Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

henio2    101

Nie ale portfel wyczyści, na słaby rzepak najlepsza recepta to pług, dwa razy słaby zostawiłem i więcej tego błędu nie zrobię jeśli coś już na etapie wschodów idzie nie teges to kokosów z tego nie będzie jedynie kosztów sobie narobisz.

nhfan    1

UP ale np u nas w okolicy 3/4 rzepaków jest słabych i dopiero wychodzą także sporo osób by musiało orać ja osobiście już 1,5 ha przesiałem pszenicą i jeszcze z 5 ha mam takiego nierównego co nie które dopiero wychodzą i zostawiam do wiosny ale reszta bardzo ładna i wszystko tak samo robione dziwny temat bo na niektórych kawałkach już toprexem pryskałem żeby go przyhamować

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    221

@tespis17 było zimno i mokro to był problem z pobieraniem fosforu, teraz przyszło ciepło to sytuacja wróci do normy. Mam sporo przebarwień ale nie mam zamiaru nic mu aplikować.

fosfor ok ale te przebarwienia to także kłopot z powodu zimna z poborem azotu

Thug

ciastek12    33

Nie ale portfel wyczyści, na słaby rzepak najlepsza recepta to pług, dwa razy słaby zostawiłem i więcej tego błędu nie zrobię jeśli coś już na etapie wschodów idzie nie teges to kokosów z tego nie będzie jedynie kosztów sobie narobisz.

Wszystko zalezy od pogody jaka bedzie...w tamtym roku cześć mojego rzepaku była bardzo mała 2-3 listki właściwe w dodatku bardzo małe. Nawet ten przezimował i bardzo miło mnie zaskoczył. Plon 4/tha.

henio2    101

Tamten rok był wyjątkowy drugi taki dla rzepaku nie będzie ale każdy musi sam zdecydować u nas w zeszłym roku po zimie gościu zostawił rzepak bo liczył że będzie drogi i choć tonę z hektara zbierze i zebrał tyle że z 7 ha drugi rok rzepaku już nie uprawia Asahi to jedynie po uszkodzeniach herbicydami a rzepak jest słaby bo pogoda nie sprzyja wegetacji B)

ciastek12    33

Nie wiadomo jaki bedzie przyszly rok -_- Oczywiscie nie cala plantacja jest taka slaba...

milanreal1    291

dzisiaj będe jechał z opryskiem navigator + fusilade. Wiem, mówiliście żeby nie łączyć ale juz i tak przez pogodę mam spóźnione zabiegi. Po jakim czasie moge jechac z toprexem +mocznik i bor? rzepak na ponad połowie plantacji ma 4-5 liści.

4-5 liści to idealny termin na aplikacje toprexu, potem będzie słabiej hamował rzepak. W sumie tak jak pisałem toprex można dać razem z fusilade. W sumie jak z navigatorem poczekasz to tez nie bardzo. Więc co nie zrobisz to ma wady. A ten navigator z fusilade to tak na własną odpowiedzialność.

Co do fioletowych przebarwień, to było zimno i fioletowe przebarwienia są standardem. A fosfor dolistnie zawsze warto dać.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

thug    221

co do innych graminicydów to z navigatorem kiepsko to wychodzi ale navigator plus metazachlor plus targa działa bez zarzutu

Thug

tespis17    21

Na słaby rzepak najlepsze jest ubezpieczenie i jak masz duży areał to prowadzisz ubezpieczyciela gdzie masz największy rzepak chyba że trafisz na służbiste to wtedy "zonk" chociaż....... :) a potem QQ :)

juras390    2

ja kilka lat ubezpieczam w pzu i jeszcze nikt niesprawdzał rzepaku podczas ubezpieczenia ubezpieczają jak ja chce ile ton z chektara i jaka wartosc

proxy8441    77

Jaki koszt ubezpieczenia w pzu np od wymarznięcią i saren??

to szkoda wyrządzona przez zwierzynę lesną równiez podlega pod polisę?

My siejemy, a Bóg daje plony

majes    4

a później jak wymarźnie, to ile kasy zwracają jak ubezpieczyłeś na 2000zł/t i podałeś 4t plon?

.

majes    4

a czy z taiego ubezpieczenia mozna zrezygnowac w nastepnych latach? Czy nie jest tak ze jak raz ubezpieczysz to pozniej jest to obowiazek?

.

aro1975    132

a później jak wymarźnie, to ile kasy zwracają jak ubezpieczyłeś na 2000zł/t i podałeś 4t plon?

zwracają Ci tyle na ile ubezpieczyłeś, do 15 kwietnia jak wymarźnie wypłacają 17% kwoty ubezpieczenia, a po 15 kwietnia wypłacają od przymrozków i gradu do 100% kwoty ubezpieczenia - minimalnie wypłacają od 10% uszkodzeń

margoo78    88

Nieprawda, że w PZU ubezpieczają nie patrząc co. W ubiegłym roku miałem u nich ubezpieczony rzepak i agent był na polu i robił zdjęcia przed ubezpieczeniem.

tomek73    244

Oba macie rację, bo do któregoż października agenci mieli chodzić po polu, a chyba od 1 listopada PZU odwołała to i zawierali umowy bez lustracji.

skywalker89    50

Panowie, czy rzepak który jest aktualnie w fazie liścieni (wypuszcza dopiero pierwszą parę liści właściwych, siany po jarej pszenicy...- powschodził po deszczach) czy ma jeszcze jakieś szanse..? Co prawda pogoda dopisuje teraz, więc chciałem zaaplikować RSM lecz niestety technicznie zostało mi to uniemożliwione, więc posypałem 100kg/ha saletry w celu żeby go jakoś jeszcze 'pobudzić' do wzrostu.. Jutro planowałbym oprysk mocznikiem o stężeniu do 5%, a za parę dni mocznik+wuxal top n, czy może szkoda zachodu i siać jeszcze jakąś pszenicę...? Co radzicie? Inny rzepak mam w fazie powiedzmy dobrych 2liści, i myślę, że ten może jeszcze urośnie...

thug    221
(edytowany)

to jest temat o rzepaku i agrotechnice czy o ubezpieczeniach? słaby rzepak na jesieni słabo wrózy na przyszłośc nieraz lepiej przesiać już na jesieni jeszcze zależy czym był pryskany

Edytowano przez thug

Thug

tomek73    244

U mnie też jeden super rolnik ma teraz liścienie i gdzie nie gdzie 2 liście, nie nie daje, niczym nie pryska, w jesieni i co roku ma taki bo sieje koło 9 września i o dziwo rzepak ma ładny w żniwa.

Daj mocznik z wuxalem i borem i będzie dobrze.

RSM 32 dawałem z 5 dni temu po 80-100 litrów/ha i poprzypalałem liście i to nie mało.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez atomik
      witam
      czy ktoś z was bawi się w nawozy startowe koło nasion w postaci mikro granulatu, jakie firmy stosujecie, wasze opinie itd.
      z opinii użytkowników tych co znam najlepiej chwalili timac physiostart cena 180 zł na ha wychodzi chyba. Sam miałem ochotę spróbować ale już mam posianą w tym roku kukurydzę.

Zapraszam do dyskusji
    • Przez jaszczur2008
      Witam
      Dopiero zaczynam prace z produkcja zborza.
      Wydzierzawilem 4 hekatary ziemi 6klasy (taki rejon)
      Mam 1 hektar zasiany zyta, a 3 hektary obsieje owsem.
      I teraz pytania:
      1.kiedy wsiac owies?
      2.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac  na owies?
      3.kiedy, w jakich dawkach i jaki nawoz posiac na zyto?

• Przez letack
      Witam posiada ktoś instrukcje montażu stołu do rzepaku firmy rolmako? Chodzi mi o dokładnie ukazanie schematu mocowania dolnych klamer oraz połączenia paskiem napędu przekładni schumachera stołu z hederem,  zakupiłem używkę i brakuje mi jednego bocznego mocowania widocznego na zdjeciu 

• Przez Pajej
      Był u mnie wczoraj człowiek co sprzedaje, a nawet rozsiewa popiół na pola jako nawóz dość ciekawie o tym mówił i mam na to trochę ochoty. /ma 2 warianty tego.
      1 tzw słaby można go rozsiać samemu, bo lekko zwilżony cena 70zł/t netto bez rozsiewania za rozsiane 20 zł/t
      skład
      K 3-5
      P śr 1,5
      Mg śr 2
      CaO śr 4
      S śr 1,5

2 tzw mocny  cena za niego to potas x2,5zł netto z usługa rozsiania inne składniki gratis
      K 15-20
      P 3,7
      Mg 6,3
      CaO 18
      S 6,7
      składniki poza K podałem srednie wartosci z kilku badań.
      kazda partia ma inny skład w tym drugim płaci sie tylko na potas reszta gratis . Ten pierwszy to loteria bo płaci sie 70 zł nie zależnie od składu.
      Co myślicie o tym???
    • Przez czapla112
      Witam, może ktoś polecić jakiś nawóz dolistny, dobry i nie drogi na ok 4ha rzepaku?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.