Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

kamilc017    32

Dzisiaj dokończyłem rzepak pogoda nawet idealna była około 25-26'C w cieniu. Plon średni 3.76t/ha z 4ha. Wilgotność pierwsze 6.5tony 9.4% reszta 8.9%. Odmiana Jimmy na wiosnę dostała 170kg N agrotechnika pod zdjęciem w galeri. Byłem pewny że odda max 3tony ale mile mnie zaskoczyła mimo obsady 5-20 roślin. Bardzo ładnie się rozgałęził. 

Cezar81    6

dzisiaj u siebie tylko 2 ha wymłócone - monolit średnia 4160 niestety 10,2 wilgotność, ale kosiłem i taki co miał 7

Wiadomość z agroFakt.pl

BENNY82    34

Phoma czyli sucha zgnilizna kapustnych atakuje jesienią i straty robi wczesną wiosną te białe łodygi to zgnilizna twardzikowa. 

pewnie masz racje. dzięki za poprawienie pomyłki.

Roxer    16

U mnie Quartz przy mocno średniej agrotechnice dał bardzo ładne 4,1t/ha na Lubelszczyźnie. Koszony wczoraj od 20, wilgotność prawie idealna pierwsza tona 9,2% reszta już średnio 8,5%.
Jednak ta susza wiosenna tak nie zaszkodziła rzepakom w lubelskim, nie liczyłem na tak dobry wynik

kamilc017    32

No i u nas na lubelszczyżnie tak zgnilizna twardzikowa nie atakowała.

XTRO    160

U Was też nasiona monsantowskie takie drogie ?

20CBR12    51

...ja to jeszcze cennika od monsanto nie dostałem... :-(

DEVBOL    0

W jakim sensie Kuga nie nadaje się na IV-V klasę gleby? tworzy słaby system korzeniowy czy co? bo to ze gleba jest gorszej klasy nie znaczy ze jest prowadzona mniej intensywna uprawa na niej ani ze ma niższe zasobności.

XTRO    160

...ja to jeszcze cennika od monsanto nie dostałem... :-(

u mnie w cenniku ceny zaczynają się od 745 zł a kończą na 1415 zł

Zenonim    47

Chyba najlepiej plonująca odmiana więc próbuj. ja w tym roku wszystko sieję tą odmianą.

DEVBOL    0

nie wiem od jakiego przedstawiciela masz cenniki monsanto ale w firmie Osadkowski np, Exquisite za 695 netto, najnowsze odmiany np. Exterrier, Extime, Extract za 770netto...

20CBR12    51

u mnie w cenniku ceny zaczynają się od 745 zł a kończą na 1415 zł

Tak jak kolega pisał dzwoń do Osadkowskich oni mają napewno monsanto, bo wydaje mi się że ktoś tu prubuje Ci sprzedać nasiona ze zbyt dużą marżą- ceny u Ciebie bardzo wysokie, ja za tyle bym nie wziął...

Tomek90    195

Popular 4.3 t przy wilgotności 10 %

Kiedy deszcz padał przed koszeniem? 

slawek2209    78

delikatnie dzisiaj w nocy.Rzepak w spodzie zielony i niedesykowany.Koszony dwa dni wcześniej inny kawałek bez deszczu  taka sama wilgotność

warchest    44

panowie wiem ze nie ten dzial ale czy ktos sobie sam dosusza rzepak suszarnia jak ja ustawia ? jak zejsc temperature na suszarni do rzepaku cisnienie mniejsze dawc i mniejsza temperatura bedzie mniejsza ?

kamilc017    32

Co robicie po skoszonym rzepaku? Odrazu talerzujecie? Czy może coś innego? Bo słyszałem żeby poczekać aż wzejdą samosiewy rzepaku? 

Tomazi3p    44

Najlepiej zostawić, od deszczu czy nawet rosy skiełkują pierwsze nasiona, druga sprawa- ptaki mogą wydziobać trochę nasion. Najlepiej by było zrobić uprawkę na 2-3cm, żeby możliwe duża ilość skiełkowała. Najgorzej to od razu wjechać z głęboką uprawką w rzepaczysko

Tomek90    195

Jak jest sucho to uprawka zaraz za kombajnem, jak jest wilgoć 4-5 dni wyskoczą samosiewy i uprawka płytko. 

slay6    3

A w zachodniopomorskim ktoś już wyjechał w rzepak?bo w mojej okolicy rzepaki już dedykowane z tydzień ale co drugi dzień deszcz i patrząc na dalszą pogodę to żniwa znów nieciekawie się zapowiadają

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa