tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ramona    2

Teraz to jeszcze czas na narty a nie siać nawozy, bo jeszcze bedzie biało i mrożno,a nawoz drogi .Tym co już sieją to życzyc 5 t z h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Ja czekam na przymrozek i atakuje saletrą i siarczanem, dobrze było we wtorek ale nie mogłem bo miałem kurs chemizacyjny , nie ma co zwlekać z sianiem nawozu w końcu juz marzec tym bardziej w tym roku jak rzepak mocno wymęczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crimer    0

Panowie mam pytanie, a mianowicie przez tymczasowy brak gotówki spowodowany różnymi problemami, ktora po pewnych problemach wkoncu przelano na moje konto spółnilem sie z zakupem saletrosanu na rzepak i gdy dzisiaj zadzwonilem do goscia, u którego zawsze kupuję nawozy powiedział mi, ze sprzedali wszystko co mieli i jest problem z zakupem tego nawozu, ponieważ zakład w Tarnowie czasowo wstrzymał produkcję tego nawozu. W zamian za saletrosan zaproponował mi zakup Polifoski 21,która zawiera 21% azotu w tym w tym 8% w formie amidowej i 13% w formie amonowej, 4% magnezu całkowitego w formie węglanu i siarczanu rozpuszczalnego w wodzie i 35% trójtlenku siarki (SO3), czyli 14% S rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu. i moje pytanie brzmi czy warto ją kupic? cenę będe znał dopiero jutro rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja kupiłem 2 t tej Polifoski i będą ją dawał właśnie na rzepak (ze względu na siarke) tylko że do tego dam jeszcze saletre amonową.. Ta polifoska działa wolniej toteż dam ją wcześniej a za parę dni dam saletre. Pierwszy raz tak robie bo zawsze na 1 zabieg dawałem tylko saletre także zobaczymy jaki będzie efekt ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Hej wczoraj byłem zlustrować plantację i miałem siać nawóz ale już teraz nie wiem co robić, może ktoś miał taką sytuację że sarny zjadły mu rzepak. Chodzi o liście zostały same korzenie wystające z ziemi może nie na całości lecz nie ma rzepaku nie podgryzionego, może ktoś miał taką sytuację siać nawóz czy nie (chciałem dać 300 saletry) może plantacje trzeba zaorać, zregeneruje się rzepak będzie spadek na plonie, a może starać się o jakieś odszkodowanie z nadleśnictwa co myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

z odszkodowaniem będzie ciężko.. straty w plonie będą napewno, pytanie jak środek? jeżeli nie ruszony to jest nadzieja... Nie wiem jak to wygląda, to trochę taka loteria w takiej sytuacji <_<


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crimer    0

a ile będziesz dawał tej polifoski na ha i ile później dac saletry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

jestem z wielkopolski powiat pleszewski. więc jak siać już nawozy pod zboża ozime i rzepak tak czy nie bo ja już sam nie wiem czy zmarzły czy nie u nas wszystko żółte jak diabli ale korzenie w zbożach i rzepaku trzymają się ziemi i korzenie długie mają więc pod rzepak bym dał teraz 200kg mocznika a pod zboża 200kg saletry i już teraz na weekend chce wjechac w pole ale nie wiem czy nie zmarzło wszystko przez ostrą zimę sam już nie wiem co robic????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Ja dziś o 3 rano poleciałem z siarczanem na rzepaki i jeszcze na spróbowanie na pszenice ale to tylko na 5 ha sypnałem saletry jutro planuję na reszte sypać tylko czy nie za wcześnie, ale było pięknie zero kolein i było -6 jak wyjeżdżałem.


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeszcze spokojnie na przyszły tydzień zapowiadają nawet -8 st C na naszym terenie nie ma co sraczką puszczać


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Ja jestem z WLKP i jak tylko będzie przymrozek (ma być w ten weekend) to jadę na rzepak siarczan amonu 200kg/ha + saletra amonowa 200kg/ha ...

jedyne co sie zatanawiam czy wjechać też w zboże bo pszenica cała żółta, niby przy ziemi listki zielone ale jak zdaleka sie patrzy na pole to masakra..:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Panowie mam pytanie, a mianowicie przez tymczasowy brak gotówki spowodowany różnymi problemami, ktora po pewnych problemach wkoncu przelano na moje konto spółnilem sie z zakupem saletrosanu na rzepak i gdy dzisiaj zadzwonilem do goscia, u którego zawsze kupuję nawozy powiedział mi, ze sprzedali wszystko co mieli i jest problem z zakupem tego nawozu, ponieważ zakład w Tarnowie czasowo wstrzymał produkcję tego nawozu. W zamian za saletrosan zaproponował mi zakup Polifoski 21,która zawiera 21% azotu w tym w tym 8% w formie amidowej i 13% w formie amonowej, 4% magnezu całkowitego w formie węglanu i siarczanu rozpuszczalnego w wodzie i 35% trójtlenku siarki (SO3), czyli 14% S rozpuszczalnej w wodzie, w formie siarczanu. i moje pytanie brzmi czy warto ją kupic? cenę będe znał dopiero jutro rano

 

 

Ja mam saletrosan z data produkcji 24.02.2012 wiec nie wiem jak z tym przestojem ,czy ci nie sciemnia zeby wypchnac polifoske 21

 

Polifoska 21 bedzie dzialala duzo wolniej od saletrosanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crimer    0

to moze lepiej dac 200kg siarczanu i do tego 150kg saletry na początek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ojczulek w tym tygodniu siał sól potasową 100kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nawozy wolno działające rozumiem, ale azotowe przy prognozie pogody jak saletra wyrzucenie kasy w błoto


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam NPK wysiewam pod korzeń na wiosne tylko azot i siarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

można zmieszać, sprawdziłem w tabeli ;) ale co do mieszania z solą potasową to można tylko na krótko przed siewem ;)

 

No, a ogólnie dla rzepaku jest jakaś różnica, czy wysieje wszystko na raz, czy np. podziele-wpierw sól potasowa, a za pare dni saletre z siarczanem?

 

mówisz mieszanke soli z saletrą. To nie lepiej było kupić ze mną NK 21:21? Cenowo ciekawie wychodzi.

 

Zgadzam się, tylko u mnie ciężko dostać ten nawóz, a szczególnie jeśli chodzi o ilość, jaką bym potrzebował ;) .

 

Rzepak zasiałem na próbe, ale nie chciałbym zakończyć uprawy po jednym sezonie :) .

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No z tym i ja niestety miałem problem skoro bałem niecały samochód. Troche drożej mnie wyniósł transport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Jestem z lubelskiego, sial ktoś może w tym rejonie saletrę na rzepak. Mam go posianego na częściowo podmokłym terenie i jak mrozek puści to mogę parę ładnych tygodni nie wejść w pole. Nie wiem co robić bo nie chce też go narazić na mróz. Najlepiej było by posiać w ostatnim momencie przed odwilżą.

 

Siał ktoś z was może saletrę na pszenżyto?

 

Mam pytanie,czym pryskacie rzepak od chwastów dwuliściennych na wiosnę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

a kto to wie kiedy to będzie dzień wygląda sprzyjająco na wysiew ale u mnie jeszcze nikogo nie widziałem żeby mi wspomniał o wyjeździe w pole też bym to chciał zrobic w ostatniej chwili ale kto to wie kiedy to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Koledzy a nie boicie się czy wasz rzepak nie zgnije? :( Boję się wyjeżdżać z nawozem choć 80% plantacji w mojej okolicy zostało zasilone (śląsk), narazie pogoda nie jest jeszcze zbyt sprzyjająca ale pewnie niedługo się to zmieni. Plantacje mam w galerii.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

Jeśli widać po rzepaku że zaczyna wypuszczać liście i wogóle zaczyna robić się pole zieleńsze to nie ma na co czekać czym wcześniej tym lepiej, lepiej nie pozwolić mu głodowac. No ale jak wiadomo jest ryzyko nadejścia mrozów deszczy i nawóz zostanie spłukany ale ja na twoim miejscu bym sypał aby przymrozek i w pole


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj