tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

jendreks    0

Dzieki za porady W tamtym roku stosowalem Toprex na wiosne i z grzybem bylo spoko tylko chyba sie zpoznilem bo za wiele go nie skrocilo.Moze teraz tez warto tylko troche wczesniej jak dorosnie do 15cm.

Dzis poszla druga dawka azotu a przed wieczorem zabieg na chwasty Agil plus na chowacza Jetstac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ja dziś wylałem na rzepak ok 250l rsmu na drugą dawkę, chciałem opryskać go na skracanie plus witaminki ale strasznie wiało, może jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dzieki za porady W tamtym roku stosowalem Toprex na wiosne i z grzybem bylo spoko tylko chyba sie zpoznilem bo za wiele go nie skrocilo.Moze teraz tez warto tylko troche wczesniej jak dorosnie do 15cm.

Dzis poszla druga dawka azotu a przed wieczorem zabieg na chwasty Agil plus na chowacza Jetstac.

Jeżeli rzepak idzie w pęd co sadze po II dawce N to możesz już spokojnie dać toprex.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie liście się tak charakterystycznie podniosły do góry, a pęd jest ledwo co widoczny ale widać że zaczyna się wykształcać wiec na zabieg chyba jeszcze nieco wcześnie? Może dałbym dzisiaj II dawkę saletry , szkoda że pogoda ma się pogorszyć bo ciężko bedzie opryski robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktomek8    5

trzeba było dać najpierw nawóz a dopiero gallerę, Teraz to również i chwasty pobudzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ja dziś wykonałem druga dawkę azotu na rzepak. 220kg/ha. rzepak ładnie rośnie... odmiany pioneera znacznie niższe, nieznacznie wynoszony pąk...odmiana Alonso F1 euralis pąk jakieś 7cm do góry. Chowaczy brak w naczyniach póki co. woj lubelskie, pozdrawiam


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj druga dawka na rzepak odmiany VIKING posiana a saletrosan posiałem . No rzepak już ładnie powoli zaczyna wybijać się pąk ale z opryskiem na grzyba najprawdopodobniej pojade na początku kwietnia zależy jak będzię śmigać do góry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

w podlaskim nalot brukwiaczka ponad 60 sztuk w pułapce w przeciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

witam

mam pytanie, ktos wczesniej pytal ale odpowiedzi nie bylo.

czy mozna ze soba łaczyc galere opryskiem na jednoliscienne np Agil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dałem dzisiaj drugą dawkę 300kg/ha saletry, wystawiłem dzisiaj tablice lepowe w przeciągu 8 godzin złapało się 11 brukwiaczków.

Fighter ładnie idzie do góry, natomiast Konkret kończy budować rozetę - myślę że pod koniec tygodnia toprex+dursban+cyperkill+microplan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Panowie ile dać mocznika na 400l wody żeby nie przesadzić i nie popalić liści. Pryskam 200l / ha. Muszę podgonić rzepak bo słabo rośnie. I jeszcze drugie pytanko czy jest co

 

Panowie ile dać mocznika na 400l wody żeby nie przesadzić i nie popalić liści. Pryskam 200l / ha. Muszę podgonić rzepak bo słabo rośnie. I jeszcze drugie pytanko czy jest cos na chabra blawatka oprocy galegry


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja zazwyczaj daję 10kg/ha mocznika + nawóz dolistny - również pryskam 200l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendreks    0

witam

mam pytanie, ktos wczesniej pytal ale odpowiedzi nie bylo.

czy mozna ze soba łaczyc galere opryskiem na jednoliscienne np Agil

Za wiele w uprawie rzepaku nie wiem ale wedlug mnie nie wozna mieszac tych srodkow.Musi byc conajmniej trzy dni odstepu.Tylko trzeba uwazac z Agilem zeby za puzno nie opryskac.powinno pisac o tym na etykiecie o ile dobrze pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

po pierwsze na wiosne nie pryska się rzepaku galerą to jest najważniejsze


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kto bogatemu zabroni. Jakie masz straty w plonie z tego tytułu ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bogatemu nikt nie zabroni, ale jedyne zagrożenie ze strony chwastów w rzepaku jest jesienią.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

raczej galera nie wpływa korzystnie na rozwój rzepaku. Globalnie wychodzę z założenia że chwasty w rzepaku trzeba zakończyć jesienią bo to delikatna roślina


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

w podlaskim nalot brukwiaczka ponad 60 sztuk w pułapce w przeciągu dnia.

 

:o i wez tu nie pilnuj nalotów, 60 sztuk to juz pewnie słychac jak żerują :)

U mnie od 12.03 nadal cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

wczoraj poszłą druga dawka N na rzepak, wybija w pęd aktualnie, teraz tylko deszcza potrzeba...


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj