Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

No teraz nie oglądałem korzeni na mszyce jechałem miesiąc temu cyperlikiem nalotu śmietnik nie miałem zbytnio dwa zapobiegałem ale sprawdzę

Edytowano przez WaldemarNowicki

Wiadomość z agroFakt.pl

juras390    2

mój rzepak ma przebarwienia czerwono żółte mysle że to niedobór azotu czy warto jeszcze dac azot myśle o moczniku w opryskiwacz jezeli tak to ile dziś jest pogodnie tylko niewiem czy kolein nienarobie

matiuss    12

juras, można dać, jest troche zimno, gdyby było koło 12 stopni to super, tak to roślina nie pobierze aż tyle azotu

SawekBraczyk    14

Ja nie wiem też właściwie  co jest z tym rzepakiem u mnie  . Niby dobrze a wlaściwie to już wszystko do d*py . Tu liście żółte bo niedobór azotu tu pod liściami mszyce siedzą i jeszcze w dodatku rumian mi odbił po tych deszczach . I jeszcze w dodatku ta przeklęta pogoda . Już nie wiem co by mu pomóc a wydawać kase w błoto też nie  bardzo . 

Edytowano przez SawekBraczyk

piotr30piotr    64

jak mszyca to bi 58 i kropić jak jest przynajmniej 15 stopni we wtorek ma być chyba tyle , te żółte liście mogą być zniszczone przez mszyce i nie koniecznie to jest brak N

slay6    3

Jak myślicie jest sens pryskać jeszcze Caryxem. zabieg miał byc  ze  2 tygodnie  temu ale  to deszcz to wiatr to zimno i tak zeszło.

major_89    35

Caryx jeśli chodzi o zakres temperatur w którym efektywnie działa  wygląda całkiem przyzwoicie. Ale mnożą się inne pytania. Kiedy ten zabieg wykonasz? Jakie warunki będą kilka dni po zabiegu? Czy będą występować przymrozki?  Kiedy jak długo? Czy będzie odpowiednie nasłonecznienie ? Itd. Wszystko ma znaczenie. Na upartego dla spokoju sumienia jak pogoda pozwoli dokituj Antywylegaczu 0,8 l/ha. Nie zaszkodzi a może pomuc, w kieszeni zostanie a Caryx zostaw na wiosnę. 

matiuss    12

slay, nie ma sensu w tym momencie używania Caryxu, za niskie temperatury. 10-12 stopni to taka optymalna temperatura dla Caryxu. Zostaje użyć Toprexu lub CCC. Takie jest moje zdanie

s17    4

10-12°C to bardzo minimalna temp. do zastosowania Caryx'u, a nie optymalna.

ogar118    62

slay, nie ma sensu w tym momencie używania Caryxu, za niskie temperatury. 10-12 stopni to taka optymalna temperatura dla Caryxu. Zostaje użyć Toprexu lub CCC. Takie jest moje zdanie

Jak caryx będzie kiepski to w jaki sposób lepszy będzie toprex oparty o same triazole? 

Moim zdanie stosowanie teraz regulatorów jest pozbawione sensu. 

knoro93    167

Caryx od 5 stopni niby tylko po co ? O tej porze roku ? Co wy chcecie kapuste skracac ? Trzeba bylo we wrzesniu myslec a nie prawie w październiku

milanreal1    290

W obecnej sytuacji nic tak nie skraca rzepaku jak chłód. Liście mogą być jak kapusta, ważne żeby szyjka była schowana w glebie.

Wczoraj u kolegi w żółtym naczyniu 3 śmietki, dziś 5. Ciekawe co będzie gdy zrobi się cieplej.

wilhelm    401

Cieplej nie będzie w najbliższym czasie, tylko chłodniej.. Tak jak wcześniej ktoś tutaj napisał ; regulację wzrostu rzepaku przeprowadza się we wrześniu, a nie prawie w listopadzie !

slay6    3

panowie  jak wstawiacie  zdjecia  rzepaku na  tym forum bo jakos  mam z  tym problem

ejczbio    24

tamaro koorwa byznesmen :lol:  4 posty i 4 reklamy, nie no jak dla mnie to profil wygląda wiarygodnie :lol:

Tomek90    196

Śmiało można ładować działa czy nie jest ryzyko jest zabawa, a zwróci się zawsze 5t x 1700zł :D

asmodan28    7

W obecnej sytuacji nic tak nie skraca rzepaku jak chłód. Liście mogą być jak kapusta, ważne żeby szyjka była schowana w glebie.

Wczoraj u kolegi w żółtym naczyniu 3 śmietki, dziś 5. Ciekawe co będzie gdy zrobi się cieplej.

W piątek byłem na poletkach w Agrolokou... Przez 4 godziny wpadło 12 sztuk smietki

Jakas makabra z tymi muchami...

Ps. Macie jakiś dobry środek na samosiewy ( pszenicy) pryskalem jakieś 2 tygodnie temu i mój raczej nic nie dał..

major_89    35

A czymś pryskał? w tych warunkach można spodziewać się wszystkiego. Ogólnie faworyzuje Agil w dawce 0,6. Ale robię zabieg w fazie 3-4 liści rzepaku tak więc i warunki do efektywnego działania mamy  znacznie lepsze. 

milanreal1    290

W piątek byłem na poletkach w Agrolokou... Przez 4 godziny wpadło 12 sztuk smietki

Jakas makabra z tymi muchami...

Ps. Macie jakiś dobry środek na samosiewy ( pszenicy) pryskalem jakieś 2 tygodnie temu i mój raczej nic nie dał..

A czyli ogólnie w moim rejonie taki nalot.

Co do graminicydów to jak ktoś nie dał wyższych dawek niż zalecane to słabo działają. Najlepiej pryskać na małe samosiewy, ale wtedy były upały więc ma substancji rośliny pobrały. W październiku w tak niskich temperaturach to efekt może być widoczny po minimum miesiącu, a czasem jeszcze później.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa