tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

wyrebski1    103

Jestem po wizycie likwidatora i poszło 25 % a więc inaczej mówiąc rzepak do likwidacji. Szkoda kurde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Możesz coś więcej o tym szacowaniu napisać ,pszenicy nie miałeś ubezpieczonej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Tak miałem w firmie na "P", pszenicy akurat nie miałem ale miałem pszenżyto. A co tu pisać, po prostu za mała obsada rośli, które zaczęły odbijać na m2 a miejscami jej brak. Tylko się zastanawiam-czy mogę tą uprawę zostawić czy do likwidacji,bo powiedzmy zdarzy się cud i będzie więcej roślin np za tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nikt Ci nie zabroni tego zostawić nie musisz orać ale w razie pózniejszych szkód nie będziesz miał prawa zgłosić tejże działki do dalszych szkód czyli np gradu o ile miałeś wykupione lub masz zamiar wykupić co innego jak przesiejesz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Tylko ??? Ja w zeszłym roku dostałem sporo sporo mniej za doszczętnie gołe pole. Nie czekając długo zmieniłem ubezpieczyciela. Zobaczymy czy wyjdzie na dobre... Znajomi rolnicy ubezpieczeni w Concordii lub HDI dostają aktualnie 97 do nawet 100 % (przynajmniej oni tak twierdzą) od ww. ubezpieczycieli.

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tak powinno byc wypłacana jak jest calkowita szkoda ale oni twierdza ze mozesz zaorac i zasiac cos innego i tylko przyzanaja 25% bo to sa koszty poniesione jesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Ci rolnicy co tak twierdzą to Cię ładują wiesz w co.......HDI wypłaca 33 % polisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

czyli 25% sumy ubezpieczenia równiez dostaniesz? Czy 25% wymarznięcia?

 

Jutro do nas ma przyjechac z HDI orientuje się ktoś ile oni wypłacają? Tzn. żeby dostac jakiekolwiek odszkodowanie za wymarznięcie trzeba zaorać plantacje?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

trzeba mieć 51 % straty minimum ----jak masz mniej to nic nie dostaniesz a jak masz więcej to możesz z tym robić co chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jakas masakra ja miałem w polisie już uznanie straty do wypłaty przy 8% do wypłaty. Przy szkodzi pełnej 27% z pakietu ubezpiecznia czyli np ubezp jest 6000 to wychodzi coś około 1.5 tyś


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

ja jak dwa razy wziąłem odszkodowanie z firmy P w tym raz przed żniwami za gradobicie to za trzecim razem mi taka składkę naliczyli że musiałem do innej firmy przejść czyli hdi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Jeśli u kogoś szacowało HDI to dajcie znać jak było i jak liczą bo to co czytam w warunkach to katastrofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Ja pierwszą dawkę dawałem od 6-8 marca, druga planuje po niedzieli, czyli będzie 3 tyg. po pierwszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Ja tez zamierzałem dawać drugą dawkę........ teraz jedyne co zamierzam to zaorać ten syf w p*****du. Cóż za niewypał. Chyba będę przesiewał pszenicą no bo czym innym, jarym rzepakiem mi szkoda ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u nas Visby F1 z dnia na dzień coraz ładniejszy, za to SY Kolumb wygląda słabo... ale raczej zostanie bo nie ma czym przesiac za bardzo, i się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

ja juz nie wiem co ze swoim rzepakiem robić. 2 tygodnie temu dałem pierwszą dawkę saletry, bo środki były zielone, potem część puściła listki, ale zsechły, teraz gdzie niegdzie jest tylko zielony rzepak, a reszta w większości stożek ma twardy, ale nie widać żadnych oznak żeby zaczynał puszczeć liście. Korzeń siedzi twardo, i widać puszcza młode korzonki. I nie wiem co teraz robić, chciałem juz przesiać owsem, ale jak sprawdziłem ten korzeń jeszcze raz to już nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Jeśli u kogoś szacowało HDI to dajcie znać jak było i jak liczą bo to co czytam w warunkach to katastrofa

 

U mnie dziś było HDI, przyjechali spod Raciborza dwaj młodzi likwidatorzy, miałem łącznie 4 działki z tego uznali 2 do zaorania reszta jest lepsza choć są place wymarznięte, napisali we wniosku że dane działki będa zaorane czyli chyba mam się spodziewać 33% sumy ubezpieczenia? Ja byłem niestety w szkole tata z nimi ochodził pola mówił że rzucali ramką i liczyli rośliny, ogólnie wporządku faceci mówił w zeszłym roku z Concordii przyjechał "miły" facet.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja dzis skonczylem dawac RSM 32 na rzepaki dotal juz lacznie z canwilem 110 kg N/ha za tydzien ostatnia dawka canwilu 250 kg rozwija sie super szczegolnie odmiana MONOLIT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

A za te działki których nie kazali orać to nic nie dadzą ? ,tam nie masz strat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u mmnie rzepak tam gdzie był ładniejszy na jesieni tam teraz jest gorszy chyba za bardzo wyrósł i stozek wypuscił . ogólnie sa pasy na polu gdzie było mnij sniegu tam tez jest gorzej ale obsada penie koło 15-20 bedzie takze nie jest zle.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10
ja juz nie wiem co ze swoim rzepakiem robić. 2 tygodnie temu dałem pierwszą dawkę saletry, bo środki były zielone, potem część puściła listki, ale zsechły, teraz gdzie niegdzie jest tylko zielony rzepak, a reszta w większości stożek ma twardy, ale nie widać żadnych oznak żeby zaczynał puszczeć liście. Korzeń siedzi twardo, i widać puszcza młode korzonki. I nie wiem co teraz robić, chciałem juz przesiać owsem, ale jak sprawdziłem ten korzeń jeszcze raz to już nie wiem co robić.

 

I co PAnowie powiedzie o tym moim rzepaku, doradźcie co mam zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

Nigdy takiej sytuacji nie miałem ale jak puszcza młode korzenie to i liście wypuści jak zrobi się ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj