tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bratgarka    2

u przymrozku starczyło dzisiaj do 9 jak tak dalej pójdzie to w środę dopiero skończę siać na rzepaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

może musisz wcześniej wyruszać ;-P u mnie o 6 rano było -8 dobrze zamarzło

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kolego PARADA i tak właśnie zrobiłem . siarczan posiałem dzis , zero kolein nawet śladu niema ze na p[olu jeżdziłem, a tą saletre to w jakim odstępie od siarczanu sypnąc??? czekac az ruszy wegetacja na dobre???

dobrze by było tak za ok. tydzień posiać tą saletre, ale jeżeli nie ruszy wegetacja albo pogoda będzie bardzo nie pewna to możesz się wstrzymać ;)

 

ja dzisiaj od 5 siałem :P Siało się pięknie :) o 8 na termometrze było -5.. Jutro jade na reszte ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

I nie pisz ile kg posiałeś bo to absolutnie niczego nie mówi. (ja np siałem od 2,5kg do 3,6kg/ha, można po tym stwierdzić że to o 40% większa obsada, ale jest dokładnie taka sama bo odmiany miały inne masy tysiąca nasion. Porcja na 4ha - 2 000 000 nasion jednej odmiany ważyła 10kg a druga też na 4ha też 2 000 000 nasion już ponad 14kg.)

W rzepaku pisz ile jaka obsada była po wschodach a nie ile kg wysiałeś.

A jeśli chodzi o przezimowanie to ile jest zdrowych roślin na metrze kwadratowym i czy są równomiernie rozmieszczone.

 

Po zdjęciach bym go wyorał bo wygląda jak by go nie było wcale.

 

I tu zgadzam się z Tobą Marku w całej rozciągłości. ;) U nas z reguły(choć zdarzają się wyjątkowe lata) jest problem z uzyskaniem optymalnej obsady, dlatego też wysiewamy odpowiednio większą dawkę na hektar. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Jutro rano sieje saletrę na rzepak, dziś rano pojechałem ciągnikiem sprawdzić jak się jeździ po polu i dyło twardo jak na szosie, zero kolein. Od dziewiątej zaczyna już sie troche mazać na polu wiec ruszam z samego rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja w środę pakuje saletrzak


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

5 marzec, Wielkopolska Powiat ostrowski godzina 6:30, -7 st przy gruncie. Wjechałem na rzepak 300 kg/ha saletry zero kolein.

Edytowano przez tomusgigant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dzis nawoz na przyczepe zaladowalem rozsiewacz zaczepiony zasypany jutro 5:30 wyjazd w pole dokonczys siew dzis cala okolica wozila nawozy wiec jutro wyrusza tez .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

-5 na termometrze , no to jedziemy z koksem, dziś saletrosan na rzepak 400kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

-5 c , 6 rano, po 30 m wtopa. Wyszarpałem parcha, ale jak na spokojnie przyjrzałem się rzepakowi, sąsiadującej z nim pszenicy, to sam już nie wiem czy to pech, czy opatrzność Boska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Ja w niedziele rano siałem na rzepak 200kg/ha siarczanu i 200kg/ha saletry kędzierzyńskiej. Wczoraj rano rzuciłem 200kg/ha saletry na zboża. Także I dawka juz zagospodarowana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

crimer ja planuje siac saletre w czwartek, piatek ostatnie przymrozki według pogoby, w następnym tygodniu ma juz byc ok +10st wiec to chyba będzie najlepszy termin


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Kolejny dzień zmagań z nawozem. Dawka 300 kg/ha saletry. Początek siewu godz 5.00, koniec 9.00 (zaczyna siadać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja dzisiaj miałem kończyć nawozenie rzepaku, ale w nocy popadał śnieg, jest biało także wstrzymałem się..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Dziś rano posiałem 160 kg/ha saletry na rzepak , miejscami stala woda , ale wokół kałuż mocno zmrożona gleba także siało sie bez problemu. Posiałem też na pszenżyto, dość ładnie przezimowało, nie wiem co robić z przenicą bo na jednym kawałku trochę marna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja dziś o 6.oo posiałem po 260 kg/ha saletry w rzepaku i dokończyłem wysiew soli po 100kg/ha. Miałem wcześniej posiany kizeryt (20 luty) Się teraz zastanawiam czy nie za mało N jak na pierwszą dawkę? Niby 89 kg N na ha ale zalecają 60% do 70% całkowitej dawki na pierwszy strzał.

W wuja w pszenżycie też pojechałem po 200 kg/ ha saletry.

 

W mnie od wczoraj od rana widać traktory, rolnicy sieją. Wczoraj dawali radę do 11.oo potem już grzęźli. Dziś już też pusto na polach.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

moim zdaniem narazie taka dawka wystarczy.. pogoda niepewna -_- a ile ogólnie zamierzasz dać azotu w czystym składniku?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Ja dziś 40ha rzepaku saletrosanem posiałem w dawce 400kg/ha, siaęłm od 6 do 13 bez najmniejszych problemów, po 12 dopiero zaczęło sie lekkie błotko robić, ale nie koleiny :) jutro jeszcze 6ha i z rzepakami na razie koniec, zboza pojade w przyszłym tygodniu RSMem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

BARABUS kiedy zamierzasz dać drugą dawkę i w jakich ilościach ? ;) ładnie Masz tego rzepaku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Druga dawka mysle ze za okolo 2-3 tygodnie... Będzie to RSM32 w dawce 200 kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj