tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Tomek90    2198

Właśnie przez to dojrzewanie może się bardzo przełożyć na plon, zakwitnie na raty albo 2 razy, a potem to już wiadomo jak to będzie dojrzewać   :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

W jakimś konkretnym celu czy poprostu bo rzepak potrzebuje i w jakiej dawce

Żeby przygotować i wspomóc podczas przymrozków. Poczytaj chociażby ten artykuł:

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/nawozy/mangan-w-uprawie-zboz-i-rzepaku,13965.html

 

Dawałem 0,5kg Agravity Mn Fast:

 

http://www.caldena.com/pl/wiedza/aktualne-porady/agravita-sup-r-sup-mn-fast-zapobiega-niedoborom-manganu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Jak kontrakty. ceny. Stan rzepakow po tych zimnych nocach i deszczach na południu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Dopiero co pisałeś, że wegetacja jeszcze nie ruszyła, więc skąd ta zmiana? Przecież pogoda się nie zmieniała.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Do połowy kwietnia wegetacja nie ruszyła a teraz przez dwa tygodnie pomimo przymrozkow i niskich temperatur nadrobił zaległości tak? Ciekawe...


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No tak, nie pomyślałem, to zmienia postać rzeczy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Kula, Ty na północy, to nie wiesz jakie przyśpieszenie wegetacji może być bardziej na południu, zwłaszcza na stokach wystawionych w kierunku południowym... ;) Normalne cuda potrafią się dziać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Odmiana się podoba ale ty chyba go trochę przygłodziłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

U mnie rzepak  kwitnie kilka dni (Sherlock)- wiadomo kwitnie bo kwitnie z powodu niskiej temperatury. Na razie ani jednej zawiązanej łuszczyny nie zaobserwowałem - sa tylko szypułki po kwiatach. Górny pąk lekko pochylony, kwiary też takie jakieś,  jakby przymrozku dostały. Na razie ciepła nie zapowiadają i zaczynam się martwić. Rzepak sieję 3 rok więc praktyki zbytnio nie mam. Owadów praktycznie na plantacji nie ma - na razie to wiadomo - nie ma co rokować, ale Panowie - proszę o wasze zdanie - jak plantacja się zachowa, jakby taka sytuacja pogodowa się utrzymała przed dłuższy czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

pawel213333 stercza te łodygi jak kije od miotły czyli rzadko i za późno dostał azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Rzadko napewno nie.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

Dostal w sumie 200 kg czystego azotu ostatnia dawka azotu poszla 1,5 miesiaca temu. I na kazdy hektar poszlo 30 ton obornika bydlecego wiec zaglodzony napewno nie jest. Zimno robi swoje. Gleba klasa od 3b do 6. Wiec cudow napewno nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku tak te rzepaki wybijały zwłaszcza populacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, bo rzepak "zaczyna" kwitnąć i chciałem go opryskać borem i odżywka (insol 5) tylko , że wczoraj nie zdążyłem a dzisiaj zauważyłem że robak się znów pojawił i moje pytanie brzmi, czy mogę to wszystko zrobić za jednym razem czyli ( bor+insol+ dursban czy tam pyrinex czy cos tam jeszcze innego ) bo podobno bor zmienia pH wody i nie wolno mieszać  z opryskiem " od robaka". Proszę za szybką odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak wiesz żenie wolno to po co pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

witam  chciałem zapytać czy w tym momencie jest odpowiedni czas na opryskanie rzepaku od grzyba a jeśli tak to jakim środkiem. Pierwszy zabieg wykonałem toprexem 3 tygodnie temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@przemys..... To rzepak zaczyna kwitnąć, a Ty robaka teraz chloropiryfosem chcesz traktować ? Ludzie, k**wa, nie piszcie chociaż takich rzeczy na publicznym forum !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Zależy od fazy, odmiany itp. W sumie nic nie napisałeś. :)

Jak Panowie, widzicie u siebie w łanie słodyszka? Bo u mnie żadnych nalotów nie wychwyciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareczek78    2

w naczyniu z 5 dzisiaj mam (słodyszka) - na roślinach trzeba sie nachodzić by jakiegoś znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

I pryskasz Mareczek? Bo ja póki co odpuszczam, mój rzepak powoli chce kwitnąć, a pogoda zapylaczom niestety nie sprzyja, trochę zimno. Dziwny ten sezon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

Mam rzepak w fazie BBCH 57-61 zaczyna kwitnąć polecicie jakiś dobry oprysk od grzyba w dobrej cenie???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj