tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

silva    19

A zastanawiam sie czy jak bym dał mocznik oczywiście w odpowiedniej temperaturze to czy te resztki liści w pszenicy i rzepaku by szybciej pogniły bo tam sie tylko grzyby rozwijają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Z Galerą to koniecznie bo bedzie zapodane 230N to zaraz rzepak zakryje chwasty, to w środe musze prysnąć. Co do pszenic, to pedejme decyzje w oparciu o prognozowana temperature., Pszenice mam w większości do dokrzewiania, protugan to tak nie koniecznie bo było odchwaszczane jesienią, ale ja z reguły 2l daję nie lustrując nawet plantacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

No w sumie tak bo u mnie dostał jak narazie ponad 100N zaraz bedzie 4 tygodnie wiec trzeba dac kolejne 100N no i galera. Bo galery do rzucić odzywki i siarczan czy jechac osobno ? A czy lepiej dac jakies odzywki kompleksowe czy pomieszac chelaty Mn Mo bor i siarczan ?

 

Ile dajesz ccc ja w ubiegłym dałem 0,5l i 2 l protuganu i byl fajny efekt. U mnie nie odchwaszczane jesienia. Wiec pózniej bedzie jeszcze mustang forte 0,8l. Tylko co z tymi uszkodzeniami po przymrozkach ?

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

0.8l ccc 720stki. Mustang to później swa drogą pójdzie.Odżywki nie zaszkodzą.Trzeba ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wczoraj jedna działkę przeleciałem, a do wtorku dam na rzepak 2 i ostatnia dawke Rsmu. Od srody musze dać galere na rzepak, bo niby ma nie być przymrozków, i następnie dokrzewianie pszenic, wraz z odmiatlaniem.

 

Poprawiasz chwasty galerą? Jesienne odchwaszczanie nie przyniosło rezultatów czy nie było go w ogole....

 

Jakie motody na dokrzewianie pszenicy oprócz N i CCC stosujesz :) oraz jak mozesz to napisz mi jak Ty to robisz ile N ile CCC i kiedy, ja mam póki co plany ale zawsze warto starszego posłuchac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Nie poprawiam, dałem jesienią 0.15 Galery, a teraz 0.35Galery. Na zboża 80N dane, 0.8ccc+0.5 Fulhuma pójdzie za tydzień+i odżywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Co to Fulhuma bo nawet google nie wie o co chodzi :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

duzy koszt ? widze ze teraz wszystkie firmy weszły na rynek z tymi biostymulatorami. Jak patrzyłem skład to głownie aminokwasy ale czy to daje efekt warty tej kasy ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Dołuż jeszcze nawozu fosforowego dla dodania energii roślinom do krzewienia. Ja stosuje polski biostymulator i antystresor Superplon z Biogenu.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon7245    2

Pod rzepak dalem około 40t/ha świńskiego obornika. Chce zastosować nawożenie dolistne w dwóch dawkach żeby zmotywować rośliny do szybszego rozwoju. Czy roślinie pomoże to w rozwojowi czy raczej jest to zbędne bo składniki może pobierać z gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

chłopaki powiedzcie mi czy mogę wjechać w rzepak z rsm 6-cio otworowymi końcówkami jak zaczyna lekko pąkować ale pączki schowane są jeszcze w liściach małych czy już się na węże przerzucić???? rzepak jest różny jeden pąkuje inny zaczyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Dałem grugą dawkę azotu 300Kg saletry rzepak zapowiada się obiecująco szczególnia Artoga /w galerii nowe zdj./ i Nelson. Abakus dostał dwa dni temu Koktajl + Asahi zobaczymy czy to coś pomaga i rzeczywiście wplywa na regenerację.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

wczoraj zakończyłem 2 a właściwie 3 dawke azotu na rzepak ;)

Podsumowanie:

200 kg Polifoski 21, 250 kg Saletry amonowej, 200 kg Mocznika ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Ile rzepak maksymalnie może pobrać boru w fazie formowania rozety ?? Kupiłem bor 11% z Arysty ile litrów dać do dokarmiania dolistnego wody dam ok 300 l/ha żeby rzepak spokojnie mógł go wykorzystać ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

3x1l jak dasz rade więcej wg mnie nie ma sesnu. A 2x1l powinno wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

To dam tak jak mówisz rozsądnie 2 l boru mu wystarczą ;) Po co dawać coś jak i tak nie wykorzysta tego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Na raz 1l max najlepiej. Oczywiście zależy jakiego. I 2 razy wystarczy tak dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

ale kicha, ciągle pod wiatr

rzepak ledwo przezyl mrozy to teraz go susza zniszczy, nic nie rosnie, nie osc ze zimno to jeszcze sucho jak diabli, ziemia spekana jak na pustyni

ledwo ma 10cm a zaraz zacznie kwitnac

i wez tu zarabiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u mnie w okolicy (mazury) tak było w tamtym roku, przyszły deszcze i kto dbał ten miał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u nas 1.5 dnia popadało teraz się ociepliło ładnie słonko świeci, jutro już ma byc 15. wg prognozy tygodniowej na weekend znów ma lać, super

tylko się cieszyć


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

A radzicie o tej porze sypać jeszcze mocznik? Zdąży go roślina wykorzystać? Do tej pory poszło azotu przedsiewnie 10kg (polifoska m) i na wiosnę dwa razy saletra 85kg i 70kg. Łącznie jak na rzepak chyba troche za mało. Saletry już brak, pozostał mocznik. A może wystaczy jeszcze ze 2 razy mocznikiem dolistnie ze 12%. Przy wydatku 200l/ha wyjdzie przy jednorazowym zabiegu ok 10kg azotu na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj