tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Siwy7406    47

Być może wszystko jest co potrzeba tylko zablokowane przez ph a pszenica jest na to najbardziej czuła zneutaralizujesz glebę i wszystko wróci do normy ja też tak miałem na kawałkach gdzie ph bylo poniżej 5. Teraz jest ok gdy wróciło do 6,3-6,8.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja do badania gleb i zrobienia map obszarowych i zasobności zatrudniłem firmę mieli Quada ze sprzętem do pobierania prób sprzężony z GPS. Pojeździli 12h pobrali próbki gleby pomierzyli pola a za miesiąc dostalem wyniki wraz z opisem i odzielnymi mapami zasobności P, K, Mg i ph. Koszt całości 25zł od ha w pakiecie bylo też ustalenie planu nawożenia i wapnowania.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

A mógłbyś podać namiary na tą firmę ??

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Dam na Priw żeby niebłyo że kogoś reklamuje i coś z tego mam.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

u nas była promocja(dotacja z budżetu) bo w podkarpackim nikt tego nie robi(rolnictwo to domena rencistów i dwuzawodowców), była po 2 zł zrobiłem z 1/3 powierzchni , teraz zmontuję laskę wagnera czy jak tam się zwie i zrobię z całości, inna sprawa to że pod wpływem wapnowania zaczyna mi magnez uciekać i trzeba nim nawozić ,a do dolomitu nie mam przekonania.Potas strasznie wypłukało gdy w 2010 roku spadła 2 letnia norma opadów i na polach wybiły źródła.Podnoszenie ph uwalnia nam niedostępny fosfor ale tylko w 1 szym roku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

W takie dłubanie to można się bawić jak się ma 10-20ha ale już przy 50-100 lub więcej to se można odcisków narobić.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

laska Englera ;) jest coś takiego jak próba reprezentatywna i próba zbiorcza więc nawet przy dużych areałach nie jest tak źle, aczkolwiek jest to troche pracochłonne ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

Konkrety...

 

 

Co konkrety? Mam Ci je podać ? Myślałem że studiując SGGW wiesz jak wygląda agrotechnika na 5t :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chodzi mi o rozwinięcie stwierdzenia... Prowadząc agrotechnikę na 5 ton czesto osiagać będziesz 3t....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hubert, SGGW jest przereklamowana. :unsure: Wiem, bo sam tam studiuję.

Więc trzeba było przyjść do Olsztyna, specjalistę od rzepaku mamy jakich mało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

KU.WA!!! W nocy -7 i bez śniegu a rzepak szykuje się do wybicia w pęd co to będzie, co to będzie. Ma być nawet -9 w pon. rano.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a co to ma wspolnego z nawożeniem?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Chyba termometr ci się zepsuł tyle to we Finlandii i Szwecji było nad ranem, albo po kilku głębszych patrzyłeś na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilll    0

Witam.W tym roku po raz pierwszy zasiałem rzepak.Około 20 marca sypnąłem 400kg/h saletrosanu, a na drugą dawkę kupiłem mocznik 200kg/h.I tak teraz się zastanawiam czy to był dobry pomysł z tym mocznikiem, bo później podobno są kłopoty przy koszeniu a dokładnie to, że za długo jest zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Maćku jak u mnie koło Lublina bylo koło -2 to wg mnie północny wschód mógl miec i takie temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

U mnie było -6, w zeszłym roku jak zaczynał kwitnąć było -7 i obeszło się bez szkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Witam.W tym roku po raz pierwszy zasiałem rzepak.Około 20 marca sypnąłem 400kg/h saletrosanu, a na drugą dawkę kupiłem mocznik 200kg/h.I tak teraz się zastanawiam czy to był dobry pomysł z tym mocznikiem, bo później podobno są kłopoty przy koszeniu a dokładnie to, że za długo jest zielony.

Z mocznikiem teraz to chyba nie najlepszy pomysł. Jak go rozsiejesz to zacznie działać za trzy tygodnie, czyli koniec kwietnia ( chyba że zrobi sie gorąco to szybciej bedzie dostępny), a wtedy to już rzepaki bedą przed kwitnieniem.

Nawożenie rzepaku azotem powinieneś wykonać najpóźniej 4 tyg przed kwitnieniem. Poźniej to azot tylko obniża plon. Kup saletrę a mocznik zostaw sobie do oprysków dolistnych na zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Mam ministację meteo w ogrodzie przy domu a ta zapamiętuje dobową najniższą i najwyższą temp., także codziennie chodzę i sprawdzam choć pamięć ma do 90dób. Może i nic mu niębędzie ale wegetacjia napewno się wydluży.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszbor    0

Czy wszyscy z was dali juz 2 dawke nawozu?? bo ja jeszcze nie 1 poszła 10 maca 80kg w czystym powiedzcie mie czy sypac dzisiaj ale zapowiadaja zimne noce i przymrozki do swiat czy posiac po swietach we wtorek lub srode chyba mie będzie głodował ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja jeszcze nie dałem, ale jeżeli jutro pogoda pozwoli to sypne ;) zrobiłbym to parę dni wcześniej ale niestety - deszcz :mellow:

a jak się nie uda jutro to zaraz po świętach ruszam ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

u mnie już druga poszła przed samymi deszczami także w tym roku trafiłem :) ale ciągle pada a tu jarke trzeba siać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj