tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356

ja na początki pryskałem galerą ale zawsze miałem zachwaszczony rzepak i 2 lata temu przestawiłem się na butisan i dopiero jest dobrze ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

udało się dzisiaj posiać siarczan amonu tak około 130kg ale już ostatnie przejazdy były trudne zwłaszcza jak koło spadło ze ścieżki technologicznej, już nie chciałem psuć ziemi bo chciałem posiać jeszcze tak około150kg saletry z jary -a morze to i dobrze bo przyszły tydzień zapowiadają noce z przymrozkami u nas w wielkopolsce

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Raff również mam porobione zdjęcia z jesieni i teraz z wiosny, oni też maja z jesieni. U nas jest tak że opisuję szkode w piśmie i zawoże do siedziby. Wiem że nie będzie łatwo każdego roku z nimi mam problemy, już nam sie od dawna kołami łowieckimi ży*ać chce na samą myśl a co dopiero obchodzić z nimi pola i wadzić się na każdym metrze i o każdy kg plonu, cóż uczynić w takiej sytuacji. Lepszy kosztorys z ODRu niż mój własny, jest chociaż pieczęć i inaczej to wygląda.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hehe to juz lepiej bylo z siarczanem na 1 dawke pojechac bo wolniej dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

panowie doradzcie mi . mam 2ha rzepaku na pierwszą dawkie mam zakupione 3m siarczanu amonu i 3m saletry amonowej. jak to najlepiej rozegrac ???

Bo zamierzałem tą saletre zmieszac z tym siarczanem i razem wysiac czy to dobry pomysł???? czy lepiej rozdzielic te nawozy w jakims odstępie czasu?? bo jutro planuje z rana startowac i wacham sie czy razem czy osobno . Problem jest tego typu ze ten siarczan jest drobnokrystaliczny i cięzko jest go wysiac sam dlatego chciałem zmieszac . doradzcie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Siarczan można mieszać z saletrą amonową bez żadnych ograniczeń. Jedynym problemem są możliwości twojego rozsiewacza, które to możesz poznać jedynie wtedy, gdy taką mieszankę spróbujesz rozsiać.

Więc zmieszaj na początek po worku każdego nawozu i heya.

Sami jesteśmy ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wg mnie zmieszać i jak zobaczysz że rzepak rusza to od razu całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

panowie doradzcie mi . mam 2ha rzepaku na pierwszą dawkie mam zakupione 3m siarczanu amonu i 3m saletry amonowej. jak to najlepiej rozegrac ???

Bo zamierzałem tą saletre zmieszac z tym siarczanem i razem wysiac czy to dobry pomysł???? czy lepiej rozdzielic te nawozy w jakims odstępie czasu?? bo jutro planuje z rana startowac i wacham sie czy razem czy osobno . Problem jest tego typu ze ten siarczan jest drobnokrystaliczny i cięzko jest go wysiac sam dlatego chciałem zmieszac . doradzcie.....

uważam ze będzie problem z wysianiem takiej mieszanki - będzie zatykać otwór w rozsiewaczu. siarczan amonu drobnokrystaliczny tylko rozsiewaczem z taśmą lub wapniarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

witam posialem udalo sie posiac wczoraj siarczan amonu w dawce 200kg.

po jakim czasie wjechac z saletra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Rok temu dodawałem do saletry i sie nie zapychało. A tym bardziej że to będzie dawka 300kg więc dziursko duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Z tym siarczanem i saletrą to nie bedzie tak że blisko ciągnika bedzie siarczan a daleko tylko saletra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

uważam ze będzie problem z wysianiem takiej mieszanki - będzie zatykać otwór w rozsiewaczu. siarczan amonu drobnokrystaliczny tylko rozsiewaczem z taśmą lub wapniarka.

 

ja w zeszłym roku wysiawałem Saletre z Siarczanem i tego roku mam taki sam zamiar, jak rzepak nie zgnije.

Rozsiewałem Rauchem ZSA 600 napewno na odległośc saletry to on nie zaleciał ale robiłem próbe w wiacie i rzucił saletre na ok. 12m a siarczan niestety tylko na 10m, mówi się trudno żyje się dalej tak rozsiewałem bo ściezki tak mam i belke z opryskliwacza równiez na 12m. A co do tego czy się zatyka to z saletrą nie ma mowy o zatkaniu a sam siarczan też siałem i nic się nie zapchało u dołu chodzi mieszadełko po denku i nie ma prawa Ci się przytkać nawet siarczan.

 

Oczywiście mowa tu o krystalicznym, ja osobiście mam puławski.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Można gęściej jeździć saletra sie nałoży a siarczan będzie na styk (jak niewielki udział saletry) siałem saletre z siarczanem na rzepak i było ok ziemia zamarznięta na 5 cm ( od grudnia mieliśmy sporo śniegu na polach) rzepak zielony cały, tylko sarny żreją aż liscie na szosie leżą..

Edytowano przez Ukasz52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

panowie doradzcie mi . mam 2ha rzepaku na pierwszą dawkie mam zakupione 3m siarczanu amonu i 3m saletry amonowej. jak to najlepiej rozegrac ???

Bo zamierzałem tą saletre zmieszac z tym siarczanem i razem wysiac czy to dobry pomysł???? czy lepiej rozdzielic te nawozy w jakims odstępie czasu?? bo jutro planuje z rana startowac i wacham sie czy razem czy osobno . Problem jest tego typu ze ten siarczan jest drobnokrystaliczny i cięzko jest go wysiac sam dlatego chciałem zmieszac . doradzcie.....

moim zdaniem lepiej będzie posiać to oddzielnie. Najpierw siarczan a za tydzień saletra. Siarczan nie pobudzi tak szybko rzepaku do wzrostu także zyskujesz tutaj jeżeli będą przymrozki, a siarka poprawi przyswajalność azotu który posiejesz później w saletrze która szybko "rozbudzi" rzepak ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Kupiłem pierwszy raz kizeryt i mam pytanie jak ustaić rozsiewacz. Chodzi mi o porównanie do innego nawozu (saletrzaku lub polifoski) Chodzi mi o to jak na skali mam 3 to saletrzaku wysieje 200 a kizerytu???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Ja zawsze robię próbę.Nawozy są zbyt drogie żeby celować na oko.Na you tube masz próbę sulky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

według serwisu Amazone należałoby ustawiać tak samo, jak dla saletry amonowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

moim zdaniem lepiej będzie posiać to oddzielnie. Najpierw siarczan a za tydzień saletra. Siarczan nie pobudzi tak szybko rzepaku do wzrostu także zyskujesz tutaj jeżeli będą przymrozki, a siarka poprawi przyswajalność azotu który posiejesz później w saletrze która szybko "rozbudzi" rzepak -KOLEGA Ci tutaj dobrze podpowiada tylko ten siarczan amonu to już powinieneś go wysiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek26    0

kolego PARADA i tak właśnie zrobiłem . siarczan posiałem dzis , zero kolein nawet śladu niema ze na p[olu jeżdziłem, a tą saletre to w jakim odstępie od siarczanu sypnąc??? czekac az ruszy wegetacja na dobre???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Mam problem z moim rzepakiem a mianowicie jakiś tydzień temu posiałem saletrosan w dawce 200 kg/ha w ten sam dzień po południu zaczął padać śnieg z deszczem i padało do wieczora po czym na drugi dzień było juz ciepło i była odwilż na ok 20 cm dalej ziemia zmarznięta jak się wchodziło w pole to rzepak stał w wodzie i teraz widzę że stożek wzrostu na coraz większej powierzchni robi się żółty :( czy mogłem go w jakiś sposób spalić nawozem ?? zaznaczam że przed wszystkie stożki były zielone a nie było jakiś poważniejszych mrozów :unsure: proszę o wypowiedzi doświadczonych w uprawie tej rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Dziś poszła sól potasowa, bez kolein elegancko wszędzie poszło.. jutro lecimy z saletrosanem. Zboża planujemy na przyszły tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

ja też jaszcze nie siałem saletry i planuje pod koniec tygodnia ale tak żeby była jeszcze zmarznięta ziemia i nie narobić kolein bo siarczan amonu posiałem w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ja właśnie zjechałem do domu 100kg saletry+100saletrzaku (węgieskego) o przedłużonym działaniu na pierwszą dawkę , myśle żę wystarczy ponieważ dawałem obornik... ogólnie wszystko wygląda bardzo ładnie,cała plantacja zielona i zdrowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj