tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

bialy2005    582

to mie troche pocieszyliscie. Ta działka nigdy nie widziała rzepaku jedynie zboza i kukurydza.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

do każdego zabiegu(ze 3 razy w czasie weg) siarczan magnezu i ok. Ja ile uprawiam rzepak to dopiero w tym roku siarczan rozsypałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Koledzy tydzień temu we wtorek dałem 160 kg saletry/ha byłem dziś na rzepaku, i z tego co widziałem poza częściowym podmarznięciem i zgryzieniem przez sarny ok 70% roślin żyje i zaczyna się rozwijać. Spora część starych liści obumarła i zaczyna gnić ale rośliny zaczynają rozwijać się od środka i wypuszczać nowe listki. A jak tam u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u mnie generalnie z dnia na dzień robi się bardziej zielono niż żółto, więc chyba jest dobrze :) coś tam na pewno wypadnie, ale wystarczająca obsada będzie na 1m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

no własnie jak się Wasze rzepaki zachowują, ruszają? Czy gnija po części.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie no jak nie było rzepaku to spoczko spoczko. A tym bardziej że masz do dyspozycji tak jak tu napisali siarczan magnezu. Po prostu więcej go dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

koledzy dobrze mówią, ewentualnie możesz siarkolem opryskać ;) (od ruszenia wegetacji do osiągnięcia przez rośliny wysokości ok. 20 cm)

u mnie rzepaki ruszają :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

U mnie też rzepaki ruszają ale są takie place gdzie nic z tego nie będzie, jak się ruszy to stożek odpada a po wyciągnięciu korzenia skóra z niego schodzi i jest miękki a więc ten na pewno zmarzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

i pewnie te place w dalszej przyszłości pokryją się zachwaszczeniem wtórnym :( i w tym problem.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki19903    0

U mnie stożek dostał po du..ie, ale korzeń siedzi bardzo mocno, ale nie wiem czy to w takiej sytuacji ma jakieś znaczenie. :( miał ktoś z kolegów SHERLOCKA? Jak wam przezimował?

Edytowano przez luki19903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

W miare dobrze wyglądają mieszańce ,a linjowka dostała bardziej popalić a było

-23 bez śniegu,tak jest u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

U mnie stożek dostał po du..ie, ale korzeń siedzi bardzo mocno, ale nie wiem czy to w takiej sytuacji ma jakieś znaczenie. :( miał ktoś z kolegów SHERLOCKA? Jak wam przezimował?

mam SHERLOCKA i raczej coś z niego będzie. napewno lepiej przezimował niż VISION, który jest do kasacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobek5500    0

kolego a przecinałeś szyjkę rzepaku na połowę?

bo dziś dr szczepaniak pokazał nam że pod szyjką korzeń jest uszkodzony jest ciemno brązowy i zamiera więc trzeba sprawdzić bo to zależy od odmiany i plantacji bo taki rzepak uszkodzony jeszcze przez jakiś czas odbija i rozwija się normalnie a potem umiera więc wszysko wyjdzie za dwa tygodnie wtedy będzie wiadomo który przeżył a który lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Co do nawozów- niby pogoda długoterminowa wróży brak opadów do około 25-27 marca. Jak wygląda u Was planowanie kolejnej dawki N na rzepaki? U mnie 20 marca mijają 2 tygodnie od pierwszej i planuję wtedy powtórzyć zabieg. Wiem, że niektórzy dali N wcześniej. czy ktoś sieje już drugą dawkę??

 

Kolumb wygląda z dnia na dzień lepiej, myślę że słoneczna i ciepła pogoda w weekend pozwoli na szybszy rozwój i rozwieje wszelkie wątpliwości co do tego ile % plantacji przezimowało.

 

A propos:

Żyto i pszenżyto też ok (jeśli można mówić, że ok po takich zimowych akcjach). Natomiast jęczmienie i pszenice do niczego. Prawie nikt nie posiał w tych uprawach azotu. Wszyscy czekają na rozwój sytuacji. Nasiona pszenicy jarej po 2tyś za tonę!

Ojciec dziś widział gospodarza- orał jęczmień zimowy.....


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

pszenica nadaje się pod pług... i nie ma sobie co mydlić oczu :mellow: 50ha do przesiewu, najprawdopodobniej jęczmień , może cos kukurydzy spróbujemy pierwszy raz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

witam koledzy 9-10 marca dałem po 200 kg polifoski 21 na rzepak za ile i w jakiej ilosci moge jechac z saletrą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

pszenica nadaje się pod pług... i nie ma sobie co mydlić oczu :mellow: 50ha do przesiewu, najprawdopodobniej jęczmień , może cos kukurydzy spróbujemy pierwszy raz...

Żal ale było chyba ubezpieczone?


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja tak pojechałem w zeszłym roku z rzepakiem /też nie miałem ubezpieczonego/ musiałem cały przesiać 10ha jarym rzepakiem a 20 jęczmieniem. Jary dał prawie 3t/ha tak że lepiej opłacał się od jęczmienia. Warto się nadnim zastanowić.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

na jakiej ziemii miałes rzepak jary, napisz krótko technologie uprawy

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

witam koledzy 9-10 marca dałem po 200 kg polifoski 21 na rzepak za ile i w jakiej ilosci moge jechac z saletrą??

Jechać z saletrą to możesz w tym samym dniu choć zazwyczaj siarka powinna być dostarczona wcześniej. Dawka odpowienia saletry to 250-350kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Nasiona kupiłem w Obrolu SW Swinto siane na 3 i 4 kl. bez orki tylko bezpośrdnio po gruberze i nawet nie pryskałem /nieradze tak robić tym którzy mają problem z komosą na swych polach bo niema czym jej powschodowo zwalczyć /. Siane było po pireszej dawce azotu druga poszła dopiero ja miał 6-8 liści i koniec, dodatkowo standarowo siarczan Mg, odżywki raz fungicyd na płatka i z 3 opryki na słodyszka bo ta cholera go lubi. Ogólnie sugerowalem się zalecaniami Obrolu z ich strony internetowej. Teraz jest ponoć dostępna u nich bialo kwitnąca odmiana LYSIDE której slodyszek nie atakuje bo jej nie rozpoznaje. Więcej na http://www.obrol.pl/...grotechnika.php   ; http://www.obrol.pl/...ary_odmiany.php

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

koło Wrocka wszystko zmasakrowane większość ozimin do przesiania rzepak który jeszcze jako tako wyglądał jakiś czas temu teraz mimo że jest zielony w środku jest miękki rozchodzi się całkowicie czyli nic z niego nie będzie .A i jeszcze jedno pytanie kto przesiewal ozimy jęczmieniem jarym rzepak popryskany chlomazonem (comannd 0.17l? ja siałem po tytoniu jeczmien jary i było ok dawka 0.6 l a jak to jest po rzepaku?

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w sobote drugą dawke na rzepak daje około 200kg/ha saletry co o tym myślicie

rzepak ładnie przezimował i już środki sie rozwineły

pierwsza dawka była dana 5 marca 300kg/ha saletry

Edytowano przez szymon170696

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj