Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

do asahi odżywki oczywiście mozna?

Tak najlepiej dodaj z borem

Wiadomość z agroFakt.pl

silva    18

Jeśli jest zimno i fioletowieje rzepak to pryskać fosforem bo przez korzenie się nie przysfaja. Do tego Bor by się przydał. Albo Cynko-Bor. U nas zbytnio siarczanu magnezu nie dajemy bo bardziej się opłaci dawać wapno magnezowe a na rzepak jakiś saletrosan albo siarczan amonu. Poprawcie jeśli się myle.

silva    18

chodzi mi żeby nie dawać wcale dolistnie siarki. Doglebowo zawsze jest taniej praktycznie

redek    47

Taniej jest dolistnie, bo jest dużo lepsza przyswajalność, niż doglebowo, ale dlatego, że trudno dać 40 czy więcej kilo siarki dolistnie, powinno się dawać siarkę i dolistnie i doglebowo.

I lepiej nie dawać dolistnie jednocześnie boru i fosforu, bo mogą się wytrącać.

Edytowano przez redek

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaka dac 3 dawke , 100kg czy 200kg saletry ? , Powiem ze na 1 dawke dalem 200kg saletry , na niektorych kawalkach 300kg, 2 dawka 200kg oczywiscie saletra .

redek    47

zależy jaki jest rzepak, jeśli wygląda na 4 tony, to powinien dostać ok.200kg N, czyli 600kg saletry, ale to już musisz sam ocenić

darek195    1

Generalnie rzepak faktycznie potrzebuje na wyprodukowanie 4 ton plonu, ok 200kg azotu, ale ważny jeszcze jest termin podania tego azotu, W praktyce powinno się co najmniej połowę planowanej dawki azotu dać wczesną wiosna, i potem dorzucasz jeszcze do planowanej dawki. czyli np (50% 30% 20%) albo jak dajesz tylko dwie dawki to np (60% i 40%), wczesną wiosną rzepak potrzebuje najwięcej azotu do budowanie pędów, i masy roślin....

Senator    44

Stosowaliście może Dursban 480 EC razem z Decis 2.5 EC? Jak działa na chowacza, w jakich proporcjach to mieszać?

farmermf    78

Jak wprowadzasz 40kg siarki dolistnie?

A kto mi każe dawać aż tyle siarki? Moim zdaniem to zapotrzebowanie na siarke jest mocno przereklamowane, mimo to będe dawał ją jesienią w postaci Vigor S 90%S.

farmermf    78

Czyli jednak dajesz doglebowo :P

Dopiero bede dawał w przyszłym sezonie i tak myslę że dam powschodowo.Powinien się rozpuścić do zimy no nie?

proxy8441    72

u mnie dzis poszła druga dawka i ostatnia niestety azotu w postaci saletry. W pierwszej zapodałem saletre + siarczan 70% zamierzanej dawki i dziś reszta czyli 30% ogólnej dawki. Jeżeli wystapi chowacz to może jeszcze dodam siarczanu magnezu i obowiązkowo Ekolist Mikro RB co o tym sądzicie?

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 7,5 kW, wirnik pionowy, boczny wylot, od góry zasypywany, niski, mało używany cena 1499zł

silva    18

No ale pochwal się ile poszło tego nawozu poszło. Bo proporcje wg mnie prawidłowe. Siarka niby że jest a jak z magnezem to trzeba by mieć wyniki badań gleby. A jak z opryskiem od chwastów?

proxy8441    72

skoro nalegasz poszło bardzo mało bo tylko 125kg czystego Azotu zaznacze że dałem pełną dawke obornika pod niego.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony.

Sprzedam zgrabiarkę taśmową SIP EKSAKT-3 cena 1199zł || Śrutownik bąk 7,5 kW, wirnik pionowy, boczny wylot, od góry zasypywany, niski, mało używany cena 1499zł

panowie mam pytanie

na jesień na rzepak przed siewem dałem 50 kg \ha saletrzaku

na wiosnę 300 kg \ha salestzaku i 50 kg moczniku dolistnie razem z odrzyką plonwit-R 2L\ha

CZY TO WYSTARCZY

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa