tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

proxy8441    245

A za te działki których nie kazali orać to nic nie dadzą ? ,tam nie masz strat ?

 

Tam również są straty tak jak mowie są placami wymarznięcia nic chyba za tamtego nie dadzą sami kazali zostawić, na 95% zostawiamy reszte zobaczymy jak to bedzie w skali plantacji wyglądac za pare dni bo rzepak rośnie ten co ruszył.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Ja dzis wysialem saletre z rzepak, niestety nie bylem w stanie ustawic rozsiewacza i zamiast tony wysialem polotora tony na 5 ha czyli 300kg na ha, da rade rzepak top przetrawic? czy czesc saletry sie zmarnuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

spokojnie ci to pobierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11
ursus1991, o 22 marzec 2012 - 18:41, powiedział:

 

ja juz nie wiem co ze swoim rzepakiem robić. 2 tygodnie temu dałem pierwszą dawkę saletry, bo środki były zielone, potem część puściła listki, ale zsechły, teraz gdzie niegdzie jest tylko zielony rzepak, a reszta w większości stożek ma twardy, ale nie widać żadnych oznak żeby zaczynał puszczeć liście. Korzeń siedzi twardo, i widać puszcza młode korzonki. I nie wiem co teraz robić, chciałem juz przesiać owsem, ale jak sprawdziłem ten korzeń jeszcze raz to już nie wiem co robić.

 

 

Musisz sprawdzić szyjkę korzeniowa bo z stamtąd mogą wybić nowe pędy

Edytowano przez ogrodnikm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

to gicior (: za 2 tyg jeszcze sprubuje sypnac 100kg na ha saletry i styka mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Ja dzis wysialem saletre z rzepak, niestety nie bylem w stanie ustawic rozsiewacza i zamiast tony wysialem polotora tony na 5 ha czyli 300kg na ha, da rade rzepak top przetrawic? czy czesc saletry sie zmarnuje?

300kg saletry to ok 90-100kg czystego N, spokojnie może tyle iść na jedną dawkę.

u nas zwykle sypie się 100-60 i 40kg

tak żeby łącznie dać 200kg czystego N, ale trzeba od razu pryskać na skrócenie i na choroby grzybowe. później jak dobra ziemia to można spodziewać się plonu na poziomie 4.5-5.5 ton/ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety, a może na szczęście nawożenie nie determinuje wielkości plonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ale bardzo mocno wpływa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Co najpierw zrobić, oprysk na grzyba i insekty czy dać drugą dawkę (w moim przypadku RSM32 w ilości 200l/ha) ??. Pierwsza dawka była sypana między 6 a 8 marca w ilości 400kg Saletrosanu + 100kg Soli potasowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

pryskaliście już na chowacza?

Ja myślę żeby dzisiaj ruszyć bo coś juz tam widać tych szkodników... A w przyszłym tyg raczej dam druga dawke saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

barabus - zależy jaki duży rzepak i jaką prognozę zapowiadają.

U nas wczoraj polecieliśmy insektydem, odżywkami i nawozem (mocznikiem i siarczanem).

drugą dawkę azotu przewidujemy na poniedziałek, wtorek, a fungi raczej pod koniec pryszłego tygodnia, chyba że rzepak nagle dynamicznie ruszy to będzie wcześniej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co najpierw zrobić, oprysk na grzyba i insekty czy dać drugą dawkę (w moim przypadku RSM32 w ilości 200l/ha) ??. Pierwsza dawka była sypana między 6 a 8 marca w ilości 400kg Saletrosanu + 100kg Soli potasowej.

 

Ja mimo że jestem ze wschodu oprysk na insekcydy i fungicydy w rzepaku planuję dać 2 kwietnia - co to będzie ? Prawdopodobnie zdecyduję się na Impact 0,75l/ha + Dursban z Minuetem od robactwa + jakies odzywki Borowo-magnezowo-siarkowe, tydzien bądz dwa tygodnie poźniej druga dawka azotu, myślę, że wówczas pąk zacznie się pojawiać. Jak zobaczę naloty robactwa na pąkach to wjazd z drugim opryskiem fungicydowym ale i również skracającym, chyba Carambę zastosuję 1,0l/ha, najtaniej wychodzi + do tego Minuet od robakó i odzywki jak w 1 wjezdzie..

 

Plany planami, zobaczymy jak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Musisz sprawdzić szyjkę korzeniowa bo z stamtąd mogą wybić nowe pędy

 

A jak sprawdzić szyjkę? bo ja tam za bardzo nic nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy, mam średnio 15 roślin rzepaku na m2, czy warto go zostawiać, czy lepiej zlikwidować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Generalnie visby jest ładny, gorzej z Kolumbem... ale nie opłaca sie przesiewac bo z jeczmienia nic więcej nie bedzie bo tam jest 4b i trochę 5 klasy... Dzis poszła druga dawka RSM32 w dawce 200 litrow. Mysle ze za tydzien polecimy na grzyba i insektydem, puki co nie widac jeszcze gryzoni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Koledzy, mam średnio 15 roślin rzepaku na m2, czy warto go zostawiać, czy lepiej zlikwidować?

 

Ja bym zostawil niech nawet da Ci dwie tony to bedzie ok

a jaki on jest mieszaniec czy populacyjny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na dwie tony to musi byc nawet nie taki zły rzepak w tym roku to raczej nie liczyłbym na takie plony przemrożony rzepak nie będzie sypał


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja dziś dałem drugą dawkę saletry. Mam Kolumba, zazielenił się sporo i podjęliśmy decyzję o ratowaniu plantacji (to mój pierwszy rzepak, nigdy wcześniej nie siałem tej rośliny).

Planuję też zasilić dolistnie NPK+mikro+siarczan magnezu i jakiś insektycyd, później chcę spróbować Asahi i dać fungicyd.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

generalnie u nas jest tak, kto nie skrócił rzepaku na jesień ten ma mizerny... chyba że zasiał do na początku września, wtedy nie ma tragedii bo nie rósł tak szybko jak ten zasiany koło 20 sierpnia... było bardziej sucho i nie miał już tego wigoru. Druga sprawa to taka że wyleciał na najsłabszych ziemiach... tzw piaski :) Mam 12ha Kolumba i tam jest taka mozaika , tak gdzie ziemia w miarę OK to ładnie się zieleni, tam gdzie piach to jest totalnie pusto, na 12ha myślę że 3ha wyleci... dodam że był skracany na jesień... ale chyba za późno i skutki teko wyszły.

 

Co do przesiewania, skoro uratuje sie 9ha z 12 to przesiewki nie mają sensu, bo jak posieję jęczmień jary w miejscach w których nie ma rzepaku, czyli na piaskach to nawet 1t nie będzie, szkoda kasy i roboty :) Co będzie to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja dzisiaj zaczełem pryskać na chowacza. Od wczoraj zaczeły masowo nalatywać, w naczyniach złapało się po kilkadziesiąt sztuk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

 

Ja bym zostawil niech nawet da Ci dwie tony to bedzie ok

a jaki on jest mieszaniec czy populacyjny ?

populacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

ja dziś prysnąłem na chowacza i lontrelem na chabra bławatka,bo z jesieni mi przepuściło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Ja kiedyś sialem rzepak w ilości 5 kg na 1ha jeśli był wcześnie siany mocno wybiegł w pęd główny pewnej zimy oczywiście śnieżnej wymroziło cale pędy ,rzepak odbił od korzenia

W pewnych sytuacjach nie widzę sensu przesiewania

A odnośnie skracania mój rzepak był skracany a tam gdzie słabo powschodził (w wyniku opadu deszczu po siewie ) został idealnie skrócony i nic mu nie pomogło jest slabiutki

Edytowano przez ogrodnikm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj