Skocz do zawartości
tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Tomek90    195

Przygotować ciągniki do akcji ,obserwować pogodę i w ostatni dzień mrozu jechać nawet w nocy;)

A jak niema świateł :o :huh: :lol:

Niema słońca samo +2C mało daje ;[

@kpiotr chyba odwrotnie. Saltrosan >saletra

Edytowano przez Tomek90

kpiotr    16

nie najpierw saletra, siarki dałem w 100 polifoski 21 na jesieni i 21kg S bylo w polifosce 5. a chce dać na 1 dawke wiekszą część azotu. dlatego takie nawożenie

Tomek90    195

To juz bedzie wystarczająco siarki prawie, siarczanem magnezu reszta mozesz dostarczyć.

Wiadomość z agroFakt.pl

kpiotr    16

tak własnie też sądzę. jest granulowany siarczan magnezu 20-30 po 800zł brutto , przydałby sie przydał ale nie wiem czy uda mi się go nabyc

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Tomek90    195

A racja nie policzyłem S w polifosce 5, jednak rzucaj saletrosan. Te polifoskie nie nadają się do nawożenia siarka bo ma mało zawartość jak policzymy tak jak e1leex pisze a saletrosan ma 13 czystej S.

kpiotr    16

a no prawda, dzięki za zwrócenie uwagi. tak czy inaczej ta dawka siarki nie wystarczy do 2 dawki azotu?

hmm ale 300kg saletry to bedzie wieksza część azotu na 1 dawke

@Tomek 90 polifoska 21 ma 14% siarki a saletrosan 13%

Tomek90    195

Racja 35% ma SO3 czyli 14% S, ale formy azotu nie nadają się na zasilanie wiosną pogłównie solo, saletrosan lepszy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

atomik    145

co do biostymulatorów najlepiej przetestować na małej powierzchni, ja stosowalem ashai w jęczmieniu ozimym bo został uszkodzony chemicznie ba był niemal zabity i po 2 tygodniach od pomyłki zastosowałem to cudo, efekt był taki że jęczmień jakoś się zebrał i dal około 2 t z ha, może plon śmieszny ale kazdy kazał zaorać łacznie z 2 przedstawicielami. jęczmień kłosił się nie równo potem i długo i wtórnie się zachwaścił ale po najmniejszej linii oporu coś uratowałem. w rzepaku myślę że efekt powinien być piorunujacy.

co do skracania tebuk to tak naprawdę to jest fungicyd który przy okazji działa jako regulator a typowym regulatorem jest caryx i toprex.

@e1leex ja w zeszlym roku miałem pierwszy raz i wymarzł trochę zostawiłem na nauke i doświadczenia i jarym przesiałem większość. w tym roku jestem mądrzejszy i za rok zapewne też bedziesz bogatszy w doświadczenie

kpiotr    16

@Tomek60 zgadzam się z tym. Część azotu w formie amidowej, na start się nie bardzo nadaje. @e1leex ale jak wymierzysz dokładnie 178kg naowzu??

anto    8

czy temp. - 3 w nocy pozwoli jechać bez kolein? jak uwazacie? w dzień oczywiście na plusie

Arturos21    4

Planuje posiać około 350 kg saletrosanu tak 1 marca wyjazd czy taka dawka bedzie dobra?? na 2 bedzie saletra amonowa myślę 250 kg

kpiotr    16

-3 to może da, ale musisz jechac o 5 rano juz na polu być, i uważać przede wszystkim w dołkach ale to i tak ryzyko jest duże. kolein narobic nie sztuka...

@Arturos21 dawno jak najbardziej dobra według mnie.

Edytowano przez kpiotr

globus512    17

ja chyba skłonie się do asahi i zastosuje razem z toprexem odżywkami czymś na chowacza jeszcze i siarczanem. Mogę dodać do tego zabiegu jeszcze 25kg rocznika na ha czy nie za bardzo?

kpiotr    16

ja asahi tez stosowałem na rzepak z wiosny. same stozki wzrostu zostały po zimie i rzepak był bardzo słaby bo i na jesieni nie wyrósł. dał jeszcze 2,5 tony/ha. nie duzo ale cała jego uprawa to było nauka dopiero..

yacenty    565

yacenty z której strony Wrocławia jesteś bo u mnie dziś śnieg prawie całkowicie stopniał i leje mocny deszcz. A co do siarczanu magnezu granulowanego to jest taki nawóz

świdnica.

co do siania przy -3 to wróżką nie jestem

Wszystko zależy od masy ciągnika, ilości nawozu w siewniku i przede wszystkim opon - ich szerokości

bialy2005    193

-3 w nocy to za mało jesli by tak było dzien i noc to mozna ryzykowac. Te -5-6 to juz pewne ze pojedziesz poz dołkami bo jak chocby troszke było wody to gwarantowana wtopa w tym mijscu bo pod lodem nie zamrznie a lód sie połąmie

Tomek90    195

Zależy czy pod ile w głąb zamarznięta jak -3 w nocy i sporo w głąb zamarznięte to pójdzie z 4x4 bez problemu nawet jak "zupa na powierzchni gorzej jak tylko na tył naped to z rana jak zacznie puszczać bedzie spory poślizg. Jeśli tylko powierzchniowo łapnie mróz a ziemia niżej nie zmarznięta to może być ciężko chyba że t25 z kosem albo lejkiem i to o 5 rano jak piszą.

@kpiotr zależy od zasobności nawet do 400kg/ha polifoski 6 było raz w tym roku 250-300kg polifoski 4.

bialy2005    193

U nas snieg a pod nim niezamarznieta zimia wiec o zamarznietej glebie mozna zapomniec jedynie powierzchniowo.

globus512    17

mój rzepak ładnie się rozwinął na jesień i był dobrze odżywiony także chcę go gonić. wszystko na jesień dostał co potrzeba i od wiosny czas go pędzić dalej :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.

• Przez MultiEko
      Sprzedam nawozy dolistne w cenach producenta- gwarancja najniższych cen, bez pośredników. Przykładowo boramina 7zł/l w detalu, 6,75 w hurcie. Pozostałe produkty w podobnych i niższych cenach.

• Przez maxhack0303
      kupię obornik koński bydlęcy z transportem lub bez najlepiej do 150 km od krakowa