tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matyziak    6

Ja dzisiaj rano rozsiałem 100 kg soli i 400kg saletrosanu, snieg jeszcze zalegał tylko przy miedzach. Skońcyłem siac a tu zaczeło padac... jutro miałem zasilac żyto, ale chyba dam sobie na wstrzymanie.

woj. mazowieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Ja dałem na wstrzymanie. Pogoda nie dopisała, trzeba czekać. Śnieg zalega już tylko przy miedzach lub bruzdach, no i tam gdzie go nawiało np przy drodze. Ale spokojnie... już pada nowy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

3 godziny pada i rzepak juz przykryło, co prawda nie jest wybujału bo sarny go wyregulowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

tez mialem zamiar dzis siac ale spadlo sporo sniegu jak od 9 zaczelo sypac tak na poludnie bialo wszedzie rzepak malo co widac.... moze i lepiej ze nie posialem ziemia zamarznieta jest i mroz trzyma a niby w niedziele ma sypac snieg i to duzo teraz trzeba czekac i dopiero po swietach moze sie udac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja dzis od 7 do 10 zasiliłem rzepak 300-350 saltrosanu i 2 ha pszenzyta po 200kg bo mi zostało saltrosanu, pózniej zaczeło padac i napadało pare cm mokrego sniegu bo jest chyba na plusie lub okolice zera.

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

A teraz śnieg napierdziela. U mnie dziś też praktycznie śniegu na rzpaku nie było tylko w bruzdach i przy granicy pól, ale jednak nie wjechliśmy, możliwe że blędna decyzja.

@biały a nie miałeś przypadkiem 400kg/ha sypać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

miałem tylko pierwszy raz siałem saltrosan i zle ustawiłęm rozsiewacz :( Ni było w tabeli tego nawozu wiec ustawiłem na jakis sirczan z tarnowa i lipa w 2 dawce sie nadrobi saletra :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Trzeba było sprawdzić frakcje w saletrosanie jest 2-5mm taka sama co w saletrzaku, być może masz go w tabeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

frakcja to jescze nie wszystko. Włąsnie na frakcje patrzyłem i ustawiłęm jak siarczan 4,14 mm. a liczy sie tez gestosc i to że ten nawóz dosc wolno sie wysypuje nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Jak sie okazuje bo na stronie amazone jest ten nawóz to wspólczynnik jest 2x mniejszy niz w przypadku saletry.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

u mnie dzisiaj dopadało 5 cm śniegu a ogolnie na polu lezy ok.30 cm tak więc jeszcze szybko niebede siał nawozu :(

 

jaka powinna być optymalna obsada roślin rzepaku (mieszanca) na metrze kwadratowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

U mnie z rana padało ale im bliżej południa to temperatura sięgała 8 stopni. Na noc znóów przymrozem i jak nie dopada śniegu w nocy to trochę posypie jeszcze zboża saletrosanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

u mnie dzisiaj dopadało 5 cm śniegu a ogolnie na polu lezy ok.30 cm tak więc jeszcze szybko niebede siał nawozu :(

 

jaka powinna być optymalna obsada roślin rzepaku (mieszanca) na metrze kwadratowym?

ksiazkowo 40-50 ale nawet 10 jak jest to warto zostawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ksiazkowo 40-50 ale nawet 10 jak jest to warto zostawic

 

Nie przesadzaj jak masz 10 to co to za plon będzie i albo bedziesz w plecy albo cudem na zero, chyba że masz naprade dobre ziemie i po 1 dawce azotu widać znaczą poprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

książkowo to wiem jaka powinna być obsada bo mam troche książek :D

 

obsada roślin na moim polu to ok.30 roślin na metr (policzyłem na początku marca jak śniegu nie było) <_< jak myślicie wystarczająco dużo aby dał plon powyżej 3t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Witam z 10 sztuk zdrowych roślin mieszańca spokojnie te 3.5 tony można zebrać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

u mnie w 2012 roku rzepak uznany przez ubezpieczyciela 100% straty, zostawilem i bylo powyzej 3 ton 30 roslin to super obsada 4 z przodu jak zadbasz,ale pogoda tez tu duzo decyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

wcześniej miałem same odmiany populacyjne i obsada wynosiła od 40-45 roślin i plon wynosił w granicach 3,0-3,2t/ha więcej nie dało sie wyciągnąć, dlatego mam obawy co do wiekszego plonu z obsady 30 roślin?

 

na ile dzielicie dawki azotu na 3 czy na 4 dawki i ile dajcie na 1 rzut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

ja dzile ogulnie na 2 dawki

pierwsza 60-70%i jak pogoda pozwala to za tydzien gora 2tyg druga dawka 20% ogolnie zeby bylo z 200N w czystym skladniku oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzam, po zeszlym roku wiem co pisze

 

Co ty porównujesz tamten rok jak pogoda była idealna dla rzepaków , popadnij na susze i zobaczymy czy dasz rade zebrać te 3,5 t z 10 roślinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dokładnie, zeszły rok był idealny dla rzepaku, bo rzepak w obsadzie od 10 do 20 roślin plonował w przedziale do 4t/ha ! ale nie da się ukryć że wiosna była wyjątkowo mokra, wystarczy przypomnieć sobie sezon sprzed dwóch lat kiedy to przez prawie 2 miesiące nie było kropli deszczu (kwiecień-maj) i rzepaki ledwo sypały 2t/ha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

u mnie w 2012 roku rzepak uznany przez ubezpieczyciela 100% straty, zostawilem i bylo powyzej 3 ton 30 roslin to super obsada 4 z przodu jak zadbasz,ale pogoda tez tu duzo decyduje

synuproboszcza zauważ że roli pogody nie pominąłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milanos    0

Beznadzieja.

Posiałem już nawóz nawet 4 marca,wiem jakie zdanie mają na ten temat co niektórzy.

Jedyne co mnie pociesza- MNIE {podkreślam} to to ,że jak posiałem w poniedziałek 4 marca to prze cztery dni była ładna pogoda i się rozpuścił.

Brak słów ! Głupota? Odwaga? Lekkomyślność? 300kg saletry poszło. A tu wiosny nie widać śniegu nasypało i leży.MASAKRA

na 10 h ziemi mam posiane w tym roku 7 rzepaku. I do obsiania jeszcze 1,5 hektara pola .A mam tylko pszenice jarą .Kiedy ja w pole wjadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj