tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miszka31    31

Sam byłem w szoku jak mi kartę pokazali czym pryskają. Na drugi dzień zrezygnowali z Wuxalu P bo coś nie tak było. Ale po parę set ha dziennie pryskają, na dwa opryskiwacze, 8 tyś i 6 tyś l.

 

pewnie im się dysze zapychały, odżywki fosforowo-potasowe gryzą się z siarczanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja w tamtym roku jak pryskałem fungicydem z Wuxalem fosforowym to mi końcówki zalepiało, śmietana się robiła... a niby mówią że można mieszać i piszą nawet o zwiększeniu właściwości buforowych :mellow:


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Przy mieszaniu wielu substancji warto dodać jakiś kondycjoner do wody, zmniejszy to ryzyko, że coś się będzie wytrącać z mieszaniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

U mnie:

4 marca 430kg/ha Saletrosan

27 marca 300kg/ha Saletra

 

Resztę N i innych odżywek zapodamy dolistnie. :)

Mogłoby być w końcu cieplej. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ile tego azotu będzie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja tam mieszam NPK z intermagu dodatkowo z mocznikiem i siarczanem magezu, fungicydem i insektycydem i nic mi się nie zalepia woda ze stawu.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

O tym zadecyduje Kłos senior. :P

 

 

Jaki plon zakładacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Tak myślałem, ze o to zapytasz.

O plonie rzepaku powiem dopiero, gdy go skoszę, sprzedam i będą pieniądze na koncie. Na razie nie mam zamiaru zapeszać. :)

Przed rzepakiem jeszcze kwitnienie, tworzenie łuszczyn i gradobicia, których mam nadzieję, nie będzie.

Coś nie pyknie i całe AF będzie się ze mnie zbijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

dostalem wiadomosc od swojego dystrybutora ze dursban (insektycyd) waży sie z borem zwrócił uwage zeby nie mieszac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Na dursbanie nic nie pisze o działaniu na chowacza jak to z nim jest ? czy jest skuteczny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dursban nie jest rejestrowany w rzepaku dlatego nie pisze ;) na jesieni pryskaliśmy dursbanem, efekt był piorunujący ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Poczytaj sobie opis Dursbanu Delta, ta sama substancja czynna , ale w mniejszej ilosci i z rejestracją w rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

udało się dziś przelecieć zarówno rzepaki jak i pszenice.

Polecieliśmy fungicydem, borem, siarczanem magnezu i mocznikiem.

Rzepak dostaje chwile odpoczynku - kolejny zabieg to pewnie będzie insektyd jak się pojawi słodyszek.

 

190kg azotu dostał w nawozach stałych, koło 30kg dostanie w płynnych tak więc na spokojnie jest 220kg.

Teraz wszystko w rękach pogody.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Ale u Was to chociaż ciepło jest. U nas dzisiaj w dzień było tylko 6 st.C więc taka pogoda jest jak paraliż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crimer    0

a nie jest troche za zimno na pryskanie fungicydem? u mnie dzisiaj na podkarpaciu było 0 stopni a widzę ze i dzisiejsza noc nie będzie lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dziś i jutro jeszcze tak,

na niedziele zapowiadają śnieg!!! a Lany Poniedziałek może być po lodzie :P

Ciekawe jak to będzie wpływać na roślinki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

U mnie:

4 marca 430kg/ha Saletrosan

27 marca 300kg/ha Saletra

 

Resztę N i innych odżywek zapodamy dolistnie. :)

o kuchnia, to pojechaliscie szeroko :o :o

ja na ojca krzycze, ze za duzo N daje, bo 220 kazal wysypac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Rzepak na tone nasion bierze jakieś 50kg azotu, przyjmuje się, że wykorzystanie nawożenia mineralnego azotem przez roślinę jest na poziomie 55%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

dostalem wiadomosc od swojego dystrybutora ze dursban (insektycyd) waży sie z borem zwrócił uwage zeby nie mieszac

 

Tak jak napisał wcześniej jack83, zmień dystrybutora,bo jakoś w zeszłym roku my mieszaliśmy i nic niepokojącego się nie działo.

 

Daros, losktos, redek - polecam sobie przeczytać http://msdssearch.dow.com/PublishedLiteratureDAS/dh_0895/0901b80380895d37.pdf?filepath=pl/pdfs/noreg/011-07004.pdf&fromPage=GetDoc

 

I będzie wszystko jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

 

Jaki plon zakładacie?

 

Zawsze zakłądałem 4t a gowno z tego było ... ledwo 3t średnio udało sie wyciagac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

W zeszłym roku na jednym polu, stanowiącym 1/3 powierzchni całego rzepaku wyciągnęliśmy 4,5t/ha - siew 28.08.2010.

Na reszcie plon wyszedł 3t/ha, ale siew 12.09.2010. Termin siewu jak widać, miał bardzo duży wpływ na plon. Na jesieni 2010 rzepak miał bardzo trudny rozwój w przeciwieństwie do jesieni 2011.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A u nas w zeszłym roku najlepszy rzepak wyszedł siany najpóźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj