tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

kryssr    52

ja dałem we wtorek 200kg polifoski 21 i 100 kg saletry, efekt taki że teraz gdy trochę odpuszcza ziemia są młode liście od środka i zapowiada się dobrze mimo że trochę wyleciało (zasługa saren). Ogólnie do pogody nawiązując to w naszym klimacie posusze wiosenne to normalne zjawisko. Roślina dobrze odżywiona lepiej znosi suszę. (dobrze to znaczy nie za mało, nie za dużo)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

dzisiaj rano dałem rsm na rzepak w ilości 300l na hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Regulatory wzrostu poza zniesieniem dominacji pędu głównego pobudzają system korzeniowy do wzrostu tak więc chyba na suchych stanowiskach zastosowanie regulatora jest korzystne. Oczywiście nie daje się ich za każdym razem jak jedziemy z opryskiwaczem na rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @iron no to ładną dawkę zapodałeś, 126kg czystego azotu w pierwszej dawce :blink: . Ile jeszcze planujesz dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

ksys - to kolega strzelił głupotę z tą Muszelką, opisów odmian nie czyta. jak byk pisze ,że to niska pszenica i nie trzeba jej skracać A co do pogody to też moje źródło zapowiada deszczową wiosnę i lato a co z tego wyniknie to uwidim i posmatrim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

muszelkę trzeba skracać przy intensywnej uprwie a jakie to masz żródło tej prognozy możesz podać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

wszystko co zawiera tebukonazol to skraca rzepak,podobnie w zbozach stosujac tebukonazol nalezy obnizyc dawke antywylegacza,Moj rzepak to jeszcze zagadka czesc wymarzla na bank ale jeszcze nie mozna w miare dokladnie okreslic obsady i podjac decyzji o jego przyszlosci.Dostal na razie 40 kg S i 85 kg N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

pogody długoterminowe możne se wsadzić... wiecie gdzie :) pitolą od rzeczy, ile razy mówili że będzie piękne lato albo nie będzie zimy... jakby choć w tym roku, staram się nie słuchać tych bredni bo szkoda nerwów, jaka będzie wiosna sami zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Ja sieję brylianta jest to niska odmiana więc jej nie skracam daje tylko połowę dawki modusa żeby słoma była sztywniejsza i się nie wywracał. Co do intensywności nawożenie to ok 600 kg saletry na ha i reszta pierwiastków. U nas kiedyś gość tak skrócił że mu z liścia flagowego kłos nie chciał wyjść .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No przecież zima miała już przyjść w październiku a przyszła jakoś w styczniu czy jeszcze później i takie ich zapowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tez mam nadzieję że prognoza sie nie sprawdzi ale ta pogoda teraz ze skrajności w skrajność kolego jak stosowałeś modussa to jednak regulowałeś wzrost jakby nie było oczywiście zgadzam sie ze przy niskich odmianach nie dajemy tyle co normalnie 600kg saletry sporo dajesz .


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Koledzy mam oto dylemat. Wysiałem kilka dni temu 300kg/ha saletry puławskiej ( nie mogłem dorwac saltrosanu) Siarczanu nie chciałem ze wzgledu na niskie ph. teraz mam opcje zakupienia i w ciagu tygodnia wysiania

http://www.procam.pl/index.php/nawozy/536-prosan-nks-mikro

 

Czy jest sens to robic dodam ze nie jest to tani nawóz 1750 brutto tona trzeba dac 200kg/ha. Czy odpuscic sobie i dac za jakis czas druga dawke saletry :) Dodam ze jesienia były wysiane nawozy NPK zawierajace siarke polifoska 6 300kg/ha i na drugiej działce lubofos corn 500kg/ha


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Nie warto, przeliczając na składniki ten nawóz powinien kosztować poniżej 1000zł. Wg mnie ten jest gorszy od sirczanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

proporcje też jakieś nie tego dużo siary mało azotu a potasu 5% to nawet nie jest do odczucia i ta cena tak jak koledzy farmer i silva piszą szkoda kasy daj saletrę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No ale to te jak już dałeś 300 saletry to wystarczająco na początek. A nawet dla mnie za dużo jak na jedną dawkę nawozu szybko działającego. Moja propozycja jeśli chcesz koniecznie siarke to dać siarke elementarną bo ona wychodzi najtaniej wg mnie albo siarczan amonu. A za jakiś czas dopiero saletre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

w jakiej postaci mozna kupic jak to nazwałes siarke elementarna ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Panowie chyba mam problem... na początku zeszłego tyg siałem na rzepak nawozy (200 kg siarczanu i 200kg saletry/ha), wczoraj chodziłem po polach i uważam że rzepak jest gorszy niż w ubiegłym tyg... korzenie są ok ale na górze jakby trochę przymarzł...:/:/ oczywiście nie wszystko ale na pewno jest tego więcej jak w ubiegłym tyg. Miał ktoś już takie doświadczenia? Co teraz zrobić i jak mu pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

siarka nazywa sie wigor s w linku cośtam opisane http://www.zchsiarko..._rolnictwa_1_12 dać go 30-40kg i bedzie git. Swoim rozsiewaczem myśle że spokojnie ustawisz i wysiejesz taką dawke

 

i jeszcze jedna opcja. Ostatnio ciekawy nawóz: saletrosirczan.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Pisałem ze nie ma u mnie w okolicy takich nawozów bo nie ma rzepaków :( saltro siarczan byłby oki tylko nie mogłem go kupic. Orientujesz sie w koszcie tego wigor s ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Coś kolo 1000 zł za tone ale to było jakiś czas temu. Zależy jakie ilości.jak większe to przywiozą z powodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

Panowie chyba mam problem... na początku zeszłego tyg siałem na rzepak nawozy (200 kg siarczanu i 200kg saletry/ha), wczoraj chodziłem po polach i uważam że rzepak jest gorszy niż w ubiegłym tyg... korzenie są ok ale na górze jakby trochę przymarzł...:/:/ oczywiście nie wszystko ale na pewno jest tego więcej jak w ubiegłym tyg. Miał ktoś już takie doświadczenia? Co teraz zrobić i jak mu pomóc?

czekać aż ruszy wegetacja, wtedy będzie wiadomo czy jest jescze co ratować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

wigor s powinien być wysiewany przedsiewnie i wymieszany z glebą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Koledzy mam oto dylemat. Wysiałem kilka dni temu 300kg/ha saletry puławskiej ( nie mogłem dorwac saltrosanu) Siarczanu nie chciałem ze wzgledu na niskie ph. teraz mam opcje zakupienia i w ciagu tygodnia wysiania

http://www.procam.pl/index.php/nawozy/536-prosan-nks-mikro

 

Czy jest sens to robic dodam ze nie jest to tani nawóz 1750 brutto tona trzeba dac 200kg/ha. Czy odpuscic sobie i dac za jakis czas druga dawke saletry :) Dodam ze jesienia były wysiane nawozy NPK zawierajace siarke polifoska 6 300kg/ha i na drugiej działce lubofos corn 500kg/ha

 

tak jak napisał farmerf, odpuść se, pierwszy raz na tym polu uprawiasz rzepak? jeśli tak, to pole nie jest wydojone z siarki na tyle by spowodować jakiś znaczący spadek plonu, proponuje do każdego oprysku dodawać siarczan Mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj