tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

silva    19

Nie przechwalaj sie Michałku :) Ty masz większy rzepak. I jak widze komanta mi żadnego nie dałes do nowych zdjęć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

  • tak wepne sie w temat,tylko nie wiem czy ktos mnie nie zjedzie ze tutaj.
  • posialem w tamtym roku pierwszy raz zepak. na probe 2h. na poczatku marca dalem 150kg saletry po swietach mysle sypnac drugie 150 i terazpytanie. czy ktos mi powie czy i kiedy i na co mam sie ewentualnie z opryskami przygotowac??bo moja wiedza w tym kierunku nie jest oszalamiajaca,a jak tak patrzylem na forum to nic sie w tym temacie nie trafilo,dodam ze rosnie na polu 2klasy
  • dziekuje pozdrawiam i przepraszam za prostote moich pytan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Chyba że to będzie jako pierwsza dzielona dawka to jak w sam raz. A później jezcze z 200-250kg saletrzaku. A co do oprysków to naprawde duzo już jest tu napisane. No ale teraz herbicydy jeśli nie dane jesienią, insektycyd i fungicyd. Później 2 razy insektycyd i raz fungi. I do tego jakieś dolistne. Głównie Bor i jeśli saletra to siarczan napewno powinien pójść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

o drugiej dawce już dawno zapomniałem, pierwsza (400kg saletrosanu) poszła cos koło 8 marca, druga (260kg RSM32) dwa tygodnie później czyli koło 22 marca, dziś skończyłem opryski na chowacza, grzyba, skracanie, bor i witaminki

 

oprysk to:

Domnic 250 EW 0,5 l/ha

Sarfun 500 SC 0,5 l/ha

Fury 100 EW 0,1 l/ha

Pyrinex 100EC 0,6 l/ha

Siarczan magnezu 6kg/ha

MaxiBor 1,5 kg/ha

Adob Mn 0,15 l/ha

MikroKali 4 l/ha

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Jawsze dawałem drug jak już rzepak miał początek pąkowania przecierz azotu on pobiera najwięcej podczas kwitnienia to skąd będzie mial jak wykorzysta wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja też drugą dawkę daję ok. 250-300kg saletry w momencie gdy rzepak pójdzie w górę i osiągnie jakieś 30cm wtedy mam najlepsze efekty w plonie.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

a mi się wydaje , ze plon, rzepak buduje teraz, a nie w czasie kwitnienia. Studenci powinni znać regułkę , ze azot podać 2 dawkę nie później niż na 4 tygodnie przed kwitnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

@farmermf dlatego właśnie na pierwszą dawkę daję się 70% a na drugą 30 czy jakoś tak czy 60/40. Tylko też zależy w jakim nawozie dajesz drugą dawkę.

 

Nie no u nas całkiem co innego ale to praktycznie moja bliska okolica bo cała lubelszczyzna taka nie jest. No ale tak jak na zdjęciu to jak najbardziej nadaje się do nawozu już.

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2054

mój taki sam jak @silwy, czy zdazy urosnac do kwitnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

@nie Na razie temperatura jest jaka jest, ale jak buchnie ciepłem 20 st. C w dzień i 10-12 st. C w nocy to rzepak potrafi w ciągu jednej doby przyrosnąć nawet 10 cm - to nie ściema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Musi tylko jak zacznie intensywnie rosnąć trzeba go sobrze zachęcić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Już ja go zachęcę, po świętach do stanie Asahi i konkretnie NPK, boru Siarczanu Mg na liść to wystrzeli jak z procy.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

No ja Asahi bym sobie odpuścił w ubiegłym roku stosowałem zero efektu B)

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Wszystko zależy od momentu zastosowania ma być po ustąpieniu niekorzystnych warunków i po rozbudowaniu rozety przed wybiciem w pęd pryskanie gdy zimno i przymrozki nie przynosi efektu jak skracanie zboż CCC w temp. poniżej 10st.C


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a mi się wydaje , ze plon, rzepak buduje teraz, a nie w czasie kwitnienia. Studenci powinni znać regułkę , ze azot podać 2 dawkę nie później niż na 4 tygodnie przed kwitnieniem.

 

dałeś już drugą dawkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

tak jak zrobił barabus... nie może być duży odstęp miedzy pierwszą a drugą dawką :) w wielu ksiązkach tak pisze a ja się osobiscie przekonałem o tym dwa lata temu jak dawałem pierwszą dawke w połowie marca a drugą jak już miał wystrzelić i było 4 tygodnie róznicy między obiema dawkami i co się stało przyszły majowe burze i ulewy i rzepak leżał.. zresztą silva go widział no ale plon i tak wyszedł ładny bo 3,6t z hektara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Zależy tez w jakim nawozie u mnie 75% to amonowa więc troszke dłużej powinna działać. Niech on choci zacznie rosnąć. Wtedy tak jak @Siwy napisał dobrze go tam wspomóc dolistnie i jazda nawozem niedługo po tym

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saimon    0

Witam czy mógłbym zasiać kukurydze na polu na którym wymarzł mi rzepak ???Dodam że na jesieni pryskałem go od samosiewów i chwastów.Z góry dzięki za pomoc.

 

Witam czy mógłbym zasiać kukurydze na polu na którym wymarzł mi rzepak ???Dodam że na jesieni pryskałem go od samosiewów i chwastów.Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Przeczytaj zatem etykietę na opakowaniu środków, które zastosowałeś: Następstwo Roślin i będziesz znał odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

właśnie nawet nie napisałeś jakim herbicydem to leciałeś... tak jak kolega powyżej napisał w etykiecie oprysku wszystko jest wyjaśnione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saimon    0

właśnie nawet nie napisałeś jakim herbicydem to leciałeś... tak jak kolega powyżej napisał w etykiecie oprysku wszystko jest wyjaśnione :)

Na samosiewy labrador a na dwuliścienne Metaz +Galera

 

Nie cytuj poprzedniego posta !!!

Edytowano przez murtek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

 

dałeś już drugą dawkę ?

Wczoraj jedna działkę przeleciałem, a do wtorku dam na rzepak 2 i ostatnia dawke Rsmu. Od srody musze dać galere na rzepak, bo niby ma nie być przymrozków, i następnie dokrzewianie pszenic, wraz z odmiatlaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

mówisz ze bedzie juz dobra tem na galere ? bo prognozuja od wtorku-srody w dzien koło 12-15 i w nocy 5-6 st. A czy pszenice pożólkniete tez bedziesz jechał od miotły i ccc na dokrzewienie czy tylko te lepsze działki? Bo ja sie obawiam zeby nie pogorszyc zbóz protuganem bo on potrafi uszkodzone rosliny dobic. Nawet na etykiecie o tym pisza :(

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj