Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

staszek131415    2032

Dokładnie jak piszesz przeliczą żże uszkodzone 35% potem to co urośnie iecej na pozostałych i zrobi się 10 % ubezpieczam tylko od gradu bo nie będęsięz dziadami szarpał

Kula07    139
Napisano (edytowany)

A w jakiej firmie ubezpieczeniowej tak jest?

Edytowano przez Kula07

maniek20    71

3lata temu byla strata na przymrosku 15 % i wypłacili za tyle

Wiadomość z agroFakt.pl

RoRo    3

No to moze od tamtego roku jest taki myk robiony ale wiadomo ze sie chwalic z tym nie beda. Concordia

proxy8441    72

widać już poważne straty na rzepaku? kwiaty obumarzły? młode łuszczyny pewnie również, na razie mnie w domu nie ma, tata wysłał mi zdjęcie, no był zgięty ale to nic, najgorsze że bez wpływu na kwiaty i świeżo zawiązane łuszczyny to nie bedzie, mam ubezpieczone w TUW, zobaczymy co się bedzie dalej działo, był biały szron wszędzie, ok. -2 było do -3.

piotr4255    10

Współczuję u nas na palukach ominęło może z -1 było ale po rzepaku nie widać

leszczyk674    2

Witam panowie. Mam pytanie może nie na miejscu o tej porze roku mianowicie przygotowuje się do siana rzepaku będzie to mój pierwszy rzepak i mam kilka pytań:jaki nawóz dać pod korzeń i ile czy mg i siarke podać na jesień czy na wiosne i jakie to by musiały być nawozy (jakieś nazwy) według was najlepsze? Stanowisko będzie po pszenicy na ścieranie planuje rzucić 100 kg mocznika klasa ziemi 3 w zeszłym roku było wapnowane. Z góry dziękuję za pomoc.

panRys87    1

1 maja pryskalem mospilanem i dziś zauważyłem ze slodyszki się zabawiaja u mnie w rzepaku. Czym teraz to poprawić ?

Eagle    0

Ja pryskałem Proteusem i jestem zadowolony z jego działania na słodyszka.

panRys87    1
Napisano (edytowany)

A można nim pryskac gdy rzepak kwitnie. I ile musi nie padać po zabiegu bo nie mogę tej informacji znaleźć na ulotkach w necie. Chciałbym nim prysnac dziś ale jakieś opady zapowiadają się...

Edytowano przez panRys87

losktos    120

prawda, z tym że rzepak nie kwitnie na raz i w początkowym okresie kwitnienia słodyszek bedzie jeszcze wyrządzał szkody na pędach bocznych.

krzychu1833    9

1 maja pryskalem mospilanem i dziś zauważyłem ze slodyszki się zabawiaja u mnie w rzepaku. Czym teraz to poprawić ?

A jaką dawkę dałeś mospilanu ?

panRys87    1

Dokładnie nie pamiętam wagi ale wiem na pewno ze poszła 1 torebeczka na 1 ha. Taka dawkę polecił mi sprzedający.

prawda, z tym że rzepak nie kwitnie na raz i w początkowym okresie kwitnienia słodyszek bedzie jeszcze wyrządzał szkody na pędach bocznych.

U mnie kwiaty są tylko na pędach głównych pędy boczne mają przeważnie tylko żółte pąki ' wiec przejdę lepiej dziś wieczorem Proteusem.

Drobnik    2
Napisano (edytowany)

Co sadzicie o mieszance fungicydowej na paltka w rzepaku Amistar Extra 0,5l + Tenore(prochloraz+ tebukonazol) 0,7l? Moze cos stac sie nieprzyjemnego rzepakowi? przypalenia albo cos?

Edytowano przez Drobnik

slay6    3

Czy ma ktoś posiany rzepak Cleravisa. W okolicy rzepaki zaczynają być żółte A ten siedzi w pakach i z tydzien mu zejdzie do kwitnienia.To chyba muszą być późniejsze odmiany.

kamilc017    32

Chociaż jak był przymrozek to twojemu nic się nie stało rzepakowi a tamtym co kwitły mogły nie zawiązać łuszczyn.

suffeks    8

Czy ma ktoś posiany rzepak Cleravisa. W okolicy rzepaki zaczynają być żółte A ten siedzi w pakach i z tydzien mu zejdzie do kwitnienia.To chyba muszą być późniejsze odmiany.

ja mam CL

mPSkHno.jpg

bools    13

panowie jest problem jest bardzo malo pszczół pojedyncze poprostu i co robic slodyszek jest i howacz pryskac czy niech ten slodyszek zapyla bo nie wiem co robic ? ?

Artis    14

ja mam CL

mPSkHno.jpg

Jak z zachwaszczeniem u Ciebie kolego przy technologi cl?

suffeks    8

dobrze, tam gdzie mialem przerwy pokazal sie fiolek i rumian, ale jest ok

krzychu1833    9

panowie jest problem jest bardzo malo pszczół pojedyncze poprostu i co robic slodyszek jest i howacz pryskac czy niech ten slodyszek zapyla bo nie wiem co robic ? ?

Ja mam zamiar pryskać preparatami zwabiającymi pszczoły bo u mnie też bardzo mało jest ich

Kula07    139

Kiedyś słyszałem, że na odmiany hybrydowe pszczoły nie chętnie latają ze względu ma małą ilość pyłku w kwiatach, miałem to trochę za bujde ale sam mam hybryde a sąsiad przez miedze odmiane populacyjna i faktycznie u niego jest zdecydowane więcej pszczół.

pawel213333    0

Ja mam hybryde dk sensei. Pszczol bardzo duzo. Wczoraj ktos wystawil 5 uli 100 metrow od mojego rzepaku to dzisiaj powinno byc ich jeszcze wiecej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa