tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

silva    19
Napisano (edytowany)

" Mocznik zastosowany w dawce 1 kg/ha w celu zobojętnienie wymaga zastosowania 1 kg CaO, a siarczan amonu wniesiony w dawce 1 kg N/ha wymaga 2,9 kg CaO."

Czyli jak dajesz 100kg mocznika to 100kg CaO. A jak dajesz 100kg siarczanu to dajemy koło 60kg CaO. W sumie i tak sporo. Ale czy to by był powód?

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

No Silva dobrze napisałeś tylko trochę nie trzymałeś się jednostek i czasem może to wprowadzić w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

wydaje mi się, że to błąd, że tego "N" nie powinno być

wiadomo, że siarczan to jeden z najbardziej "kwaśnych" nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No właśni w tym rzecz że jest a przy moczniku nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

napewno mocznik nie zakwasza bardziej niż siarczan ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Jak pryskaćie już na opadający płatek?


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Ja na płatka jechałem w poniedziałek... Z tego co zaobserwowałem w mojej okolicy (okolice Poznania) to ludzie już pryskają na płatka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Ja pryskałem jeszcze w kwietniu, Pictor według zaleceń powinno się stosować do początku kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

mój rzepak zaczął kwitnąć około 1 maja na płatek planuję pojechać w ten weekend jak pogoda pozwoli. Moje pytanie to czy mozna dodać jakąś odżywkę ewentualnie mocznik i siarczn oraz czy wpłynie to w jakiś sposób na plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

no włąsnie ja tez jestem ciekawy :) u mnie juz pictor i proteus czekaja + odzywki. tylko włąsnie kiedy prysnac bo jak widze pare płatków lezy na glebie z tym ze nie wiem czy to nie sa efekty burzy i mocnego deszczu sprzed kilku dni. Czy tych płatków ma byc sporo ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

obserwuj co się będzie działo, jeżeli będą teraz opadać to możesz ruszać. Niby mówi się "zabieg na opadanie pierwszych płatków" ale za szybko opryskać to też nie bardzo bo później pozostanie za długi czas bez ochrony jak środek przestanie działać..

 

@solek01 odżywkami możesz już wpłynać jedynie na MTN a to przełoży się na plon ;) ale z mocznikiem to uważaj w tej fazie. Kiedyś czytałem w gazecie że gość pryskał w takiej fazie. Pryskał w nocy i bardzo niskim stężeniem no i niby nic mu się nie działo, ale ja tego nie praktykowałem także nie pomoge..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ruszam dziś na noc na roślinie jest od 8-12 łuszczyn wg. mnie to ten czas. Będe pryskał Traperem+Proteus.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

a mozna by bylo pryskac jeszcze Mirage lub Alertem? Alert niby ma 30 dni karencji dla pszczol to chyba odpada!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

najlepszy moment oprysku na opadanie płatków według specjalistów to moment gdy na pedzie głównym zawiązanych jest 8 do 10 łuszczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Witam mój rzepak ma luszczyny brązowe i się zakreca, czego może być to oznaka ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jak się zakręca? Łodygi czy łuszczyny?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

To Alert też szkodzi pszczołom i Mirage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Alert chyba od dwóch lat rejestrowany jest jako szkodliwy dla pszczół ze względu na karbendazym , dlatego wprowadzono Alert Solo z czystym flusilazolem, który nie ma prewencji dla pszczół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47
Napisano (edytowany)

Zrobione, ale mam mocny rzepak 18-24 rozgałęzień, równy niewysoki i zwarty łan, co najważniejsze zdrowy praktycznie zero uszkodzeń przez słodyszka, co by jeszcze tak dało się dobrze wykosić na moje oko grubo ponad 4t/ha powinien dać ale pożyjemy zobaczymy.

Edytowano przez murtek3

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Luszczyny się zakrecaja w kształcie rogala się formuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47
Napisano (edytowany)

Mogą to być uszkodzenia przez resztki sulfonulomocznika pozostałe w opryskiwaczu. Czym pryskałeś zboża, mogło się zdażyć,że słabo umyłeś opryskiwacz .

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

To Alert też szkodzi pszczołom i Mirage?

 

 

No na etykiecie pisze okres prewencji dla pszczół 30dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Rubinem na żyto, może być że jakieś resztki pozostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj