Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

z czym wejść w pierwszym zabiegu na szkodniki (chodzi mi o substancje odżywcze), zaaplikuję mocznik, bor, odżywkę (fosfor + minimalne ilości mikro) czy stosować już większe ilości mikro (np. super 5) oraz stymulatory wzrostu (kelpak, tytanit itd?)

@ Kissmy mam pytanie mieszasz razem tyle mikro na jeden opryskiwacz ? Pytam bo wyczytałem że bor nie lubi się z siarczanem magnezu i się waham. Chciałem kupic odzywki intermagu stosowałeś je może u siebie ? Nie stosowałem dotąd odżywiania dolistnego i w tym roku chcę zaaplikować mocznik razem z odżywkami.

Adrenalina    10

Rzepak wygląda jak Nigdy bardzo dobrze :) Zieloniutki i na moje ruszaa aż przyjemnie się Patrzy:) A juz sie martwilem że zainwestowalem i bedzie trzeba orac:() Na dwóch kawalkach(35ha) nawet 1 listek boczny nie odpadl:)Narazie nie dostał nic nawozu i sobie radzi :) Sąsiad obok posial juz 3 razy nawóz i niewidać róznicy .Po niedzieli Poleje RSM 32 na 1 dawke a Puźniej zaczepiam beczke i Lece z Gnojowica:)Beda Dobre plony

Wiadomość z agroFakt.pl

gutmen123    8

U mnie dopiero dzis go zobaczyłem po oststnich sniegach bo w nocy mocniej popadałdeszcz i sniegu zgineło sporo ale jest jescze około 10cm. Dobrze ze posiałęm saletrosan przed swietami :) teraz to można pomażyć u nas o wjechaniu przez 2 tygodnie. bedzie problem ze zbożami bo nie zasilone :(

Piszemy "można pomarzyć" a nie "można pomażyć"

tofil    1

JA od poniedziałku ide do pracy a na pole nie wjadę przez tydzień jutro sieję ręcznie 4ha :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja cholera mialem w planach na sobote 2 dawke na rzepak a tu dzis leje masakra ;( i juz widac ze woda stoi ;/

Tomek90    195

Rzepak wygląda jak Nigdy bardzo dobrze :) Zieloniutki i na moje ruszaa aż przyjemnie się Patrzy:) A juz sie martwilem że zainwestowalem i bedzie trzeba orac:() Na dwóch kawalkach(35ha) nawet 1 listek boczny nie odpadl:)Narazie nie dostał nic nawozu i sobie radzi :) Sąsiad obok posial juz 3 razy nawóz i niewidać róznicy .Po niedzieli Poleje RSM 32 na 1 dawke a Puźniej zaczepiam beczke i Lece z Gnojowica:)Beda Dobre plony

Wcześniej pisałes że połamane masz miejscami. Wkońcu jak jest??

kissmy...    57

@ Kissmy mam pytanie mieszasz razem tyle mikro na jeden opryskiwacz ? Pytam bo wyczytałem że bor nie lubi się z siarczanem magnezu i się waham. Chciałem kupic odzywki intermagu stosowałeś je może u siebie ? Nie stosowałem dotąd odżywiania dolistnego i w tym roku chcę zaaplikować mocznik razem z odżywkami.

dlatego trzeba uważać i stosować jak najwięcej składników od jednego dostawcy, dzielenie odżywek nie ma sensu, chyba że wykonuje się w krótkim okresie kilka zabiegów i można rozłożyć zasilanie, w zeszłym sezonie używałem bormaxu i jeszcze nie miałem problemów, a niektórzy na takim samym składzie zrobili galaretę także trzeba przetestować daną mieszankę przed przygotowaniem cieczy w opryskiwaczu

smerf5030    0

koledzy chce dac na pierwsza dawke 100 N w siarczanie amonu 200kg i saletry 200 kg.i tu pytanie.czy dac to razem czy oddzielnie i co pierwsze jak cos i po jakim czasie drugie

Tomek90    195

Nie pomieszasz dokładnie, i nie rozrzucisz dokładnie jak pomieszasz. Rzuć osobno chyba że drugi raz już nie wjedziesz w ścieżke. Saletra potem siarczan jak dasz rady na ten sam dzień.

maly00    6

ile litrow gnojowicy chcesz dac? slyszalem ze ludzie mieszaja to z woda i pryskaja normalnie ale nie wiem jak to dziala i co to za teoria

Tomek90    195

Na rzepak zgadzam się, chodz można dawka większą nadrobić, ale w zbożach niekiedy sytuacja wygląda inaczej.

mocher    8

hehe ja jeszcze nigdy RSM nie stosowałem ale tak sie zastanawiam czy od przyszłego sezonu nie spróbować ;)

metiu20    13

Strasznie późno i zastanawiam się czy by nie wylać na raz ok 500l RSM tak żeby 180kg N było. Co o tym myślicie, pierwszy raz RSM leję i nie wiem czy nie zaszkodzi taki zabieg.

New1    16

500 l to trochę dużo ale jakby zrobić 300 i później wedle uznania dolać 100-200 to byłoby "rozważniejsze " ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa