Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Ziel    26

dawka startowa początek marca 300l rsm 32%, druga dawka 2tyg później 100l rsm  3 dawka zielony pąk 100l rsm.

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro93    167

widzę ze cały czas temat ten mocznik każdy stosuje co uważa i tyle ja myślę o nawożeniu w tym sezonie 230 240N co tym myślicie chce to dać w trzech dawkach

Po cholere tyle tego azotu walić? To ile potasu dajesz skoro tyle azotu też 240 K w czystym składniku bo stosunek stosowania tych pierwiastków jest zbliżony do siebie. Jeśli nie to co Ci sam azot da? Troche ekonomiki i myslenia. Nie jeden już pisał że robił testy i zwiększenie ilości azotu powyżej 200 N nie ma zbytniego sensu jeśli gleba jest w kulturze. Według mnie Wiosną na rzepak 180 N to jest max. Jak sie celuje w super plon to azotu na jesien trzeba troche sypnac bo akurat w rzepaku juz takich niedoborów nie uzupełnisz bo juz jesienia rzepak buduje rozete i system korzeniowy.

Ziel    26

50-60kg na tonę ziarna uwzględniają obornik to co z powietrza itp. Czyli 200kg/n starczy w zupełności i nie zapominać o fosworze potasie czy siarce której rzepak potrzebuje 50kg w proporcji N:S 5:1

pawelo430    2

które naważenie rzepaku byłoby lepsze :

1) 1 dawka rsm 26N+3S 300 l,  2 dawka saletrosan 26  300 kg 

2) 1 dawka saletrosan 300 kg,  2 dawka 300 Kg Saletry 34N

miwigos    84

2 bo siarka pierwsza powinna iść i póżniej problem z rozpuszczalnością ,może być już sucho 

losktos    120

które naważenie rzepaku byłoby lepsze :

1) 1 dawka rsm 26N+3S 300 l,  2 dawka saletrosan 26  300 kg 

2) 1 dawka saletrosan 300 kg,  2 dawka 300 Kg Saletry 34N

2 opcja. Saletrosanu mozesz nawet trochę zwiększyć

kuzer13    0

Lubuskie - pierwszy ciągnik z nawozem w tym roku. Jechałem dzisiaj i przy drodze siali siarczan amonu na rzepaku. Jak dla mnie za wcześnie, zbyt głęboko zamarznięta gleba. Sam czekam jeszcze z potasem.

farmervip    78

Lubuskie - pierwszy ciągnik z nawozem w tym roku. Jechałem dzisiaj i przy drodze siali siarczan amonu na rzepaku. Jak dla mnie za wcześnie, zbyt głęboko zamarznięta gleba. Sam czekam jeszcze z potasem.

Może ci się z drogowcami pomyliło i to nie był siarczan amonu tylko sól drogowa :D

magikw    6

a u  mnie był kiedys przedstawiciel z jednej firmy i pytałem jakie nawozenie proponuje a on mi na to ze pierwsza dawka saletrosan ok 500kg i druga dawka saletra ok 250kg na zapytanie dlaczego tak duzo saletrosanu odpowiedział że rzepak potrzebuje aż 80kg siarki i oczywiście jeszcze zaproponował swój nawóz prosan bo jest lepszy.

magikw    6

czyli kolego znasz temat  firma procam. ogólnie nie narzekam na współprace ale zawsze chcą coś swojego cicnąć

thug    196

każda firma będzie cisnęła na wyłączności bo na tym jest najlepszy zarobek

magikw    6

tak zgadza się dlatego chciałbym kiedyś dojść do wiedzy niektórych kolegów na tym forum . Naprawde wielki szacun!!

mieto35    2

Również się przyłączam wielki szacunek za waszą  wiedzę z jaką łatwością poruszacie się w tych wszystkich substancjach, środkach ,nawozach i tak dalej .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa