Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

milanreal1    290

Panowie skracał ktoś z Was rzepak wiosną chodzi mi głównie o stabilan bo na etykiecie nie ma rejestracji a przy takiej samej substancji aktywnej antywylegacz płynny ma rejestracje w dawce 0,75-1l/ha tylko że różnica taka że antywylegacz ma 675g czystego składnika a stabilan 750g, więc pytanie mogę skrócić rzepak stabilanem???

Juz ktoś tu pisał że CCC słabo działa chyba że zastosujesz wysokie dawki. Lepiej daj toprex a przy okazji zabezpieczysz się przed chorobami.

rafto    29

Wczoraj rzepak pryskaliśmy samą galerą a przez noc urósł ok 5 cm kiedy jechać z toprexem ?? co można do niego dodać np toperex + dursban+ cyperkil + bor ??

Edytowano przez rafto

losktos    120

Panowie skracał ktoś z Was rzepak wiosną chodzi mi głównie o stabilan bo na etykiecie nie ma rejestracji a przy takiej samej substancji aktywnej antywylegacz płynny ma rejestracje w dawce 0,75-1l/ha tylko że różnica taka że antywylegacz ma 675g czystego składnika a stabilan 750g, więc pytanie mogę skrócić rzepak stabilanem???

Stabilan czyli CCC skraca roślinę ale hamuje też rozwój korzenia!!! Zdecydowanie lepiej zastosować Toprex

Dzisiaj u mnie na część rzepaku poszło Folicare + Mikrokomplex :)

Wiadomość z agroFakt.pl

szarak    11

W ubiegły wtorek wysiałem dopiero pierwszą dawkę N (polifoska21 300 kg i saletra 150kg n a ha)już minął tydzień a nawóz leży na wierzchu nie rozpuszczony . Czy on wogóle zadziała?

Nikita_Bennet    100

stabilan czy toprex? Jakościowo toprex, cenowo stabilan jednak moi znajomi mówią krótko - dałeś toprex jesienią to daj i wiosną a jak jesienią nie dałeś to wiosną sobie odpuść lub daj CCC którego działanie na rzepak było opisywane wcześniej.

gutmen123    8

porównywanie stabilanu z toprexem jest niezasadne. Stabilan odmiennie działa na roślinę. Poza tym to zwykły chlorek chloromekwatu. Przemieszcza się w dół rośliny,efekt fungicydowy zerowy. Lepiej zastosować dowolny tebukonazol 250g 270 gram i zrobi o niebo lepszą robotę. Z Toprexem trzeba uważać aby nie zrobić za późno.

Pozdro

globus512    17

A jak zrobi się ciut za wcześnie to jakie będzie działanie toprexu ?

Edytowano przez globus512

jaco25    262

Wczoraj zasilony raps wreszcie :D za tydzień druga dawka.

@jaco25 nie lepiej toprex'em??

@Tomek już kupiłem stabilan więc jego zastosuję.

Nie lepiej dać jedną dawkę azotu a drakońską przy tak opóźnionej możliwości zasilenia Twojej plantacji???

tak myślałem właśnie, że można a co do toprexu to zastanowię się nad nim na drugi rok :) dzsiaj właśnie pójdzie stabilan w dawce 0,6l/ha, bor i fastac na słodyszka.

milanreal1    290

Wczoraj rzepak pryskaliśmy samą galerą a przez noc urósł ok 5 cm kiedy jechać z toprexem ?? co można do niego dodać np toperex + dursban+ cyperkil + bor ??

Obecnie to jak najszybciej. Możesz mieszać.

Tomek90    194

@jaco25 nie widze sensu ładować cała dawkę azotu. Pobierzę troche z saletrosanu, i na początku następnego tygodnia rzuci się saletre.

@gutmen123 niewiem czemu ma leżeć do następnego roku, u mnie praktycznie już niema, a po rozsianiu deszczu jak nie było tak niema, no może kapka.

slawek2209    78

A jak zrobi się ciut za wcześnie to jakie będzie działanie toprexu ?

Rzepaki są obecnie w fazie wybijania w pęd.Wszesniejsze zastosowanie toprexu mocniej skróci rzepak

proxy8441    72

Witam nalot słodyszka już od tygodnia, tydzień temu po 1 osobniku na kwiatostanie, dzis już znacznie wiecej, czym najlepiej opryskać, jakim środkiem chce dodac Wuxal Mikro do insektycydu tylko co wybrac dłużej działający by sie przydał systemiczny, doradzcie???

rafto    29

Dzisiaj pojechałem z toprexem +bor+ krystalon , tylko że ostatnia beczka poszła na rose :/ czy w ogóle spodziewać się jakiegokolwiek rezultatu czy strata pieniędzy ?? rzepak ma wysokość ok 10 cm a na jutro zapowiadają deszcz stąd ta decyzja o ostatniej beczce żeby zakończyć pole z zabiegiem :/ co najlepsze w ogóle nie pryskaliśmy jeszcze od szkodników powód - po prostu ich nie ma :o jak nigdy przez 3 dni złapało się 10 chowaczy i na tym koniec od kilku dni tylko muchy w żółtym naczyniu :o

Edytowano przez rafto

globus512    17

W piątek pryskalem dursbanem. Dzisiaj byłem na polu i jutro musze pryskać na słodyszka bo jest ich sporo. Co polecacie, może coś taniego ale skutecznego bo na weekend majowy jadę w góry i przed trzeba chybavtez popryskac znów będzie.

BARABUS    6

dziś był u mnie sąsiad na moim rzepaku sprawdzić czy tez tyle słodyszka jest co u niego, mówił ze u niego jest masa ! pryskał Dursbanem, ja pryskałem Pyrinexem 0,7l/ha i u mnie tylko gdzieniegdzie jest po jednym lub dwa słodyszki... trzeba obserwować, pewnie po niedzieli będzie trzeba czymś prysnąć, najprawdopodobniej Proteusem tak jak rok temu, działał bardzo skutecznie w dawce 0,6l/ha o ile dobrze kojarze

proxy8441    72

właśnie o Proteusie zapomniałem, jutro będe starał się kupic i oprysk + Wuxal Mikro 0,9l/ha

u nas słodyszka w brud w naczyniu chowacza brak.

Arek    113

A czy jest sens teraz pryskać od słodyszka skoro teraz jest nieszkodliwy? Chowaczy jak narazie brak.

proxy8441    72

słodyszek jest pożyteczny w fazie kwitnienia natomiast w fazie zielonego zwartego pąka (faza aktualna) i żółtego zwartego pąką (tuż przed kwitnieniem) jest szkodliwy wgryza się w pąk kwiatowy następnie w miarę wzrostu dany pąk poprostu opadnie i zostanie po nim tylko znamię.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa