi. odżywki i regulacja poszly tydzien temu. 

@losktos a sam jak dzialasz? mieszasz z insektocydami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio066    5
7 godzin temu, losktos napisał:

To trochę inny temat. Podnosząc pH wody przyspiesza się czas rozkładu substancji, prościej - po pewnym czasie po rozpuszczeniu spada skuteczność i przykładowo jeżeli substancja jest stabilna przez np 6 godzin po rozpuszczeniu to po podwyższeniu pH stabilna może być tylko przez godzinę. Jeżeli mieszanka jest natychmiast wypryskana to zwykle nie widać zbytnio obniżenia skuteczności, problem pojawia się z czasem, np długi czas dojazdu do pola lub postój po rozpuszczeniu a przed opryskiem 

zgadzam się z przedmówcą w 100%.

image.png.a49b43a1ba1c2b4e0fbb03a3e1379706.png

image.png.e98386a140385f6aa0c11200df7fad72.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356
7 godzin temu, Przem00 napisał:

u mnie poleci Evure. ponoć pyretroid w nim dziala trochę inaczej wiec liczę ze ładnie go wykosi. odżywki i regulacja poszly tydzien temu. 

@losktos a sam jak dzialasz? mieszasz z insektocydami?

Boru nie mieszam, układam tak żeby podać go w innym zabiegu. Może gdybym nie mógł się wyrobić czasowo to bym ryzykował, ale jak narazie nie miałem takiego problemu 

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie już zakwitł główny pąk, drugie pole co później siane o 10 dni jeszcze zielono. Termin siania a nie kiedy dany nawóz ma znaczenie. Oba rzepaki nawoziłem w tym samym czasie podczas przymrozków takimi samymi dawkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

Panowie pryskać już na słodyszka skoro tego nie widać??ogólnie rzepak wygląda słabo tzn niski jest. Dostał 300 saletrosan potem 220 saletry. Wspomaganie borem siarczanem magnezu i pryskany dursbanem. Jest to mój pierwszy raz z rzepakiem więc wybaczcie że pytam.

Może byłoby lepiej jakby deszcz padał a tu od 3 tygodni susza czyli od świąt

IMG_20180420_115230.jpg

IMG_20180420_115217.jpg

IMG_20180420_115035.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, lukasz222 napisał:

Czym załatwić słodyszka raz a dobrze w fazie luźnego pąka, przy uwzględnieniu rychłego kwitnięcia? Pryskałem wczoraj Decisem a tu na jednej działce dziad niewzruszony, na innych od jednej do kilku sztuk na roślinie.

U mnie poskutkował Pyrifos 480 EC .Tylko, że zamiast dawkowania 0.6 poszło 1l/ha, Dzisiaj  przeglądałem każde pole i słodyszka nie zauważyłem. 

Termin stosowania środka: stosować w 7 – 10 dni po pierwszych nalotach szkodnika w fazie rozwojowej rzepaku BBCH 51 – 53
(zielony pąk – pąki kwiatowe rozwinięte nad najmłodszymi liśćmi).

Edytowano przez KrystianGaczyski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Byłem przed chwilą na rzepaku i u was też w pąkach pełno słodyszka,pryskane już dwa razy a on nadal,w misce czarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2017 o 09:36, 20CBR12 napisał:

Zasilisz go wczesną wiosną jak przezimuje a teraz wysmaruj rozsiewacz tawotem żeby nie rdzewial i do garażu wraz z tym nawozem 

Kolego tawotem to mówią osoby z takich wioch że nie powiem tak jak trajzega masakra taki smar nazywa się towot.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie tydzień temu pryskałem dursbanem i dziś znów jest ten plaga. jutro robię wjazd.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3437
Przed chwilą, Artu82 napisał:

Panowie pryskać już na słodyszka skoro tego nie widać??ogólnie rzepak wygląda słabo tzn niski jest. Dostał 300 saletrosan potem 220 saletry. Wspomaganie borem siarczanem magnezu i pryskany dursbanem. Jest to mój pierwszy raz z rzepakiem więc wybaczcie że pytam.

Może byłoby lepiej jakby deszcz padał a tu od 3 tygodni susza czyli od świąt

IMG_20180420_115230.jpg

IMG_20180420_115217.jpg

IMG_20180420_115035.jpg

Na tak mała dawke N to on jest piękny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj