tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Krassus    97

Mocznik można śmiało i teraz sypać, razem ze saltrosanem. Nigdzie on nie ucieknie i wraz ze wzrostem temperatur będzie się uwalniał.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a saletrosan jak pole lekko z gorki jest to mozna by sypnac tylko jak deszcze przyszly by to nie wymyja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

zorientowałem się u mnie w okolicy odnośnie RSM i Pani powiedziała że mają w beczkach 1000L i tam jest 1300 kg chcą za to 1190 zł to jakaś normalna cena ? i jeśli prysne opryskiwaczem na średnio kropliplistych dyszach i ten nawóz zostanie na roślinach to nie popali ich ?

 

Koś pomoże w tej kwestii?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

średnie to nie bardzo - trzeba przynajmniej grubokropliste , a najlepiej wachlarzowym albo wielootworowym

1190 zł ale za co ? za RSM30 ? (bo tak wskazuje waga)  za tonę cena czy za te 1300kg?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Mocznik można śmiało i teraz sypać, razem ze saltrosanem. Nigdzie on nie ucieknie i wraz ze wzrostem temperatur będzie się uwalniał.

mocznik dopóki nie przejdzie hydrolizy jest wymywany wcale nie mniej od formy azotanowej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kundza150    6

Koledzy z podlaskiego kiedy jedziecie z azotem niby tej nocy ostatnie przymrozki w najbliższym czasie w sobotę niby deszcz i tu zagwostka lecieć czy kilka dni jeszcze czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Dopytam jakie stężenie ale powiedziała że mają w beczkach po 1000L i tam jest 1300 pare kg i to jest cena za tą beczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Dzisiaj poszła druga dawka N i tum samym zakonczylem nawozenie azotowe w rzepaku na ten sezon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Nie... Od pon ma byc u nas pod 15 stopni tak wiec niech juz rośnie... Dzisiaj sobie patrzylem zdjecia na tel to w zeszlym roku 20 kwiwtnia juz kwitl... A jak wiadomo rzepak musi pobrac azot do fazy zielonego paka a przy takich temp jak teraz zapowiadaja oraz ograniczonych opadach może byc ciężko z rozpuszczeniem i przemieszczeniem nawozu...
Pierwszą dawkę dostał 2 tyg temu więc niech teraz je do syta:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

mocznik dopóki nie przejdzie hydrolizy jest wymywany wcale nie mniej od formy azotanowej

 

A literatura ci innego twierdzi:

 

http://www.blending.pl/pliki/POTEGA_URODZAJU.pdf strona 11.

 

Mocznik może co najwyżej w postaci amoniaku uciec w powietrze ale o tej porze roku, gdzie gleba jest wilgotna i co chwilę coś pada straty będą minimalne. 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

z tego co ja wyczytałem i tak stosuje to 2 dawka powinna byc podczas gdzy zaczyna wydłużac ped głowny wtedy zazwyczaj rzepak ma 15-20cm i rosnie juz do góry. chyba ze dajesz mocznik ale to i tak według mnie za wczsnie on nawet nie pobrał pierwszej dawki


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Po drugie, rzepak ma ogromny system korzeniowy więc nie wiem jakie macie deszcze, że przez tydzień wam azot w meliorację pójdzie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

A literatura ci innego twierdzi:

 

http://www.blending.pl/pliki/POTEGA_URODZAJU.pdf strona 11.

 

Mocznik może co najwyżej w postaci amoniaku uciec w powietrze ale o tej porze roku, gdzie gleba jest wilgotna i co chwilę coś pada straty będą minimalne. 

trochę to pod reklame podchodzi a nie literaturę (oczywiście nie mówię o Twoim poście)

piszą ze forma amidowa jest sorbowana przez glebę a tak nie jest. Tylko forma amonowa jest sorbowana. Amidowa musi przejść do amonowej i dopiero może wejść do KS gleby


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Nie chcę się wymądrzać ale my stosujemy tylko mocznik w uprawach. Pierwsza dawka idzie bardzo wcześnie tak po połowie lutego 200kg natomiast druga z chwila ruszenia wegetacji także 200kg. Plony na klasach ziemi 4-5 miedzy 3,5 a 4,0. Jest to nadal  najtańsza forma azotu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie pryskałem rzepak RSM em i przypalił mi sie zrobil sie lekko biały czy cos mu bedzie ,czy odbije ,czy mam sie martwić ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

trochę to pod reklame podchodzi a nie literaturę (oczywiście nie mówię o Twoim poście)

piszą ze forma amidowa jest sorbowana przez glebę a tak nie jest. Tylko forma amonowa jest sorbowana. Amidowa musi przejść do amonowej i dopiero może wejść do KS gleby

To daj link do czegoś to chętnie poczytam.

 

Właśnie też chce spróbować nawożenia tylko mocznikiem czy to w rzepaku czy pszenicy.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryf0000    0

Dzisiaj rozsiany do końca saletrosan na rzepak w dawce 370 kg na ha. Na druga dawkę planuje RSM 32 w dawce 240 kg na ha. Co o Tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja tez dzis dokonczyłem w nocy niby -2,5st na dołkach troszke sie koleiny robiły ale ogónie ok. NA zboża czekam az obeschnie i sie ociepli tym bardziej ze bede siał saletre.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryf0000    0

U mnie też na dołkach troszkę się koleiny robiły ale małe, więc nit ma to wielkiego znaczenie tym bardziej ze to około 2 metry długości więc nie było sensu dłużej czekać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Rzepak zasilony wczoraj 400 kg saletrosanu, a dzisiaj pszenzyto 300 kg tez saletrosanu. Ogólnie to jest suszej niż zwykle, ale bez małych kolein się nie Obyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas warunki byłyby fajne gdyby nie oststnie opady sniegu strasznie na nizinkach woda staneła po tych opadach. A tydzien temu w sobote bez przymrozku juz w miare fajnie sie siało po rzepaku. jakby nie dopadało to bysmy mogli bez przymroku wszedzie wjechac. Tez dawałęm 400 saletrosanu. Na zboża bedzie saletra 150-250 zalezy na co


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Ja pierwszy raz na zboża dałem saletrosan. Zobaczymy co z tego będzie. może się okazać że dzisiaj był ostatni przymrozek tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To daj link do czegoś to chętnie poczytam.

 

Właśnie też chce spróbować nawożenia tylko mocznikiem czy to w rzepaku czy pszenicy.

głównie operuje ksiażkami. Poszukaj "Produkcja roslinna" pod redakcją W. Grzebisza albo jakis podręcznik do chemi rolnej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj