tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

warchest    253

no ja tez bylem na polu to zle to wyglada bo cos powyzeralo rzepak ale ponoc to nie jest pryszczarek tylko jakis nowy owad na agrofakt tam pisze na ten temat artykuł .

I mam pytanko do was otoz polozył mi sie rzepak praktycznie caly lezy taki pochylony czy bedzie mniejszy plon przez to ?

nie byl pryskany tylko na opadanie platkow na grzyba a tak wszystkei opryski byly i jest gesty bo sialismy jak susza byla i ok ponad 7 kg wyszlo na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

jak leży to straty na pewno, masz powód 7 kg to ja sieję na 3-3,5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

no ja tez bylem na polu to zle to wyglada bo cos powyzeralo rzepak ale ponoc to nie jest pryszczarek tylko jakis nowy owad na agrofakt tam pisze na ten temat artykuł .

I mam pytanko do was otoz polozył mi sie rzepak praktycznie caly lezy taki pochylony czy bedzie mniejszy plon przez to ?

nie byl pryskany tylko na opadanie platkow na grzyba a tak wszystkei opryski byly i jest gesty bo sialismy jak susza byla i ok ponad 7 kg wyszlo na ha

Nasiona kupione czy swoje?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie musi być taka jednostka wystarczy że mu sie tak posiało kwalifikatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A to nie można kilku jednostek kupić?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Nasiona kupione czy swoje?

 

kupione tzn bylo siane 5 ha rzepaku byly 2 paczki monolit czyli na 6 ha i mialo byc to wysiane ale ze pozniej zbraklo to jeszcze 10 kg bylo dokupione rzepaku sherlock zaprawiany wszystko jak orginal tyle ze luzem był oraz z 2 3 kg rzepaku z poprzednich lat . zasiane tak gesto z tego powodu ze rok wczesniej mieszancem siane ok 2 kg na ha nie powschodził susza była i pozniej te jego resztki rzadkie wyleciały

a 2 lata temu co posiany byl mieszaniec 2,1 kg na ha dk exstorm piekny byl i plon wydał .ale panowie jak siac rzepak jak np jest susza i on pozniej nie powschodzi . u nas w okolicach jak sialismy rzepak tez byla susza u nas gesty i wzeszedł ale sporo osob likwidowalo rzepaki bo nie powschodziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

kupione tzn bylo siane 5 ha rzepaku byly 2 paczki monolit czyli na 6 ha i mialo byc to wysiane ale ze pozniej zbraklo to jeszcze 10 kg bylo dokupione rzepaku sherlock zaprawiany wszystko jak orginal tyle ze luzem był oraz z 2 3 kg rzepaku z poprzednich lat . zasiane tak gesto z tego powodu ze rok wczesniej mieszancem siane ok 2 kg na ha nie powschodził susza była i pozniej te jego resztki rzadkie wyleciały

a 2 lata temu co posiany byl mieszaniec 2,1 kg na ha dk exstorm piekny byl i plon wydał .ale panowie jak siac rzepak jak np jest susza i on pozniej nie powschodzi . u nas w okolicach jak sialismy rzepak tez byla susza u nas gesty i wzeszedł ale sporo osob likwidowalo rzepaki bo nie powschodziły

 

rozumiem zawyżyć wysiew np gdy wychodzi z jednostki po 3kg na hektar na 4 do 4,5 kg ale nie wysiać ze 40 kg na 5 hektary. Nie dośc że koszt to potem problem z wylegnięciem. Trzeba orać i odrazu siać za d*pa wtedy nawet jak sucho to można przyzwoite efekty osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

panowie a jak zostaly mi nasiona z zeszlego roku to moge je wysiac czy juz sie nie nadaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Jak były przechowywane w normalnych warunkach, tzn nie dostały wilgoci ani słońca, to śmiało możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

rozumiem zawyżyć wysiew np gdy wychodzi z jednostki po 3kg na hektar na 4 do 4,5 kg ale nie wysiać ze 40 kg na 5 hektary. Nie dośc że koszt to potem problem z wylegnięciem. Trzeba orać i odrazu siać za d*pa wtedy nawet jak sucho to można przyzwoite efekty osiągnąć.

 

tak było własnie rok temu ze orka waly i na drugi dzien siew i nie powschodził

koszt to jeszcze idzie przezyc gorszy byl jak sie orało 12 ha i przesiewało . a to jedyny problem gestego siewu wyleganie ? czy plon mniejszy bedzie jeszcze dodatkowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Oczywiście że plon mniejszy, obsada jest po to żeby jej trzymać. Jak było tak sucho to trzeba było rezygnować z rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja w tym roku mam rzepak z nasion 3 letnich , a zrobiłem tak ze w drugim roku do kwalfikatu dodalen swoich nasion a w trzecim do mieszanki z drugiego znów "świeżych" nasion , oczywiście co roku troszkę zwiekszalem normę wysiewu a itak nie był za gesty ;)

W pierwszym roku mojej przygody z rzepakiem wysialem 10kg monolitu , było to dużo za dużo , w efekcie rzepak wylegl i do zbiorów zaczął odbijać nowy zielony , straty były straszne , mlocilo się tragicznie a plonu było marne 2,7t z ha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Tak powoli myślę o ochronie na nowy sezon czym tanio i skutecznie zabieg czyszczący zrobić przed tebu+caryx? prochloraz czy tiofant metylowy, jakie dawki? Nie chce tebukonazolu nadużywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Axcela GB, preparat na ślimaki (coś zacytować nie mogę wcześniejszego pytania).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Że niby jesienią? 

wiosna.

jesienią 250g tebu, wiosna czyszczący z odżywkami borem itd, przed skracaniem tebu+caryx a później płatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Może Topsin?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Tak powoli myślę o ochronie na nowy sezon czym tanio i skutecznie zabieg czyszczący zrobić przed tebu+caryx? prochloraz czy tiofant metylowy, jakie dawki? Nie chce tebukonazolu nadużywać

 

opryskaj tebu + metkonazolem  np caramba dobrze skraca takie połączenie i dobra grzybowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Ja w tym roku mam rzepak z nasion 3 letnich , a zrobiłem tak ze w drugim roku do kwalfikatu dodalen swoich nasion a w trzecim do mieszanki z drugiego znów "świeżych" nasion , oczywiście co roku troszkę zwiekszalem normę wysiewu a itak nie był za gesty ;)

 

W pierwszym roku mojej przygody z rzepakiem wysialem 10kg monolitu , było to dużo za dużo , w efekcie rzepak wylegl i do zbiorów zaczął odbijać nowy zielony , straty były straszne , mlocilo się tragicznie a plonu było marne 2,7t z ha ...

 

a skracales ten rzepak chociaz ?  tzn mowie o caryx itp srodkach skracajaco grzybowych .u nas wyszedl ok 8 kg na ha ale lepiej bo powschodzil znajomemu co sialem ok 5 kg na ha to slabiej powschodzil ale dal azotu i teraz dopiero przyzwoicie wyglada mu ten rzepak .

Oczywiście że plon mniejszy, obsada jest po to żeby jej trzymać. Jak było tak sucho to trzeba było rezygnować z rzepaku. 

 

ba zrezygnowac z uprawy rzepaku a plodozmian tez trzeba jaksi utrzymywac . pozatym ja sieje tylko pszenice pszenzyto rzepak i kukurydze no i przy tcyh 46 ha co narazie sa z dzierzawami chce miec chociaz z 5 ha rzepaku . uporawy musza byc troche rozlozone bo raz jedno wypali a raz inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

opryskaj tebu + metkonazolem  np caramba dobrze skraca takie połączenie i dobra grzybowka.

carambe ma procam w moich okolicach nie widzę ich, do tego zostało mi caryxu troche ;| . Chyba że resztę zamiast caryxu zrobię ccc+tebu

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Robicie juz może desykacje rzepaku ? Jęczmienie u mnie juz koszą.. Rzepak coraz bardziej beżowy....schnie w oczach.
Czym sie najlepiej sugerować żeby w porę w rzepaku desykacje zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Może Topsin?

 Jaka dawka minimalna żeby był efekt zadowalający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj