tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

przemas1989    3

do kiedy koledzy mozna z siarczanem amonu wjezdzac zeby za pózno nie było pytam bo nigdy go nie siałem jeszcze i ile go dac na ha?? aha i zato zawarty w siarczanie nalezy traktowac jak ten w saletrze??zeby pózniej dawke saletrą uzupełnić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Ja mam 10 ha rzepaku i sie nie gorączkuje ziemia odpusciła dzis na 2 cm błoto z wieszku jest, pod spodem 3-4 cm zamarzniete i jakies 10-15 cm odmarzniete i głebiej skała zamarzniete ,ziemia zamarzała na około 1m wiec zanim odpusci zupełnie to troche potrwa tym bardziej ze w kolejnych dniach ma byc w nocy mróz a w dzien max 4-5 stopni wiec czekam oby nie było to samo co w zeszłym roku mróz silny wiatr i rzepak wysmoliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1825

roki spokojenie, jestem z podlasia i jeszcze mamy czas, u nas w kwietniu potrafi zaciągnąć i przez dwa tygodnie koło zera może być, ale plan jest taki siarczan i sól koło 20, a po 20 to napewno saletra pójdzie, o ile jeszcze gleby nie skuje ponownie i śniegu nie sypnie, na zachodzie to mają dobrze wcześniej posieją wiosną później jesienią robota w czasie elegancko rozłożona, tylko pozazdrościc

Myślałem po 10 wystartować z saletrą, ale to właśnie uzależnione jest od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

Roki jak jesteś bliżej lubelskiego to może i tak, ale moja gleba na wysokości Grodna to jeszcze zimno może być 10, i jescze nigdy nie siałem w tym terminie, i nawet po sąsiedzku obszarnik co 1500 ha , tak wcześnie nie praktykował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

przemas ja daję skromnie bo 125kg Siarczanu Amonu i 200kg Saletry na I dawkę. Poprawiam 100kg Saletry we wczesnej fazie pąkowania (słabe gleby).


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

do kiedy koledzy mozna z siarczanem amonu wjezdzac zeby za pózno nie było pytam bo nigdy go nie siałem jeszcze i ile go dac na ha?? aha i zato zawarty w siarczanie nalezy traktowac jak ten w saletrze??zeby pózniej dawke saletrą uzupełnić??

 

Dawka 250-300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

do kiedy koledzy mozna z siarczanem amonu wjezdzac zeby za pózno nie było pytam bo nigdy go nie siałem jeszcze i ile go dac na ha?? aha i zato zawarty w siarczanie nalezy traktowac jak ten w saletrze??zeby pózniej dawke saletrą uzupełnić??

azot zawarty w siarczanie amonu jest w formie amonowej, działa wolniej.. jest nawozem raczej przedsiewnym ale stosuje się go w rzepaku pogłównie(z tego co słyszałem na zamarzniętą glebę, dość wcześnie - jeżeli źle mówie to koledzy mnie poprawią) jeżeli możesz wjechać w pole to sypnij już, nie spowoduje to aż tak szybkiego startu jak saletra.. aczkolwiek ja bym jeszcze z tydzień poczekał (nigdy tego nie stosowałem ale takie jest moje zdanie ;) ) a oczywiście azot który dasz w tej postaci odejmiesz sobie od reszty jaką planujesz.. a sypią różnie, 200-300 kg/ha ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

boje się zeby nie przedobrzyć z siarczanem bo nigdy tego nie stosowałem a z tego co się dowiadywałem za dużo siarki spowoduje zbyt długie kwitnienie i pózne dojrzewanie.moje gleby to 3-4 klasa ph 5,5-6,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

rzepak pobiera ok 50-60 kg siarki, więc jak dasz 200 a nawet 300 kg/ha siarczanu to nie powinno zaszkodzić ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

a ile jest w siarczanie puławskim siarki i czy dam rade rozrzucić na 15m?? rozsiewacz mam dwu tarczowy unia brzeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Panowie, a można na pierwszą dawkę rozsiać mieszankę soli potasowej, saletry i siarczanu amonu? Czy najlepiej wpierw sól potasowa, a reszta później?

 

Ja na razie czekam z nawozami, chociaż nie wiem czy nie wysiać już soli... Ewentualnie poczekać kilka dni i rozsiać wszystko.

 

Rano wjade bez problemu na pole, tylko czy warto...

Edytowano przez MarcinPykuS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

można zmieszać, sprawdziłem w tabeli ;) ale co do mieszania z solą potasową to można tylko na krótko przed siewem ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

ale ten saletrosan ma dużą granulację :blink: jak ziarno kukurydzy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

ja jestem z wielkopolski po rzepaku saletre dzis rozsiałem w ilosci na pierwszom dawke 300 kg saletry a na drugom planuje 200 saletrzaku umnie w okolicy w tamtym tygodniu jusz niektuzy siali a dzis nawet i co niektuzy po zbozach

Edytowano przez juras390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

mówisz mieszanke soli z saletrą. To nie lepiej było kupić ze mną NK 21:21? Cenowo ciekawie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja dzisiaj po 190kg saletry na rzepak sypnąłem, a w przyszłym tygodniu siarczan posieje po 300kg a potem jeszcze saletry po 120kg i myśle że będzie ok, żeby tylko zima nie wróciła :/


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Już rozsiane w zeszłym tygodniu na rzepak sól potasowa i kizeryt, dzisiaj saletrosan, i na niektórych bardziej podmokłych polach sypnołem po 150kg saletry na żyto i pszenżyto więc teraz spokojnie czekam wiosny i czekam na wasze fotki w dziale ,,wpadka tygodnia" powodzenia Panowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

hehe wczoraj posialem nawoz dzis spadl snieg i wez tu ogladaj poggode . teraz pada deszcz a ciagnik stoi z rozsiewaczem zasypanym do pelna nawozem heheh przerwa kiklka dni mysle ze pod koniec tygodnia posieje reszte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Dokładnie! Też się szykowałem na dziś z nawozem... patrzea tu śnieg:) do tego nie było dobrego przymrozku bo temp w okolicach 0 stopni... jak patrzylem na pogodę to muszę teraz celować w dzień 4marca. ma być przymrozek ok -5 st...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

noo ale mysle ze nie szkodzi bo wczoraj w poludnie ziemia juz sie rozmrozila i granulki przykleily sie do blota i jak przymarzlo w nocy to i nawoz sie trzyma ziemi teraz a 1 cm sniegu tylko pomoze rozpuscic canwil bo ma grube granulki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

dokładnie taki śnieg to nie śnieg:) Gdyby ziemia była bardziej zmarznięta to też bym ruszył...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

po sniegu nie ma juz sladu pada deszcz jest bloto , jak w nocy bedzie przymrozek ruszam jutro z rana dalej w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kto z kolegów uprawia bellvue nie wyglada on za dobrze na tle innych moich odmian a miał być taki idealny


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4053

ja uprawiam -widziałem tylko z daleka że coś się zieleni ale u nas w ogóle nie ma strat, był śnieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj