Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zenonim    47

Trzeba było pryskać wcześniej, był moment na zastosowanie regulatorów i przy okazji mikro. 

Ja dałem w tym roku 185N 

javorskyp    2

W tym roku 190kg N rzepak aż ciemno zielony jest :)

co roku dawałem 180kgN na 4,5t plonu na moich ziemiach. 

Wiadomość z agroFakt.pl

miwigos    80

Stymulator powinien być w pierwszym zabiegu na start ,tak stosuje czwarty rok,już były w nim robione 4 opryski,jeszcze będą 3 

radi103    1

Czy jest sens wjeżdżac z dursbanem jak zapowiadają ochłodzenie?Czy poczekać do przyszłego tygodnia na ocieplenie?

losktos    118

Czy jest sens wjeżdżac z dursbanem jak zapowiadają ochłodzenie?Czy poczekać do przyszłego tygodnia na ocieplenie?

poczekaj

grego    218

ja dzisiaj kawałek najwcześniejszego rzepaku pojechałem bo juz pąkuje chociaż nie miałem w planie ale jakoś IHAR koło mnie wyjechał to i ja ten kawałek opryskałem ;)  ale z resztą czekam do przyszłego tygodnia. Już nie starałbym się wjeżdżać z Dursbanem bo według mnie nie ma sensu przy takiej temperaturze jak ma być. Zresztą na moje oko to w okolicy pryskali profilaktycznie i może jakies mikro dawali bo chowacza czy słodyszka nie znajdziesz. 

grzesrol    3

ja tez tak mysle bedzie zimno to nic to nie da ale u mnie sasiedzi wala fungicydy juz teraz zobaczymy co pogoda pokarze robale wejda jak oprysk przeztanie dzialac bez sensu 

mefiu890    15

u mnie nawożenie 212 kg N/ha a oprysk caryx-em w dawce 1.2 l ha plus mikroelementy poszły juz 9 także tydzień temu też sadze iż symulator wzrostu powinien być jak najszybciej jak rzepak ma 10 - 15 cm i nic puzniej w zeszlym roku dawałem jak był na ok buta filcowego tj ok 25 cm i praktycznie nie skrócił nic bo to juz za puźno rzepak przed zniwami się wyłożył caryx Zadziałał tylko jako grzybowka zobaczymy jak będzie w tym roku :)

ogar118    62

poczekaj

Moim zdaniem na fosfoorganiki to ostatni gwizdek rzepak za 2 tygodnie pewnie zacznie kwitnąć...

dawid3p    357

120 N w gnojowicy i 100 N w Saletrosanie i moczniku rzuconym w II dawce, i w każdy oprysk daję   5kg/ha mocznika i siarczanu magnezu mało ale to ma tylko podrzynać ;)  

Odnośnie rzepaku to u mnie jest dosłownie już po kolana i ma pąk a wczoraj dopiero toprexem jechałem i pluję się w brodę że tak późno, jak dla mnie odpuścić sobie można regulacje jak masz gęsty ale jak rzadka obsada to trzeba go zmusić do krzewienia żeby nie było straty w plonie ;)

Michalmeer

Ja też nie pryskałem na chowacza bo nie było, ja z resztą środki zawsze kupuję zaraz przed pryskaniem bo później ci to wszystko zostaje i nie wiesz co z tym zrobić, ale słodyszka jest ok 2 osobniki na pąku głównym 

krychu    43

Jak jest rzadki to bez skracania idzie w boczne pędy o ile ma N w ziemi. Gdy jest gęsty idzie w górę i nie wytwarza tylu pędów bocznych.

dawid3p    357

http://e-ogrodnik.com.pl/MAXIMUS-AMINOMICRO-1KG(3,8772,8418).aspx     stosował ktoś to z was? Bo mi to polecił zamiast odżywki, na rzepak jechałem + maxibor, a jak kupujecie? Bo w tym sklepie internetowym jest o 7 zł taniej jak w sklepie którym kupuje a jak zakupię 25 opakowań to już są jakieś groszaki,  w zeszłym roku stosowałem odżywki ale jak mam opór NPK to myślę żeby dać same mikro? Produkt warty polecenia? 

J4reck1    3

Witam
Potrzebuje porady. Mianowicie co dać na druga odzywke ? na jesieni rzepak dostał microstar i wraz z bormaxem w malutkich dawkach i na wiosne ASX Magnez plus i chyba bolero. Myśle aby dać mu jakieś aminokwasy i jeszcze troche boru. Co polecacie ? I kiedy najlepiej dac cos na rozładowanie stresu ? i tez co stosujecie?  

Michalmeer    366

U nas około 215 kg N , z odżywkami na rzepak rzepak plus 3 kg na ha , mocznik raz 8,3 kg na ha , siarczan magnezu około 30 kg na ha i as bor 2,5 l na ha

dawid3p    357
szymon91 

ja stosowałem na pszenice 310kg, a na rzepak 300 kg/ha pomiana w polu, jak ta siarka była prze zemnie niedoceniona, będę stosował co roku  jako dawkę startową ;) 

Lewy410    3

co się dzieje z rzepakiem odmiana sherlock byłem na polu i już pojawiają się pierwsze nie równomierne kwiaty a rzepak dopiero co ma zaledwie 15 może 20 cm 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się