Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
emo87    5

Witam

Dziś dopiero opryskałem rzepak toprex + bormax. i tak się zastanawiam czy nie jest już za późno na toprex i cz nie będzie jakiś skutków ubocznych?? bo ktoś wcześniej pisał żeby nie za późno.... na razie brak robali.

metiu20    13

nie opóźniać zabiegu toprexem bo słabiej zadziała, a bardzo spóźniony zabieg jest już wyrzucaniem pieniędzy. Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi

.

slawek2209    78

Witam

Dziś dopiero opryskałem rzepak toprex + bormax. i tak się zastanawiam czy nie jest już za późno na toprex i cz nie będzie jakiś skutków ubocznych?? bo ktoś wcześniej pisał żeby nie za późno.... na razie brak robali.

Jaką wysokosc pędu rzepaku miałeś podczas zabiegu?Nawet jeśli rzepak był za wysoki to choroby toprex i tak zwalczy.

Wiadomość z agroFakt.pl

metiu20    13

Trochę się machnąłem, oczywiście torpex nawet spóźniony nie jest wyrzucaniem pieniędzy bo tak jak kolega pisze, zatrzyma choroby

milanreal1    290

Częściowo jest bo wtedy zadziała tylko jako fungicyd. A zastosowanie w odpowiednim terminie zadziała optymalnie, tzn skróci i zapobiegnie chorobom.

piotrb14    187

mam pytanie czy w obecnej fazie rozwoju rzepaku gdzie ma już pęda można pryskać herbicydem?

proxy8441    72

z tego co sie orientuje to herbicydem na wiosne mozna pryskac do fazy wybijania w pęd rzepaku najlepiej jak najwczesniej rzepak wtedy najlepiej zniesie herbicyd w późniejszych fazach jest bardzo wrażliwy.

słodyszka jest masa, zakwita juz u kogoś rzepak choć na pędzie głównym?

Edytowano przez proxy8441

kazik8888    2

mam pytanko.....

rzepak juz wypuscil pąki na wierzch i ma ok 25 cm

czy siać jeszcze saletre 200kg? to miala byc 2 dawka

czy mozna jeszcze go pryskac caryxem?

pozdro

gutmen123    8

o caryxie zapomnij. co do saletry , późno , ale jak nie dałeś jeszcze to nie masz wyjścia.

to jeszcze toprex go przychamuje

takiego słowa jak przychamuje nie ma !!!

Hamulce a nie chamulce !!!!

Tomek90    196

Hmm u mnie też w poniedziałek druga dawka i mam pytanie bo została 1t saletrosanu z pierwszej dawki na raps (300kg) i mam pytanie czy rozrzucić ten saletrosan w drugiej dawce na rzepak 300kg/ha czy dac saletre 200kg/ha a saletrosan na pszenice w drugiej dawce??

piotrb14    187

lepszy mocznik bo nie zadziała odrazu. Saletra nadaję się w miarę na 1 zabieg ale nie posiada siarki tak ważnej.

Tomek90    196

Niema co patrzeć na dawkowanie według producenta, tylko dajemy tyle ile trzeba ~600g/ha dzielone na 2-3 dawki.

gutmen123    8

Może i nie ma takiego slowa,ale zdanie zaczyna sięz dużej litery Panie Mądry

Nie może, ale na pewno takiego słowa nie ma. Radzę używać wbudowanego słownika w przeglądarkę, bo chyba wszyscy tutaj oczekujemy poprawności ortograficznej. Oj chyba matury się nie zdawało :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa