tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

miszka31    31

pierwsza dawka azotu jest zależna od stanu rzepaku tzn; obsada, ilość liści, stopień uszkodzenia przez mróz, ja będe dawał w granicach 80-90N/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

trzeba było dać na zamarzniętą glebe,jemu kilka stopni powyżej zera i rusza, już teraz roślina planuje ile strączków a ile w nich nasion będzie, u mnie leży jeszcze śnieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

a u mnie nawet dziś jest przymrozek, ale co z tego jak śnieg leży, to u ciebie napewno ruszył,mój kiepsko wygląda, mrozik dał się we znaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kurcze u mnie dzisiaj rano było biało,żeby choć przymrozek był a tak w pole nie wjade bo ciapa ,a rzepak przezimował bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
a u mnie nawet dziś jest przymrozek, ale co z tego jak śnieg leży, to u ciebie napewno ruszył,mój kiepsko wygląda, mrozik dał się we znaki

 

U mnie śniegu nie ma, tylko trochę deszcz przepaduje :). Co do przymrozku to dziś zeszła temp. do 0st. Aby spokojnie wjechac to tak do -5 musiałoby przymrozic aby traktor nie tonął. Zastanawiam się i chyba wjadę jak najszybciej się da, a te kawałki co mam mokro i traktor zawsze wpaduje to zostawię na później.

 

Dziś byłem na polu samym ciągnikiem i ledwo wyjechałem więc lipa. Raczej zaczekam z tym prędkim sianiem nawozu. A dlaczego? Bo dziś gadałem z sąsiadem i mają jeszcze u nas byc niezłe przymrozki :). Więc jeśli ktoś już posiał azot na rzepak, to życze powodzenia, bo jak mrozik zadziała na taki podjarany przez azocik rzepak to dobrej przyszłości mu nie wróże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
U mnie śniegu nie ma, tylko trochę deszcz przepaduje ;). Co do przymrozku to dziś zeszła temp. do 0st. Aby spokojnie wjechac to tak do -5 musiałoby przymrozic aby traktor nie tonął. Zastanawiam się i chyba wjadę jak najszybciej się da, a te kawałki co mam mokro i traktor zawsze wpaduje to zostawię na później.

 

Dziś byłem na polu samym ciągnikiem i ledwo wyjechałem więc lipa. Raczej zaczekam z tym prędkim sianiem nawozu. A dlaczego? Bo dziś gadałem z sąsiadem i mają jeszcze u nas byc niezłe przymrozki ;). Więc jeśli ktoś już posiał azot na rzepak, to życze powodzenia, bo jak mrozik zadziała na taki podjarany przez azocik rzepak to dobrej przyszłości mu nie wróże...

 

 

jak bedzie konkretny mroz to ja nawet temu co nic nie dostal przyszłości dobrej nie wroże. pozatym nie pamietesz jak było 2 lata temu u nas kiedy był ostatni mroz ???????. ja juz poleciałem na rzepaki co bedzie to bedzie jak ma stać jak tirówka w zimny dzien i dac 3 tony to lepiej wogole go nie siać. pozyjemy zobaczymy odrazu nie zakwitnie. ;)


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Też planowałem wysiać dziś pod rzepak ale niestety sobota i niedziela popadało i na naszych nizinach można zapomnieć o wjazd

na pole .Najgorsze jest to że zapowiadają cały tydzień opady deszcz i śnieg na zmiane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

u mnie nie dośc że mokro jak .... to jeszcze od czwartku śnieg zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qaz1    0

U mnie taka sama sytuacja, mokro, wczoraj był deszcz, jutro tez będzie i jeszcze jakieś tam śniegi zapowiadają w tygodniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

A ja wczoraj wykorzystując słoneczną pogodę do południa, rozlałem rsm na rzepak zamiast U-3512 zapiołem opryskiwacz 600 l do U-1224 i bez problemu zastosowałem azot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ja dziś pojechałem z rsm na rzepak noi klapa ciągnik jedzie po polu gładko ALE rsm z opryskiwacz sie nie leje.Powód?Zapomniałem jesienia przedmuchać weżów iniestety dziś -7 no i woda w przewodach zamarzła Może jutro.

Tomek15h aile dałeś litrów na rzepak, 32% rsm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Dałem 200 l / h w drugiej dawce mam zamiar dać jeszcze 100l i na tym koniec jeśli chodzi o azot.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no to ja troszke wiencej bo teraz daje 280 l a drugi raz 220l tak by min 200N dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avant98    0

Panowie ten rok to trzeci sezon kiedy uprawiam rzepak. W pierwszym roku zawaliłem sprawe z braku wiedzy i doświadczenia. Siewy nawozu nie były wczesne i dawka aotu około 130 kg. Odziwo plon jaki uzyskałem to 3,3 t . W ubiegłym roku było juz lepiej pierwsza dawka azotu około 27 marca w ilości 60 kg N a druga 90 kg N. Plony okazały sie lepsze nawet powiedziałbym ze dobre bo 3,9 t z ha (rzepaku technologicznego). Gleby na jakich sieję to od 3a do 4b. Nie wim jak to sie ma do literatury gdzie podaja ze można uzyskać do 5t z ha. W tym roku postanowiłem zastosować 200kg N. Pierwsza dawka to 80kg N/ha (saletra). Siewy rozpocząłem od 7 marca a 25 marca skończyłem najmokszejsze pola, niestety musiałem sie uśmiechnąć do miski. Około 10 kwietnia mocznik dolistnie 10kg N/ha plus Asahi 0,5l /ha i w okresie od 10 do 15 kwietnia ostatnia dawka 92kg N/ha mocznik który ze wzgledu na powolne dzialanie powinien długo zasilać rzepak. Oprócz tego ochrona i zobaczymy. Mój areał to 16 ha rzepaku wiekszość to 3 i 4 klasa.

 

 

W tym roku zrobiłem doświadczenie i posiałem 2 ha rzepaku na 5 i 6 klasie. Zastosuje tom samą technologię i będę wiedział czy warto coś takiego robić. Może ktoś z was próbował uprawiać rzepak na słabej ziemi?? Chetnie zapoznam się ze spostrzerzeniami aby uniknąć jakichś błedów.

 

Wegetacja już ruszyła na całego tam gdzie siałem pierwsze azoty juz pola sie robią zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

wtamtym roku to srednia z 25h to 4.5t ale to mój rekord i niewiem czy dam rady powtórzyć wtym bo jeszcze niemoge wleżć na pole

Awant dobrze myślisz ale niedawaj na drógą dawke mocznika bo za długo działa i rośliny będą długo dojżewać ajeszcze jak będzie zimno to wogóle .Daj saletre i pryśnij Carambą 1i/h to pare kwintali wiencej nakosisz i nie wylegnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

raz tylko daliśmy na 2. dawke mocznik - nigdy wiecej takiego błędu nie popełnie - za długo był zielony.

Dostał wtedy 2 razy antywylegacz: carambe i horizon a na kwiat dałem jeszcze alertu. Plon był 4.5 tony a ok 1/3 poszła przez kombajn bo kosiliśmy zielony :P niestety był to ostatni kombajn w okolicy który był uzbrojony na rzepak i nastepnego dnia wjezdzał w swoje areały pszenicy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj