tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

redek    47

Jeśli się nie mylę, jesteś z okolic Kołobrzegu ? Musisz mieć rzepak w podobnej fazie, jak mój, czyli na mocznik doglebowo na pewno za późno. Rzepak powinien pobrać cały azot przed zakwitnięciem, a myślę, że w ciągu 10 dni zakwitnie. Lepiej faktycznie dać go dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

witam kolo 26 marca dałem 200kg/h saletrosanu i 150kg saletrzaku, teraz chciałbym dorzucić 150kg/h mocznika i 100kg soli pot. czy na sól nie jest za pózno? Dodam ze jestem z lubelskiego i rzepak jest stosunkowo niewielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A z jakiej gminy? Troszke za późno wg mnie. Jak na wiosne to najlepiej przed ruszeniem wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Troche mało poszło na jesienni a przed wegetacja nie chciałem sypac z obawy na deszcze zeby nie wymyło. Zrobie pół na pól i zobacze czy bedzie jakis efekt. Gmina KRZCZONÓW a Ty SILVA skad jesteś?

 

Cytowanie poprzedniego posta.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie wymyłoby, przecież rzepaku się nie sieje na piachu VIRZ więc nie ma obaw o wymycie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

sól trzeba było rzuć nawet przed 1 dawką którą dałeś.. Co do mocznika to nie czekaj ;) a zamiast tej soli potasowej może pryśnij dolistnie ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Witam,

Panowie chciałbym się was poradzić jak na polu na którym rośnie rzepak podnieśc teraz jak najszybciej pH. Mam bardzo niskie poniżej 5 pH i rzepak ma takie objawy że około 10 procent roślin ma żółte środki. Podobno jak jest niskie pH to działa na niego jeszcze jesienny doglebowy oprysk na chwasty . Czy to prawda ?? Co mi teraz polecacie zrobić z tym fantem ???

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Na niskie pH w uprawie to saletra wapniowa a jak w rzepaku to z dodatkiem boru ale to są drogie nawozy.

Do @marcina98 jest coś takiego jak saletra wapniowo potasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinn998    13

Silva cena tego nawozu powala wiec chyba odpada. Wg moich obliczeń brakuje ok 50kg potasu wiec dolistnie raczej nie uda mi się mu tego podać. Myślicie ze teraz za późno na potas doglebowo? Czytałem gdzieś że do końca maja rzepak będzie go w stanie chłonąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Panowie pytanie:

Wczoraj likwidowałem rzepak(nie mogłem już na niego patrzeć)-głębsza uprawa nie orka. I teraz mam pytanie ile wg was zostało tam nawozu??

Było dane 5 marca: 200kg siarczanu amonu + 200kg saletry amonowej...

Druga dawka 28marca 200kg saletry... Do tego oczywiście odżywki dolistne: florovit oraz bor..

dodam że rzepak był bardzo kiepski myslałem że jakoś pójdzie ale patrząc jak mu to idze i porównując z moim innym kawałkiem stwierdziłem że ulże mu troche w tej męce...

dzisiaj będę siał jęczmień i teraz się zastanawiam ile jeszcze azotu będzie potrzebował o ile w ogóle jest taka potrzeba... Myślałem dać tylko w fazie krzewienia ok 100kg salerty...

Tak więc co o tym sądzicie?

Edytowano przez panczo1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Zależy ile było deszczu w Twoim rejonie, jeśli niewiele, to myślę, że ponad połowa azotu powinna zostać w glebie, czyli pod jęczmień powinno starczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

te 100 kg saletry które planujesz dać w zupełności wystarczy ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

To NK też niby dobre ale czy nie za późno też? ja dawałem przy ruszeniu wegetacji tego właśnie koło 250kg i 250kg siarczanu amonu ale bardzo ciężko jest dostać NK. Chyba że całe auto. A tym potasem to aż tak sie nie pprzejmuj chyba że masz niską zasobność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

panowie , doradzcie jaki jest skuteczny oprysk na teraz na perz w rzepaku tak zeby w mniare podziałał?? proszę o porady jak również ewentualnej ceny danego środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Graman i jego odpowiedniki. Chodź nie wiem czy graman jest jeszcze w sprzedaży. Jaki problem zwalczyć jednoliścienne w uprawie dwu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

O to właśnie mi chodzi.

 

 

Środek stosować jesienią, gdy rzepak wykształci co najmniej pierwszą parę liści lub wiosną nie

później niż do początków wybijania rzepaku w pędy

 

Z etykiety Gramana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No niestety ani Toprex ni Carx tylko Tebu i teraz pytanko czy można w jednym oprysku dodać Pyrinex ,Sonata bor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

jesienia dalem 30kg azotu, po koniec marca 105kgN i teraz zastanawiam sie czy dac jeszcze saletry lub saletrzaku czy juz tylko dolistnie 2 razy po 36kg mocznika na ha, to bedzie 2razy po 16kgN/ha

w tym roku plon bedzie kiepski to i nawozic nie ma co za duzo bo to kosztuje

ostatnio czytalem ze w polsce stosuje sie za duzo nawozow azotowych a za malo wapnowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj