tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Adrenalina    10

Nigdy nie mialem przytuli jak juz to troche rumianku(z zoltym z niebieski ladnie wygladal na polu hehe ) i tyle perzu moje pole nigdy nie widzialo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

to lipa ja mam pola makowe i jak tam sieje to zawsze cos wyjdzie i czerono jest :)Ale w tym roku sie rzepak zapowiad dobrze i mysle jak da z 4 tony to odrazu jade po nowe Autko:)hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

napewno nie mniej niz 1900netto a jak po zniwach bedzie taniej nic nie sprzedam kase mam wiec nie musze nic sprzedawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

teraz pryskanie wspomagaczami nic nie da, rośliny mają za mało masy liści aby pobrać środek,

 

to każdy chyba wie że musi być masa zielona.

posiałem pierwszy raz wiec pytam środki rozet zielone i całe czy dawać asahi lub podobne? :)

 

to lipa ja mam pola makowe i jak tam sieje to zawsze cos wyjdzie i czerono jest :)Ale w tym roku sie rzepak zapowiad dobrze i mysle jak da z 4 tony to odrazu jade po nowe Autko:)hehe

jakie ? pochwal się? kiedyś handlowałem autami więć wrzucę swoje parę groszy? :) możeszna priv

Edytowano przez aro1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Rolnik to ostatnie ogniwo w łańcuchu wyprodoktowanego produktu co do zysku za poniesione koszty i prace. Ja mam bardzo pesymistyczną wizje co do cen rzepaku w tym roku.Dam przykład ze słomą, energia odnawialna a tu klops elektrownie nie chcą brykietow ,i co z tymi co zainwestowali obym się mylił powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Panowie radźcie co robic tylko prosze o rozsadek. Przegladalem pogody długoterminowe i na 4 pogodach podaja to samo koło 10 a nawet wiecej stopni w dzien oraz w nocy na plusie. Jestem z podlaskiego i nawozy siejemy raczej nie wczesniej jak 15 marzec i obawiam sie ze jak posieje nawoz a te pogody sie nie sprawdza a co gorsza przyjdzie mroz to moze zaszkodzic roslinom, Malo tego na polu zalega jeszcze około 5 cm śniegu. W takim wypadku mozna siac nawoz na śnieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stać Cię na marnotrawstwo to siej.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Kolego jeśli by ten mróz sie faktycznie juz nie pojawil a ja bym nie rozsial nawozów to by było wtedy marnotractwo wiec myśl troche co piszesz. Poprzegladalem troche tych prognoz długoterminowych i faktycznie ma byc bardzo ciepło w tym tygodniu ale podobno po 10 marca ma nad polske nadpłynąć Arktyczne zimne powietrze i znow pojawia sie przymrozki nawet do 10 stopniu wiec lepiej nie siac nawozów i to raczej powinno tyczyc sie do wszystkich bo jak sie rośliny rozhartuja i pobudza od azotu to takie 10 stopniowe przymrozki moga narobic sporo złego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja z Dolnośląskiego i wcześniej niż 15 nie wyjadę, po co się spieszyć? Żeby zmarnowało się więcej.

Po drugie mam RSM, wiec trochę inaczej będę jechał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Czyli kolego w tym roku soli nie dajesz???

Dziś była pierwsza noc kiedy by szło wjechać w pole zobaczymy jak będzie później.

 

zapomniałem napisać o soli potasowej która dam z pierwszą dawką w ilości 100kg/ha

 

co do tego siania nawozów... patrząc na pogodę terminowa dwóch portali (TVN Meteo i mojapogoda) można stwierdzić że to nie koniec zimy, bo ten tydzień ma niby być bardzo ciepły a przyszły czyli od 11 marca na sporym minusie, także sam już nie wiem, poczekam do końca tygodnia i wtedy podejmiemy decyzję, bo wyrzucanie nawozu przy tak niskich temperaturach to nic innego jak marnotractwo

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Dokladnie chwila pogody wszyscy ruszaja a tu bec beda przymrozki i zamiast pomoc to zaszkodzimy:) Ja tam czekam puki niebede Pewien :) Pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

No coś się zmienia nam pogoda ma być tydzień ładnie a potem znowu przymrozki do -8 Małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Dzięki kolego @Barabus za odpowiedz. Na pierwszy rzut daje tak samo 100kg soli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

nie ma przytuli gdzie niegdzie rumianek jakies tam malutkie chwasciki ledwo je widac nic specjialnego ale czasem sie cos znajdzie jak sie szuka ale mysle ze zadusi rzepak poniewaz ma dobra obsade, Co mysliesz sławek?

 

Mogę Ci podać progi szkodliwości chwastów w rzepaku, będzie CI łatwiej z oceną zabiegu:

Przytuli Czepna 1r/1m2

Ostrożeń polny 1rm2

Rumian Polny 3r/1m2

Rumianek Pospolity 3r/1m2

Chwasty dwuliścienne (bez doinacji gatunkowej):

wiosna 30r/m2

jesień 20r/m2

Chwasty jednoliscienne 15% pokrycia gleby

Źródło Wolny i Tych 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Panowie radźcie co robic tylko prosze o rozsadek. Przegladalem pogody długoterminowe i na 4 pogodach podaja to samo koło 10 a nawet wiecej stopni w dzien oraz w nocy na plusie. Jestem z podlaskiego i nawozy siejemy raczej nie wczesniej jak 15 marzec i obawiam sie ze jak posieje nawoz a te pogody sie nie sprawdza a co gorsza przyjdzie mroz to moze zaszkodzic roslinom, Malo tego na polu zalega jeszcze około 5 cm śniegu. W takim wypadku mozna siac nawoz na śnieg?

 

Jak chcesz wjechać jak ziemia pod śniegiem nie zmarznięta?? W piątek chodziłem było 10cm śniegu i błoto normalnie pod śniegiem, gdzie już widać rzepak miejscami to zmarznęte.

 

 

Panowie nie gadajcie głupot bo nie każdy wjedzie kiedy zechce jak ruszy wegetacja, macie zmeliorowane pola to bardzo się cieszę, Ja niestety nie tam gdzie rzepak w tym roku i jak nie posieję na przymrozek to przegram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja też już nie wiem co to robić. Czasami te prognozy się sprawdzają, ale tylko czasami. Natomiast dać nawóz i zaszkodzić jeszcze bardziej to też źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A w Pomorskim wjechal juz ktos w pole?? Bo umnie w okolicy nikogo nie widac tylko snieg na polu widac:)A mówia ze po 10 maja byc przymrozki i opady sniegu wiec raczej sie nie spiesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Do maja daleko. Szacowanie pogody na maj to tak jak odgadnąć ile litrów wody jest w bałtyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

A w Pomorskim wjechal juz ktos w pole?? Bo umnie w okolicy nikogo nie widac tylko snieg na polu widac:)A mówia ze po 10 maja byc przymrozki i opady sniegu wiec raczej sie nie spiesze.

 

No i co w związku z tym bedziesz czekać do maja?? No to powodzenia. Wychodzi na to że nawet jęczmienia niema co siąć w kwietniu czy kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Poczekam ja leje RSM wiec mi sie nie spieszy do konca marca mam czas . Jarego mam do posiania 15 ha wiec w jeden dzien celuje w polowe marca z sianiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj