Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kissmy...    57

Dawkowanie soluboru.

http://rolnictwo.com...or-df,1843.html

A folicare zwiększ do 3 - 4 kg.

ja aplikuję zawsze najniższe dawki, gdyż nie znam zasobności gleby w poszczególne mikroelementy, nie wiem jak jest z soluborem, ale folicare zalecane są dawki w okolicach 3kg/ha, ale już max dopuszczalne stężenie to 0,3%-0,6% (dla tego wyższego należałoby zastosować 500l/ha cieczy, aby zaaplikować 3kg )

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Wiadomość z agroFakt.pl

Hefalump    0

U mnie rzepak szlak trafi :(O dziwo nie przez pogodę ani szkodniki, tylko przez nawożenie. Zasiałem siarczan amonu co by mu dostarczyć trochę siary a później saletrę i kilka dni po tym zabiegu rzepak zaczął brązowieć i zwyczajnie zgnił. Tam gdzie nawóz nie doleciał to nadal pozostał zielony i ładnie rośnie. <_< Czy zdarzyło Wam się coś takiego?

gutmen123    8

Matury nie mam ale i tak ma wiekszą wiedze od Ciebie

Oj, kolego to musisz mieć potężną wiedzę skoro tak mówisz. Pewnie jesteś profesorem, gratulacje. To zakrawa o futuryzm, czy może czyste pieniactwo.

gutmen123    8

U mnie rzepak szlak trafi :(O dziwo nie przez pogodę ani szkodniki, tylko przez nawożenie. Zasiałem siarczan amonu co by mu dostarczyć trochę siary a później saletrę i kilka dni po tym zabiegu rzepak zaczął brązowieć i zwyczajnie zgnił. Tam gdzie nawóz nie doleciał to nadal pozostał zielony i ładnie rośnie. <_< Czy zdarzyło Wam się coś takiego?

Kolego wstaw jakieś fotki, to się odniesiemy do tematu. Rzepak z przesytu N nie powinien negatywnie reagować. Być może to nie wina nawozu tylko pestycydu.

wojciechu    0

Mam pytanie: czy dobrym rozwiązaniem jest stosowanie saletry 5-6 dni po opryskaniu galerą? Czy saletra nie spowoduje rozwoju chwastów zahamowanych herbicydem? Wiem że lepiej byłoby likwidować chwasty jesienią ale tak wyszło. A teraz należy jeszcze dać drugą dawkę saletry i wszystko szybko robić i tak wychodzi że co drugi-trzeci dzień trzeba pryskać czy nawozić. Doradźcie

slawek2209    78

slawek2209 Co za mikro dodawałeś do boru?

compo nitrophoska czerwona 3 kg na 1 ha

Oj, kolego to musisz mieć potężną wiedzę skoro tak mówisz. Pewnie jesteś profesorem, gratulacje. To zakrawa o futuryzm, czy może czyste pieniactwo.

Odbij kolego gdzie indziej.Nie mam ochoty z Tobą dyskutować

Edytowano przez slawek2209

FisKars    3

Jeśli rzepak rozwija pąk to mogę zastosować mocznik 10-15kg na 250l wody i do tego odżywkę mikro z borem itp..., oraz czy mogę dodatkowo do tego dodać siarczan magnezu siedmiowodny? można mieszać bor z siarczanem?

master20002    157

Panowie, chciałbym rozsypać 150-200 kg mocznika na drugą dawkę. Tylko chciałem się dowiedzieć czy to będzie dobre rozwiązanie i czy nie jest za późno bo rzepak mocno już poszedł w pęd i pąk kwiatowy. Nie chciałbym, żeby był wiecznie zielony. Doradzcie mi proszę.

wojciechu    0

zdecydowanie za późno już na mocznik, nawet eksperci BASF tak mówili jak była konferencja o rzepaku :-)

master20002    157

A można wogóle jeszcze czymś podsypać?? Saletrą jeszcze raz? Bo tak, przed orką poszło ok 20-25 to obornika, 200 kg tarnogramu i na wiosnę 200 kg saletry. W oprysku na grzyba dałem 10 kg mocznika, 7-8 kg mikrokompleksu, insol. Wystarczy?? Chciałbym troszke więcej wyciągnąć niż 3 tony.

Edytowano przez master20002

slawek2209    78

Jaka głupota wysiew azotu o tej porze?Lepiej dac niz rzepak głodowal bedzie.Znajomy dawal azot tuż przed kwitnieniem i wyciągnąl powyżej 3.5t

Tomek90    196

Teraz 250 kg saletry to głupota , wgl azot teraz to głupota , Takcie coś to było myśleć 2 tyg temu a nie teraz , a mocznik to wgl strzał w kolano .

http://www.agrofoto....ntacji-on-line/ polecam

Raczej ty sobie powinienes strzelić w łeb. 2 tygodnie temu? Chlopak u mnie dopiero pierwsza dawka wtedy leciała a nawet później i nawet mi taki pomysł po głowie nie chodził co tobie zeby całą dawke zaplanowaną na wiosenna wegetacje podać w jednym rzucie.

master20002    157

Bo chodzi mi o to, żeby obeszło się bez desykacji. Do tego jeszcze susza... Więc ostateczne, dawać coś czy nie? Bo on do tygodnia chyba zacznie kwitnąć.

tobago    6

Nie wiem o co chodzi mojemu rzepakowi ale jak dziś byłem na polu zaobserwowałem że najmłodsze liście przy pąkach nabierają fioletowego koloru. Przy niedoborach boru czy fosforu fioletowieją starsze a tutaj te najmłodsze. W zeszłym tygodniu poleciał tebukonazol i prochloraz oraz cała gama mikro w proszku wraz z płynnym borem i mocznikiem 10% włącznie.

Czuje że w tym roku z rzepaku kokosów nie zbiję :/

Edytowano przez tobago

Vladoo1    9

U mnie zaobserwowałem to samo co u kolegi Tabago i dołączam sie do pytania ?? nawozenie dostał 330 kg saletrosanu 8 kwietnia i 11 tego 250kg mocznika plus mikro i na grzyba i na chowacze i słodyszki i rzepak jeden z najładniejszych w okolicy ale jak nie bedzie padać to moze byc słabo kwitnienie powinno rozpocząć sie pod koniec tygodnia, a wysoki za kolano moje :)

Edytowano przez Vladoo1

HORTUS    0

Dołączę się Panowie do was, u mnie też są takie przebarwienia górnych liści. Teoretycznie siarki i boru powinien mieć pod dostatkiem...

Ja też nie liczę w tym roku na rekordy plonu z rzepaku. Mój chyba za bardzo wybujał na jesieni, odmiana Visbi dostał jesienią 30 kg. N, zimą stracił właściwie wszystkie liście, dużo wyleciało, teraz mam obsadę około 20-25 roślin na metrze, sporo rzepaku odbudowuje rozetę z szyjki. Pierwszą dawkę dostał 2 tyg temu 80 kg N, po 5 dniach następne 60 kg i po kolejnych 6 dniach następne 50 N. Skracany tebukonazplem w celu lepszej rozbudowy rozety. Ciekawe co z tego będzie.

milanreal1    290

Mam pytanie: czy dobrym rozwiązaniem jest stosowanie saletry 5-6 dni po opryskaniu galerą? Czy saletra nie spowoduje rozwoju chwastów zahamowanych herbicydem? Wiem że lepiej byłoby likwidować chwasty jesienią ale tak wyszło. A teraz należy jeszcze dać drugą dawkę saletry i wszystko szybko robić i tak wychodzi że co drugi-trzeci dzień trzeba pryskać czy nawozić. Doradźcie

Zdecydowanie daj saletrę, gdy zaczekasz może być już za późno.

Panowie, chciałbym rozsypać 150-200 kg mocznika na drugą dawkę. Tylko chciałem się dowiedzieć czy to będzie dobre rozwiązanie i czy nie jest za późno bo rzepak mocno już poszedł w pęd i pąk kwiatowy. Nie chciałbym, żeby był wiecznie zielony. Doradzcie mi proszę.

Na mocznik zdecydowanie za późno. Jak występuje u Ciebie faza pąkowania to właściwie i na saletrę już ciut późno.

a na saletre kolego

Saletra może być.

Bo chodzi mi o to, żeby obeszło się bez desykacji. Do tego jeszcze susza... Więc ostateczne, dawać coś czy nie? Bo on do tygodnia chyba zacznie kwitnąć.

Juz trochę późno, jak dasz saletrę to jeszcze coś z niej wyciągnie, na inne nawozy azotowe już za późno.

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa