Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Zenonim    47

ja robię command + metazanex i jest czysto. A nowe zasiewy około 20 sierpnia

pawlus224    1679

kwalifikat też nie jest zaprawiony od robaków to czego by mieli twój zjeść a tamtego nie

Bo kwalfikat został mi z poprzedniego roku w którym zapraeialem penta ...

Wiadomość z agroFakt.pl

rocco0987    22

Czy stosuje ktoś z Was albo znacie kogoś kto sam zaprawia kupione nasiona rzepaku zaprawą od insektów np nupridem. Jesli tak to napiszcie czy jest efekt i czy polecacie.

stosowałem nuprid, nasiona w betoniarke i opryskiwacz plecakowy,,, rzepak był ok

waldeko016    1

Panowie wybieram się po zakupy nawozów pod rzepak co byście polecili polifoskę 6 czy polidap.

Polifoskę liczyłem wysiać 350 kg, a polidapu nie mam pojęcia.

A może jakieś inne nawozy?

loquito    20

Polifoska 6 ok, ale Polidap na pewno nie sam tylko np. polidap + sól potasowa. A ile soli potasowej i polidapu, tyle ile byś potasu i fosforu wprowadził za pomocą polifoski 6. Po przeliczaj sobie na spokojnie ilości składników, a nie w głowie i nie działaj pod presją sprzedawcy ;) 

Michalmeer    366

Około 150 kg polidapu i 100 kg soli na jesień i 100 kg soli na wiosne

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

losktos    125

w przypadku nieprzepuszczalnych gleb nie ma sensu dzielić potasu

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

anto    9

stosowałem nuprid, nasiona w betoniarke i opryskiwacz plecakowy,,, rzepak był ok

w jakich proporcjach? dawka? ile wody? 

czy podczas siewu nie było problemu?

Michalmeer    366

Dużo zależy od zimy , opadów , moim zdaniem lepiej podzielić , ale to moje zdanie

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

BIGAGRO    11

Na pewno do nawożenia rzepaku, z nawozów dolistnych polecam produkt Ekolist Rzepak: http://big-agro.pl/produkt/ekolist-rzepak/
Na rzepak dobry będzie też Maxibor 21 (dawki podane są w jednym ze zdjęć): http://big-agro.pl/produkt/maxibor-21/

Polecam również koncentrat doglebowy: http://big-agro.pl/produkt/germinator-sl-20l/ oraz NaturalCrop SL: http://big-agro.pl/produkt/naturalcrop-sl/

PS - przy zakupie rzepaku ozimego można dostać u nas 8% lub 5% rabatu na nawozy do rzepaku.

Na pytania do tych produktów chętnie odpowiemy :)

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

Weź przestań z tą reklamą ja maxi bor kupowałem pół roku temu za 178 brutto za 20 kg a ty masz po 270

Edytowano przez WaldemarNowicki

Armand    24

178 brutto za 20 kg niemożliwa cena ;) u nas na www.big-agro.pl jest to cena podstawowa - do odważnych świat należy - zachęcam do negocjacji i zakupu większych ilości / korzystania z okresowych promocji itd ;)

Jeśli chodzi o nawożenie przedsiewne doglebowe to polecam nawóz NPK(CaO-SO3) 6-15-25-(4-15) w świetnej cenie 1190 (zakup całosamochodowy) - jest to mieszanka nawozowa fosforan amonu MAP + sól potasowa. Najlepszy fosfor. Dodatek siarki. Na wiosenne nawożenie polecam oczywiście Saletrosan 26 lub nasza unikatowa propozycja azot z siarką plus potas NK(SO3) 24-6-30 - świetne efekty w rzepaku, zbożach oraz na użytkach zielonych / lucernach stosując po każdym pokosie! Pozdrawiam.

knoro93    171

Weźcie przestancie z tymi nawozami donasiennymi które robia tylko pustki w portfelu i nic wiecej. Powiedzcie lepiej czy ma ktos jakis sprawdzony srodek zeby zaprawic nasiona rzepaku przed siewem przed smietka i innym robactwem?

Nikita_Bennet    106

Nuprid tam jest dawka pewnie 3ml na 1kg nasion

3,4 ml/1 kg nasion wg starej etykiety. My w zeszłym roku dodaliśmy jakiś plonvit do tego. Niestety zima sprawiła że 80% rzepaku wymarzło.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

3,4 ml/1 kg nasion wg starej etykiety. My w zeszłym roku dodaliśmy jakiś plonvit do tego. Niestety zima sprawiła że 80% rzepaku wymarzło.

Tak wg starej etykiety

178 brutto za 20 kg niemożliwa cena ;) u nas na www.big-agro.pl jest to cena podstawowa - do odważnych świat należy - zachęcam do negocjacji i zakupu większych ilości / korzystania z okresowych promocji itd ;)

Jeśli chodzi o nawożenie przedsiewne doglebowe to polecam nawóz NPK(CaO-SO3) 6-15-25-(4-15) w świetnej cenie 1190 (zakup całosamochodowy) - jest to mieszanka nawozowa fosforan amonu MAP + sól potasowa. Najlepszy fosfor. Dodatek siarki. Na wiosenne nawożenie polecam oczywiście Saletrosan 26 lub nasza unikatowa propozycja azot z siarką plus potas NK(SO3) 24-6-30 - świetne efekty w rzepaku, zbożach oraz na użytkach zielonych / lucernach stosując po każdym pokosie! Pozdrawiam.

post-163701-0-49420500-1469971918_thumb.jpg

SawekBraczyk    14

Ten nawóz azotowy z siarką i potasem mnie zainteresował . W jakich dawkach jest to zalecane pod rzepak i zboża . Rzepak 4t/ha a zboża 6t/ha . 

konio1011    14

Panowie co bedzie lepsze w zwalczaniu chwastow w rzepaku. Przedwschodowo 0.16l Command+ 1.66 Metazanex czy Powschodowo Navigator 0.33l + 1.66 Metazanex?? Po ostatnich ulewach wilgoc w ziemi napewno bedzie a zamierzam orac w nocy i siac od razu nastepnego dnia wiec wilgoci bedzie sporo . Chyba ze macie inne sprawdzone propozycje?? Samosiewy zboz chce razem z Toprexem dac na 4-6 lisc dlatego wydaje mi sie ze mieszanka z commandem byla by lepsza w tym przypadku tylko boje sie ze mi go przychamuje command

pawlus224    1679

Kurde ale z dokladnoscia do 0,01l / ha może być ciężko przy mniejszym sprzęcie ;)

kalino30    4

Panowie mam takie pytanie mam  zamiar posiac rzepak zimowy ale pytanie jest takie czy jak wiosna pryskalem pszenice  attrybutem 70 wg  czy jest sens siac ten rzepak czy on wzejdzie i nie zginie bo juz rozne opinie slyszalem czy moze lepiej sie wstrzymac z siewem z gory dziekuje za rady

slawek2209    78

Panowie co bedzie lepsze w zwalczaniu chwastow w rzepaku. Przedwschodowo 0.16l Command+ 1.66 Metazanex czy Powschodowo Navigator 0.33l + 1.66 Metazanex?? Po ostatnich ulewach wilgoc w ziemi napewno bedzie a zamierzam orac w nocy i siac od razu nastepnego dnia wiec wilgoci bedzie sporo . Chyba ze macie inne sprawdzone propozycje?? Samosiewy zboz chce razem z Toprexem dac na 4-6 lisc dlatego wydaje mi sie ze mieszanka z commandem byla by lepsza w tym przypadku tylko boje sie ze mi go przychamuje command

zależy jakie masz chwasty.Jeśli dużo jest chabru i fiołka to druga opcja.Średnia presja chwastów to opcja pierwsza

piotrb14    187

co sądzicie o sianiu rzepaku w sciernisko po 2 krotnej uprawie scierniskowcem tzn teraz po pszenicy płytko zmieszać z ziemią i potem przed siewem głebiej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Przez atomik
      witam
      czy ktoś z was bawi się w nawozy startowe koło nasion w postaci mikro granulatu, jakie firmy stosujecie, wasze opinie itd.
      z opinii użytkowników tych co znam najlepiej chwalili timac physiostart cena 180 zł na ha wychodzi chyba. Sam miałem ochotę spróbować ale już mam posianą w tym roku kukurydzę.

Zapraszam do dyskusji
    • Przez Pawel2309
      Mamy do zaoferowania podłoże po pieczarkach, które służy jako nawóz na pole, do sadu lub ogrodu.
      Przywozimy samochodem ciężarowym z naczepą wywrotką popularnie zwaną patelnią o pojemności 40 metrów sześciennych.
      Cena ustalana indywidualnie w zależności od miejsca dostawy jak i zamówionej ilości.

Przybliżona cena za patelnie- 550 zł w okolicach Białej Podlaskiej.

Wszelkich informacji udzielę telefonicznie- 881294622.
    • Przez roleeek
      witam  czy ktoś z rolników-forowiczów stosował RSM na czosnek ???? bo myśle ze jest to dobry nawóz azotowy ale nie wiem czy przypadkiem może poprzypalać czosnek.Z góry dziękuje za odpowiedzi.