Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    290

Jak tam nie martwicie się że tak niskie ceny rzepaku ? Zwróci się wam za nawozy ?

Wyprodukowanie 1t rzepaku to koszt w granicach 1200zł. Więc się nie martw o nawozy, za Twoje nie kupują. Poza tym uprawiać rzepak niskimi nakładami to lepiej wcale i oddać pole w dzierżawę zgarniając roczną rentę w postaci dopłaty.

 

Wrócę jeszcze do herbicydów. Tak jak mówiłem na polu mam problem z miotłą, z dwuliściennymi nie mam problemów. Labrador to na samosiewy zbóż a leopard u mnie nie do kupienia. Możecie polecić coś naprawdę skutecznego na miotłę?

Z doglebowych z miotłą powinien sobie poradzić dimetachlor substancja aktywna teridoxu, nie wiem czy występują jakieś zamienniki, orientacyjnego kosztu też nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    45

1200 zł koszt wyprodukowania jednej tony chyba coś Ci się pomyliło, albo walisz kupę nawozu i mimo tego zbierasz 3t/ha. U mnie koszt wynosi max 600 - 800zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Prowadze dokładna "ksiegowosc" i mnie hektar rzepaku wyniósł 3600zł, wiec coś mi sie wydaje ze niecałe 1200zł za tone wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

west    45

To strasznie drogo produkujesz, nie wiem na czym zrobiłeś takie koszty, i faktycznie przy takich kosztach zbierając 3t/ha to można być wkurzonym na obecne ceny skupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Przepraszam, dokładnie wyszło 3430zł. Plonu jeszcze nie znam wiec, moze sie okazac ze bedzie 4 tony, i wtedy wyjdzie mniej. Ogólnie dostał 200 azotu, 60 fosforu, i 150 potasu. dotego pełna ochrona i sie uzbierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    187

ja w swój licząc najem pokosówki, paliwo, opryski nawożenie, dosuszanie, sklejanie ( ogólnie mówiąc wszystko to na hektar wydałem 4,5 tys.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    189

U mnie 2800 poszło na nasiona, nawozy,3 opryski na choroby, odżywki, 2 stymulatory, clajster i reglone, w tym paliwo 80 litrów, maszyny moje, trza by było dodać amortyzację z 300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    193

u mnie wyszło podobnie jak u kolegi bez amortyzacji i włąsnej pracy około 2800-2900zł/ha, średni plon narazie na oko bo jeszcze nie odwieziony ponad 4t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    1

to jak macie takie nakłady napiszcie dokładnie co dajecie i za ile.... Mi wychodzi więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    45

Tak wychodzi że 1,5 tony rzepaku (1,5 x1780zł) pokrywa nakłady reszta daje zysk więc w tym roku przy średnim plonie 4,5t/ha pozostanie jakieś 5 tysiaków zysku plus dopłaty. Nie jest jeszcze tak źle. Ale przyszły rok już nie widzę tak kolorowo pewnie nie będzie już dobrych cen na kontraktach, trzeba lekko ograniczyć powierzchnie zasiewów. Jak żyć panie premierze jak żyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    189

Nasiona -100zł

Oprysk -200zł

NPK -600zł

oprysk na jesień na grzyba tebu,+patron gold - odżywki 180zł

wiosna caryx- asachi-odżywki różne z 3 razy - 350zł

RSM 600 kg -660 zł

oprysk na płatka- 100 zł

clejster +reglone 180zł

paliwo w gospodarstwie wychodzi mi niecałe 70l/ha -350 zł,ale minus Vat i akcyza to 230 zł

To tak mniej więcej.2540 wyszło, do tego podatek i amortyzacja maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    290

1200 zł koszt wyprodukowania jednej tony chyba coś Ci się pomyliło, albo walisz kupę nawozu i mimo tego zbierasz 3t/ha. U mnie koszt wynosi max 600 - 800zł/t

Dlatego napisałem około, bo wiem że są gospodarstwa u których jest poniżej tysiąca, ale myślę że są i takie gdzie będzie wynosić 1500zł. Wystarczy słabsza gleba, mniej sprzyjające warunki i już plon spada, a ogólny koszt pozostaje ten sam więc zarabiamy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    2

PLON ok 4 t ha nakład ok 2500 tak więc nie jest żle i super przedplon na pszenicę zaniedbałem jednak sprawę z przytulią niby nie było jej widać ale ogólnie po wyżej 2%i elewator sieradz nie kupił trzeba było jeżdzić do konopnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    1

visby f1 okolo 4t/ha, dokladnie bedzie wiadomo w przeciagu tygodnia jak transport przysla, licze na spory haczyk do tych 4, bo naprawde piekny byl. co do nakładu to 3300zl, kontrakt podpisany na sume 1580, wiec uważam, że pomimo niskich cen warto inwestować

Edytowano przez goodkat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

Tak wychodzi że 1,5 tony rzepaku (1,5 x1780zł) pokrywa nakłady reszta daje zysk więc w tym roku przy średnim plonie 4,5t/ha pozostanie jakieś 5 tysiaków zysku plus dopłaty. Nie jest jeszcze tak źle. Ale przyszły rok już nie widzę tak kolorowo pewnie nie będzie już dobrych cen na kontraktach, trzeba lekko ograniczyć powierzchnie zasiewów. Jak żyć panie premierze jak żyć!

 

Gdzie masz taką cene 1780? na 4,5 t/ha potrzeba chyba więcej niż te 2670 które napisałeś, może się zdarzyć że uzyska ktoś taki plon przy takich nakładach w sprzyjających warunkach ale generalnie myślę ze na 4,5t potrzeba więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    17

Ten sezon to już historia jeden zarobił 5 tys z ha drugi 1 tys z ha.Nie w każdym roku rzepak sypie 4 tony z ha,nie będzie już też kontraktów po 1780 zł za tonę.Na tą chwile koszty produkcji na przyszły sezon są na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym(nasiona ,nawozy,chemia).Średni koszt produkcji rzepaku to ok 3 tys zł z ha.Zakładając cenę na przyszły sezon 1300 zł(325 Euro x 4 zł) na pokrycie tych kosztów trzeba 2,3 tony rzepaku.Jeżeli przyjdzie gorszy rok na rzepak(sucha wiosna) to zyski będą marne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    45

zgadza się już takich kontraktów nie będzie, trzeba trochę ograniczyć powierzchnie zasiewów. Tylko co zasiać jak nie rzepak? wszystko w tym roku pierdykło. Jak zaproponują kontrakty pod przyszłoroczne zasiewy na poziomie 1500zł/t to można spokojnie siać.

@emo87 spokojnie 2600 - 2800 zł na hektar wystarczy po prostu trzeba racjonalnie nawozić, badać glebę i dobierać odpowiednie odmiany. Wiem że przy mniejszym areale trudno o dobre ceny, inaczej firmy rozmawiają gdy masz 20t surowca a inaczej gdy 200t czy 2000t. Tak samo jest z zakupem nawozów i środków ochrony. Pewnie te kilka setek zł na hektar nadleci stąd ta różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    28

A kto pracuje na tych waszych polach bo o kosztach pracy nie słyszałem, widocznie wszystkie maszyny pracują zdalnie. Nie trzeba też wtedy płacić ubezpieczenia KRUS-ZUS. Co do amortyzacji też widzę że wszyscy maja bardzo stare sprzęty, których nie trzeba amortyzować, a przy tym niezawodne bo nikt ich nie naprawia i dodatkowo niezuzywające się bo nie słyszałem o kosztach części zamiennych.

Też bym tak chciał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    189

U rolnika to normalne że swojej pracy się nie liczy, to jest zarobek.

podatek ubezpieczenie kredyty pominąłem, ale i tez dotację którą musiałbym doliczyć.

Amortyzacja to jest 10-12 % rocznie z nowego sprzętu, i 10 latach tego sprzętu nie już wykazywanego, wiec trza go sprzedać i nowy kupić.

Dokładne wyliczenie to WODR prowadzi i tak powinno się wyliczać.

Ujołem 300 zł na amortyzację maszyn a sprzęt mam nowy. Ale przy użytkowanie go na 100 ha, to więcej nie ma szans żeby wyszedł, raczej mniej wyjdzie, bo sprzęt ma dobrany do mojego gospodarstwa, a nie do gospodarstwa 300 ha, na które nie mam szans, wiec po co mnie duży i drogi sprzęt żeby stał.

U mnie ciągnik 150 km robi 200 h rocznie a 100 km robi 400 h, po prostu sobie odpoczywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    28

To policz ile tego zarobku masz na godzinę pracy w polu i kombinowania co i jak zrobić. 300 zł przy nowym sprzęcie? nie wierzę. Ja co 3 lata kupuję nowy ciągnik a stary sprzedaję i pracują 4 w polu 80-150 KM po 400-500 mth w roku. Do tego kombajn sprzęt uprawowy, suszarnia czyszczalnia silosy transport itp. wychodzi min 500 zł/ha plus części i inne eksploatacyjne (oleje filtry itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

rzepak wydał mi 3.3 tony z hektara przy wczesniej wspomianych nakładach, wiec koszt wyprodukowania tony 1030zł. w sumie to jak sobie przypomne jak go sarny załatwiły to źle nie jest.(fotka w galeri)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Jak tam ceny nasion na tegoroczne zasiewy rzepaku się kształtują? Poszły w dół tak jak Rzepak? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.
       
    • Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.










    • Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa
×