Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    120

W nocy ma byc u mnie -5, z rana planuje wjechać w polę,

Tylko nie wiem co dać siarczan 300 kg czy saletre, nie wiem czy na saletre nie jest zawcześnie bo rzepak bujnie a mogą jeszcze mrozy przyjśc, myślę że na siarczan to optymalna pora

Na siarczan dobra pora, a z saletrą poczekaj aż się troche pogoda ustabilizuje ;)

silva    18

Wg mnie z azotowymi nie ma co jechać. I tak będą straty.

ArekJD1177    11

Dokładnie nie ma co panikować, nawozy nie sa tanie. Ja pewnie za 2tyg spróbuje wjechać z saletrą, chyba że wcześniej się da. W tamtym roku pużniej rozsiałem bo deszcze i nie było źle 3t z hektara miałem bo robak strąki trochę zjadł.

Edytowano przez ArekJD1177

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukaszjarm    4

pierwsze koty za ploty sezon nawozowy rozpoczety dzis sypalem nawoz po rzpakach po 250 kg Canwilu . jako 1 w okolicy teraz juz puscila ziemia ciagnik sie topi i przerwa do jutra . jutro koncze siac po rzepaku i wjezdzam w pszenice

BARABUS    6

a my na 10ha rozsialiśmy sól potasową... niestety ale ziemia przy -4 nie zmarzla wystarczająco, w ścieżkach technologicznych szło jechać, ale poza nimi masakra, ziemia widocznie nie puściła jeszcze i jest zdecydowanie za mokro, my na razie odpuszczamy... trzeba czekac na poprawe pogody bo taka robota nie ma sensu :unsure:

wyrebski1    35

Udało mi się dzisiaj posiać polifoskę 21 w dawce 200kg/ha. Tak jak przedmówca mówił-w ścieżkach szło jechać idealnie ale jak się wyjechało to ciągnik siadał. Z saletrą jeszcze poczekam do początku marca na te przymrozki.

pabloooo    13

a my na 10ha rozsialiśmy sól potasową... niestety ale ziemia przy -4 nie zmarzla wystarczająco, w ścieżkach technologicznych szło jechać, ale poza nimi masakra, ziemia widocznie nie puściła jeszcze i jest zdecydowanie za mokro, my na razie odpuszczamy... trzeba czekac na poprawe pogody bo taka robota nie ma sensu :unsure:

u mnie tak samo ,gdzie ścieżki szło elegancko tylko trzeba było uważać by ze ścieżki nie zjechać,bo byłaby katastrofa, udało się wysiać na 7 ha Korn Kali i siarczan amonu :)

LeF    24

Mi to c-355 tak ściągało, że poryłem dwie ścieżki jak dzik. Jak spadłem z ścieżki to miałem problem na nią wrócić, miotało mną jak szatan :) . Z tyłu wisi Brzeg 200 kg i 450 kg soli to nie tak łatwo okiełznać tym sprzętem. Tak jak pisałem wcześniej- zrezygnowałem.

Widziałem koło południa największy gospodarz siał saletrę na rzepaki.

Edytowano przez LeF

silva    18

A co Wam tak wszystkim śpieszno. Nie wyrobicie sie później?

Roki212    83

Jesteś z Podlasia tak jak i ja, kiedy planujesz wejść na pola z azotem ;)

brutus44    5

dziś wcześnie wstałem,powyciągałem klamoty-nasypałem nawozu...i się utopiłem-a niby zmarznięte było ;[ -jeszcze musiałem nawóz wyciągnąć i poworkować w 50tki-ba ja już na pewno w pole szybko nie wjadę-brak ścieżek i słaby ciągnik bez przedniego napędu-jednym słowem nic nie zrobione a pół dnia roboty

Senator    44

Ja nie rozumiem gdzie wam się tak spieszy - ludzie, to dopiero koniec lutego - zobaczycie jeszcze będzie zima ;)

co za ludzi jeszcze będzie i śnieg i mróz, chyba mają za do kasy na nawóz , to dopiero koniec lutego a nie marca

Edytowano przez milanreal1

milanreal1    290

Ja nie rozumiem gdzie wam się tak spieszy - ludzie, to dopiero koniec lutego - zobaczycie jeszcze będzie zima ;)

A jak nie będzie to będzie płacz i lament w lipcu ze rzepak słabo sypie

farmermf    78

Jesteś z Podlasia tak jak i ja, kiedy planujesz wejść na pola z azotem ;)

Wjechać to mogę i dziś na pole, ale siarczan pójdzie około 10 i nie wcześniej, a RSM po 20stym.

silva    18

U nas rzepak nigdy nie dostawał azotu przed rozmarznięciem ziemi. A średnie plony dochodziły do 4,5t/ha

Lukaszjarm    4

hehe ja sie nie topilem szlo super ale sialem pronarem 1221A 4X4 hehe jutro moze skoncze siew po pszenicy wszycy marudzicie ze to luty pr\zeciez za 3 dzni juz marzec i wtedy bedzie ok . lepiej treraz jak z rana przymarzniete w poludnie puszcza niz pozniej czekac dwa tygodnie az obeschnie bo sie nie da w pole wjechac w sobote chcialem siac ale na nogach nie dalo suie isc tak miekko bylo

Roki212    83

Wjechać to mogę i dziś na pole, ale siarczan pójdzie około 10 i nie wcześniej, a RSM po 20stym.

Z wjazdem też nie mam problemu ;) tak tylko pytam z ciekawości kiedy chcesz siać bo nikt więcej z Podlasia jakoś się nie udziela w tym temacie, a jak widać koledzy z innych rejonów Polski zaczęli już działać :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Raczej zachod ruszyl :P a wschod jeszcze nie , na wschodzie to tak za tydzien zaczna siac nawozy , u mnie (podkarpacie) -1 i silny wiatr i snieg pada , jutro ma byc cieplo ale za kilka dni dalej -3 w nocy ma byc wiec czekam z azotem

Grześ    3

Ja też 914 wtopy się robiły. U mnie zamarzło na 5 cm. Cispkiem w kolejach po opryskiwaczu bym się utrzymał ale byłby problem na uwrociach. Zobaczymy co będzie dziś w nocy.

marekgizio    1

Ja ze wschodu i dziś rano siałem na rzepak jako pierwszy w okolicy. O 4 rano było -2,5 stopnia. Ogólnie to elegancko szło, a dziś ruszam ostro od 3 do której się da. Już teraz na termometrze jest -3,5stopnia, a od 3 do 8 rano ma być do -8stopni więc bajka.

ludwik1983    2

koledzy kiedy planójecie wjechać z saletrą ja planuje jutro posiać saletrosan 200kg/ha, tylko niewiem czy niezawcześnie. Stosował jużktoś z was ten saletrosan, pierwszy raz będe go siał.

pawelek98    34

roki spokojenie, jestem z podlasia i jeszcze mamy czas, u nas w kwietniu potrafi zaciągnąć i przez dwa tygodnie koło zera może być, ale plan jest taki siarczan i sól koło 20, a po 20 to napewno saletra pójdzie, o ile jeszcze gleby nie skuje ponownie i śniegu nie sypnie, na zachodzie to mają dobrze wcześniej posieją wiosną później jesienią robota w czasie elegancko rozłożona, tylko pozazdrościc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa