tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
loquito    240

Sarny poobgryzały mi rzepak, ale stożki wzrostu jest nie ruszony a w środku widać małe zielone liście. To obgryzienie liści wpłynie na dalszy rozwój roślin? I czy to już czas na pierwszą dawkę azotu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Mi w tamtym roku jak poobgryzały do zera tylko stożki pozostawiały to słabo sie zregenerował. Już lepiej sie regeneruje jak go przymrozi mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Na yt widzialem juz ktos tam sial saletre , Ja z podkarpacia i mysle chyba tez wjechac za kilka dni z saletra bo pozniej moze byc mokro bo deszcze zapowiadaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Termin siewu Azotu nieubłaganie się zbliża ci rolnicy (zachód) u których wegetacja wcześniej rusza , sieją siarkę i azot ja myślę że nawet jeśli przymrozi to straty azotu będą minimalne gdyż ocieplenie przychodzi zazwyczaj w sposób intensywny i nieoczekiwany. W USA arktyczne mrozy wiele plantacji szlag trafił , na Ukrainie chaos, trzeba dbać o roslinki rok 2015 może być ciekawy na zbożach i rzepaku (spekulacja up).

 

Ja ruszam w piątek z hm...... Polifoska 21 czy saletrosan którego nie mam coprawda ale mogę mieć 1289 brutto :((. Sąsiedzi sieją siarczan amonu krystaliczny tylko te bloskie przejazdy po grudzie - za dużo jeżdzenia.

 

Uważam że powinniśmy startować z Azotem bo jak zrobi się mokro to większe straty będą jak powiedział prof Rozbicki azot ma czekać na roślinę 

pozdr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Ja również ruszam z saletrosanem na rzepak i dobrze rozkrzewione pszenice jutro albo w piątek, a co myślicie o saletrze na zboże na mokre kawałki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ja bym powoli ruszał bo jak rozmarznie to lipa, a jak będzie sucho to także :

((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja też chyba wystartuje w piatek z solą i saletrosanem na rzepak. Ale na zboża z saletrą to czekam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

wczoraj byłem  u  naszych zachodnich sąsiadów i powiem ,że pod  Magdeburgiem ciągniki  wyjechały  na  rzepak  ale  dopiero z  mocznikiem nie  saletrą/saletrosanem natomiast  nordrhein-westfalen jeszcze  nie  myślą o azocie...ja czekam  raczej  do marca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Saletra i saletrosan zadzialaja podobnie ale saletra bardziej agresywnie bo saletrosan tez ma troche szybkiej formy azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie w okolicy nikt nosa nie wystawia nawet, niby jedni planowali ale jakiegoś ocieplenia nie widać więc zrezygnowali. Po roślinach zresztą też nic nie widać bym powiedział, że w styczniu "żywiej" wyglądały niż teraz. Może dużego mrozu nie ma ale jest przenikliwie zimno przez wiatr. Jeśli się coś poprawi to może z siarczanem w sobotę ale bardziej przyszły tydzień zaryzykuje, a saletra to sam koniec miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja też dzisiaj pojechałem kizerytem, jutro jak będzie przymrozek dam tam gdzie potrzeba sól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

U mnie kilku rolników juz ponad tydz po pierwszej dawce... Ja sól posialem w styczniu a w sobotę ruszam saletrosan na rzepak i kizeryt na pszenicę... Jak pogoda nie spłata figla to końcem lutego wyjeżdżam z saletra w pszenicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W tamtym roku też w lutym było takie okno pogodowe, można było siać nawozy i ci, którzy wysiali nic nie stracili, a nawet zyskali, a różnica w stanie rzepaku, gdzie nie posypałem azotu była dość znacząca.

Już jestem po wysianiu soli i azotu w rzepaku i jutro rano posypie solą pszenicę i jęczmień, azot w zbożach planuję wysiać pod koniec miesiąca.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ja też 22-23 luty siałem,  w zeszłym roku, a saletrosan ma 13% formy saletrzanej, u mnie na szczęście nie muszę jechać na przymrozek bo sucho ale azot powinien już być w czasie ruszania wegetacji,  ale niema się czego bać zima już nie wróci, ja kiedyś wysiałem z 3 lata temu chyba saletrę i przyszedł śnieg koło 6 maraca i się utrzymywał chyba do 10 maraca i siałem saletrę a składniki nie uciekły :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja jutro jade z kizeryt i saletra


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

zrobiłem przez ostatnie 2dni 2,5 tys km po niemczech w czasie dnia za maszyną i żadnego ciągnika na polu...pod Francją wegetacja rusza przynajmniej 2 tyg prędzej jak u nas i było widać miejscami rozsiane nawozy,a tak puste pola, czekam przynajmniej z tydzień jeszcze i dopiero pójdzie 1 dawka RSM na rzepak później zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja sobie jeszcze czekam.

W tamtym roku koło mnie powysiewali, a ja wyjechałem po 2 tygodniach. A  u sąsiada leżał jeszcze nawóz nie rozpuszczony, po 2 tygodniach, wiec co im dało wczesne rozsiane, tylko tyle ze  w domu nie było nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja dzisiaj wracam z pracy a niektórzy już po zbożach sypia azot. Ja z saletrą czekam, a na rzepak jutro pójdzie sól i saletrosan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja też 22-23 luty siałem,  w zeszłym roku, a saletrosan ma 13% formy saletrzanej, u mnie na szczęście nie muszę jechać na przymrozek bo sucho ale azot powinien już być w czasie ruszania wegetacji,  ale niema się czego bać zima już nie wróci, ja kiedyś wysiałem z 3 lata temu chyba saletrę i przyszedł śnieg koło 6 maraca i się utrzymywał chyba do 10 maraca i siałem saletrę a składniki nie uciekły :P

jeśli mowa o saletrosanie 26 to ma 7 % formy saletrzanej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

dziś rzuciłem saletrosan 26 na rzepak 6 ha i nie wiem cz y dalej siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Początek marca mroźny będzie można wjechać w rzepak i oziminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj