Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Mathieu92    112

Rozsiewacz podpięty, mróz trzyma od około godziny 17. Startuje jutro przed wschodem słońca z saletrosanem na raps.  Bliskie okolice Lublina.

Wiadomość z agroFakt.pl

ja jestem z okolic częstochowy i też się zastanawiam, ale chyba w przyszłym tygodniu ruszę na spokojnie bo wczoraj np spadło ok 4 cm śniegu a dzisiaj większość stopniała

wyrebski1    35

No nic, pewnie trzeba jutro jechać na przymrozku z saletrą. W pogodzie następny tydzień taki sobie, ale już następny lepszy.

actomek    0

Dolnosląskie okolice Świdnicy duże gospodarstwo siało siało N cały dzień. Jestem zapięty jutro rano z mrozem startuje 300kg saletry. Mója próba z mocznikiem 100kg który zastosowanym w grudniu jest na+.Graniczę z sąsiadem mój rzepak jest cały zielony a jego ma przebarwienia.

mareczek525    24

ja rozsiałem, wczoraj sól(100kg) i kizeryt(150kg) dziś saletra w ilości 175kg, już drugi rok dzielę 1 dawkę azotu na dwie części, Drugą część 1 dawki za około tydzień półtora, myślę że danie 300kg w jednej dawce i to przy tej pogodzie to strata azotu, ale to tylko moje przemyślenia

farmervip    78

Widzę że nie tylko ja zwarty i gotowy :)  plan mam nad ranem rozsiać sól a z N poczekam jeszcze min tydzień ( Malopolska)

slay6    3

Mysle ze nie  ma co czekac z nawozem jak jest  mozliwosc to siac azot. ja  20 lutego pierwszą dawke podzieliłem i poszło 160 kg saletry reszta już po 1 marca (kolejne 160).

a która siarka  zadziała szybciej w  polifosce 21 czy saletrosanie ?zachodnopomorskie.

patrząc na  pogode  to na  połuniu zapowiadają lepszą z rańca  delikatny  mróz  a  póżniej do 10+. a  u nasz  sie kisi wszystko całą dobę

Edytowano przez slay6

garu    6

Ja tez rano startuje planuje 150 kg kizerytu, można dawać RSM na oszroniały raps?

Famer21    6

Nie czekajcie, tak jak kolega Pietras wspomniał rzepak się regeneruje już, budzi i będzie rósł, więc trzeba wjeżdżać. U nas dziś popuścił mróz bez opadów (płytkie, ale góra mokra) w nocy ma być przymrozek, 4 pobudka i jazda żeby do 7 być gotowym. Maszyny pozapinane, 5 jazda w pole :)

Forg    1

Mam pytanie jak dam kizeryt albo siarczan to kiedy mogę sypać saletrosan na rzepak a druga dawka saletry to po dwóch tygodniach czy później ? A pod pszenicę  dajecie kizeryt czy wystarczy saletrosan a może lepsza będzie polifoska 21? Dopiero się uczę jak co robić  na własną ręke .

15 lutego poszła pierwsza dawka 280 kg saletrosanu teraz w wtorek środe planuje siać drugą dawkę już saletrę 250 kg na rzepak i po 150 na zboża i za 2-3 tygodnie kolejne 250kg saletry na rzepak starczy to ?? rzepak jest ładny i mam średnio 20-30 roślin na m2

Filipo    4

Tydzień temu poszło 75kg N w saletrze, w przyszlym tyg pójdzie ok 50kg N tez w saletrze

agrolublin    29

U mnie już prawie wiosna mrozu już dawno nie było ładnie podsechło to można wjeżdżać.Jutro saletra 350kg/ha

maniek20    71

panowie to jest jeszcze luty teoretycznie wegetacja może ruszyła ale jak nocą jest -5 to niewiem jaki sens jest już sypać N też miałem juz siać ale jednak kalendarz odstrasza a jak tak czytam to mi sie wydaje ze w marcu QQ będzie można siać 

Filipo    4

co z tego że w nocy są przymrozki? cały marzec jeszcze mogą sie zdarzac przymrozki nocami, A skoro wegetacja ewidentnie ruszyła to ani rzepak ani zboża nie mogą czekac na N bo bedzie redukcja rozkrzewien itp.

XTRO    159

ja na jesieni stosowałem Oscar + Navigator + jednoliścienne i widzę że teraz część dwuliściennych żyje to trzeba robić poprawkę czy rzepak te badyla zabije ?

wydaje mi się że to tobołki i rumian gdzie nie gdzie 

scoffer    1140

Rumian , to jeden z najgrozniejszch chwastow w rzepaku , dlatego powinienes go zlikwidować.

W tym wypadku Lontrel , lub jego generyk nie powinien miec najmniejszych problemów z jego skasowaniem.

Lider19    32

Panowie II dawka N na rzepak nie dwa tygodnie po pierwszej ale na 3 tygodnie przed kwitnieniem .Pierwsza owszem szybko w tym roku ale nie znaczy że II dawka N będzie szła u niektórych 1marca.

agroyoko    29

Druga NAJPOZNIEJ na 3 tyg. przed rozpoczeciem kwitnienia.. Nie oznacza to, ze nie mozna jej podac 4 tyg. przed kwitnieniem. Jakby nie patrzeć, to koniec marca - początek kwietnia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się