tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

sim200    3

Czy przy takiej pogodzie jak dzisiaj 8 stopni rzepak się wybudza i rośnie jak na jesieni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

rzepak nie zatrzymuje wegetacji na zime a jedynie spowolnia procesy życiowe więc można twierdzić ze przy obecnej pogodzie rośnie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Z powodu suszy na części plantacji rzepak ma bardzo niska obsadę. Planując sobie wiosnę, zastanawiam sie nad przesianiem tych łat. Jaka jest minimalna obsada hybrydy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dołaczam sie do pytania ile minimalnie roslin rzepaku mieszancowego moze byc na 1 m kwadratowym by byl w miare plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie w ubiegłym sezonie z powodu suszy miałem tak słabe wschody, że byłem bliski likwidacji plantacji. Wschody były bardzo nierówne i słabe tak że wahały mi się dosłownie od zera (pasy o szerokości od metra do dwóch długie w ogóle bez obsady) do maksymalnie 20-24 szt na metrze w najlepszych miejscach. Srednio szacowałem 10-12 szt na metrze. Jednak plantację zachowałem i rzepak dostał wszystko co potrzeba. Później wszyscy co go widzieli wiosną czy jesienią przed zbiorem czy podczas kwitnienia nie mogli się nadziwić skąd "to" się wzięło. Plon średni wyszedł 4,45T/ha. Niesamowicie Krzewi się ten Dk Equiste. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

czym rzepak ma wiecej miejsca do rozwoju tym wiecej z siebie da , na słabej ziemi koncówka siewu troche mi zbrakło i zasiałem rzadziej rozgałezień miał około 14 na dość słabej ziemi odmiana avenir niestety już jej nie ma

 


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

U mnie w ubiegłym sezonie z powodu suszy miałem tak słabe wschody, że byłem bliski likwidacji plantacji. Wschody były bardzo nierówne i słabe tak że wahały mi się dosłownie od zera (pasy o szerokości od metra do dwóch długie w ogóle bez obsady) do maksymalnie 20-24 szt na metrze w najlepszych miejscach. Srednio szacowałem 10-12 szt na metrze. Jednak plantację zachowałem i rzepak dostał wszystko co potrzeba. Później wszyscy co go widzieli wiosną czy jesienią przed zbiorem czy podczas kwitnienia nie mogli się nadziwić skąd "to" się wzięło. Plon średni wyszedł 4,45T/ha. Niesamowicie Krzewi się ten Dk Equiste. 

 

no ja mam dk exstorm a ten dk equiste to na ziemie takie lepsze czy i takie i takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie w ubiegłym sezonie z powodu suszy miałem tak słabe wschody, że byłem bliski likwidacji plantacji. Wschody były bardzo nierówne i słabe tak że wahały mi się dosłownie od zera (pasy o szerokości od metra do dwóch długie w ogóle bez obsady) do maksymalnie 20-24 szt na metrze w najlepszych miejscach. Srednio szacowałem 10-12 szt na metrze. Jednak plantację zachowałem i rzepak dostał wszystko co potrzeba. Później wszyscy co go widzieli wiosną czy jesienią przed zbiorem czy podczas kwitnienia nie mogli się nadziwić skąd "to" się wzięło. Plon średni wyszedł 4,45T/ha. Niesamowicie Krzewi się ten Dk Equiste. 

Bo nie można oceniac stany plantacji tylko na podstawie obsady. Pamiętajcie że wszystkie elementy struktury plony w rzepaku (poza MTN) kształtuje się już jesienią! Może obsada być mała ale ile liści jesienią, tyle pędów bocznych, a duże liście bez oznak braku składników są gwarantem odpowiedniej ilości łuszczyn.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Mój ma 4-6 niewielkie liście w kolorze zielono czerwono żółtym tzn że plon będzie bardzo mizerny czy tylko mizerny?

 

 

Polećcie mi jakiś sprawdzony skuteczny dolistny nawóz fosforowy,po którym na prawde będzie widac efekt.Lepszy bedzie w płynie czy proszku?Co sądzicie o MAXIMUS extra PKMg (0-25-20-10+mikro) czy lepiej jakis tańszy,zasobniejszy w P.

 

nie piszemy posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Polećcie mi jakiś sprawdzony skuteczny dolistny nawóz fosforowy,po którym na prawde będzie widac efekt.Lepszy bedzie w płynie czy proszku?Co sądzicie o MAXIMUS extra PKMg (0-25-20-10+mikro) czy lepiej jakis tańszy,zasobniejszy w P.

Polcecam PHOS 60


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mój ma 4-6 niewielkie liście w kolorze zielono czerwono żółtym tzn że plon będzie bardzo mizerny czy tylko mizerny?

 

 

Polećcie mi jakiś sprawdzony skuteczny dolistny nawóz fosforowy,po którym na prawde będzie widac efekt.Lepszy bedzie w płynie czy proszku?Co sądzicie o MAXIMUS extra PKMg (0-25-20-10+mikro) czy lepiej jakis tańszy,zasobniejszy w P.

 

nie piszemy posta pod postem

 

Nie wygląda to najlepiej. Trzeba czekać do wiosny, wtedy nawet dać I dawkę N i jak nieciekawie będzie dalej to kasować.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Dzięki losktos za propozycje,kojarzysz cene?

milanreal-to mnie pocieszyłeś,nie chce juz siac qq nq lepszej ziemi..sprawdze jutro obsade,może zrobie kilka zdjęć i zobaczycie jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Cena na hektar więcej by powiedziała tak na przyszłość.

 

Stosował ktos rsm + s na pierwsza dawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Doczytałem sie,że dawka tego Phosa 60 na rzepak to 0,75-1l/ha.Opis zachęca i cena nie taka straszna,jak jest w połowie tak skuteczny jak opisuja to musze go zamówić.

 

Wrzucam zdjęcia mojego rzepaku,za Waszymi radami został dokarmiony późna jesienią odżywkami dosforowymi,siarczanem mg,mocznikiem,borem-przed tem wyglądał zdecydowanie gorzej(był bardziej czerwono fioletowy)

 

 

post-52291-0-89361100-1418920467_thumb.jpg

post-52291-0-22734600-1418920503_thumb.jpg

post-52291-0-14078700-1418920535_thumb.jpg

post-52291-0-72958200-1418920565_thumb.jpg

post-52291-0-59161200-1418920614_thumb.jpg

post-52291-0-25033100-1418920649_thumb.jpg

post-52291-0-87568400-1418920696_thumb.jpg

Edytowano przez tomek0808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

z tego jak wygląda na zdjęciach to ja bym zostawił


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

To jak ja mam obsade 1-2 szt na m2 to ile plonu mogę się spodziewać? Ma ok 14 silnych może więcej liści, rozety o średnicy 0,5m. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli wniosek jest taki ze jak jest susza t olepiej nie stosowac sie do zalecen producentow nasion tylko gesciej siac rzepak bo ja zasialem jak trzeba bylo wyszlo idealnie ale rzadkawo powschodzil nie jest zle ale moglo byc duzo lepiej czyli co panowie zawsze gesciej siac lepiej czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Normy wysiewu dostosowujesz do panujących warunków na polu. Jak jest sucho to siej wiecej jak idealne warunki do wschodów to mniej.  Grunt w tym żeby rzepak miał odpowiednia obsadę a będzie prawidłowo się rozwijał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj