tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

losktos    356

W nocy ma byc u mnie -5, z rana planuje wjechać w polę,

Tylko nie wiem co dać siarczan 300 kg czy saletre, nie wiem czy na saletre nie jest zawcześnie bo rzepak bujnie a mogą jeszcze mrozy przyjśc, myślę że na siarczan to optymalna pora

 

Na siarczan dobra pora, a z saletrą poczekaj aż się troche pogoda ustabilizuje ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wg mnie z azotowymi nie ma co jechać. I tak będą straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekJD1177    11

Dokładnie nie ma co panikować, nawozy nie sa tanie. Ja pewnie za 2tyg spróbuje wjechać z saletrą, chyba że wcześniej się da. W tamtym roku pużniej rozsiałem bo deszcze i nie było źle 3t z hektara miałem bo robak strąki trochę zjadł.

Edytowano przez ArekJD1177

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

pierwsze koty za ploty sezon nawozowy rozpoczety dzis sypalem nawoz po rzpakach po 250 kg Canwilu . jako 1 w okolicy teraz juz puscila ziemia ciagnik sie topi i przerwa do jutra . jutro koncze siac po rzepaku i wjezdzam w pszenice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

a my na 10ha rozsialiśmy sól potasową... niestety ale ziemia przy -4 nie zmarzla wystarczająco, w ścieżkach technologicznych szło jechać, ale poza nimi masakra, ziemia widocznie nie puściła jeszcze i jest zdecydowanie za mokro, my na razie odpuszczamy... trzeba czekac na poprawe pogody bo taka robota nie ma sensu :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Udało mi się dzisiaj posiać polifoskę 21 w dawce 200kg/ha. Tak jak przedmówca mówił-w ścieżkach szło jechać idealnie ale jak się wyjechało to ciągnik siadał. Z saletrą jeszcze poczekam do początku marca na te przymrozki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a my na 10ha rozsialiśmy sól potasową... niestety ale ziemia przy -4 nie zmarzla wystarczająco, w ścieżkach technologicznych szło jechać, ale poza nimi masakra, ziemia widocznie nie puściła jeszcze i jest zdecydowanie za mokro, my na razie odpuszczamy... trzeba czekac na poprawe pogody bo taka robota nie ma sensu :unsure:

 

 

u mnie tak samo ,gdzie ścieżki szło elegancko tylko trzeba było uważać by ze ścieżki nie zjechać,bo byłaby katastrofa, udało się wysiać na 7 ha Korn Kali i siarczan amonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Mi to c-355 tak ściągało, że poryłem dwie ścieżki jak dzik. Jak spadłem z ścieżki to miałem problem na nią wrócić, miotało mną jak szatan :) . Z tyłu wisi Brzeg 200 kg i 450 kg soli to nie tak łatwo okiełznać tym sprzętem. Tak jak pisałem wcześniej- zrezygnowałem.

 

Widziałem koło południa największy gospodarz siał saletrę na rzepaki.

Edytowano przez LeF

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A co Wam tak wszystkim śpieszno. Nie wyrobicie sie później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jesteś z Podlasia tak jak i ja, kiedy planujesz wejść na pola z azotem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

dziś wcześnie wstałem,powyciągałem klamoty-nasypałem nawozu...i się utopiłem-a niby zmarznięte było ;[ -jeszcze musiałem nawóz wyciągnąć i poworkować w 50tki-ba ja już na pewno w pole szybko nie wjadę-brak ścieżek i słaby ciągnik bez przedniego napędu-jednym słowem nic nie zrobione a pół dnia roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Ja nie rozumiem gdzie wam się tak spieszy - ludzie, to dopiero koniec lutego - zobaczycie jeszcze będzie zima ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co za ludzi jeszcze będzie i śnieg i mróz, chyba mają za do kasy na nawóz , to dopiero koniec lutego a nie marca

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja nie rozumiem gdzie wam się tak spieszy - ludzie, to dopiero koniec lutego - zobaczycie jeszcze będzie zima ;)

A jak nie będzie to będzie płacz i lament w lipcu ze rzepak słabo sypie


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Jesteś z Podlasia tak jak i ja, kiedy planujesz wejść na pola z azotem ;)

Wjechać to mogę i dziś na pole, ale siarczan pójdzie około 10 i nie wcześniej, a RSM po 20stym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas rzepak nigdy nie dostawał azotu przed rozmarznięciem ziemi. A średnie plony dochodziły do 4,5t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

hehe ja sie nie topilem szlo super ale sialem pronarem 1221A 4X4 hehe jutro moze skoncze siew po pszenicy wszycy marudzicie ze to luty pr\zeciez za 3 dzni juz marzec i wtedy bedzie ok . lepiej treraz jak z rana przymarzniete w poludnie puszcza niz pozniej czekac dwa tygodnie az obeschnie bo sie nie da w pole wjechac w sobote chcialem siac ale na nogach nie dalo suie isc tak miekko bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Wjechać to mogę i dziś na pole, ale siarczan pójdzie około 10 i nie wcześniej, a RSM po 20stym.

Z wjazdem też nie mam problemu ;) tak tylko pytam z ciekawości kiedy chcesz siać bo nikt więcej z Podlasia jakoś się nie udziela w tym temacie, a jak widać koledzy z innych rejonów Polski zaczęli już działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Raczej zachod ruszyl :P a wschod jeszcze nie , na wschodzie to tak za tydzien zaczna siac nawozy , u mnie (podkarpacie) -1 i silny wiatr i snieg pada , jutro ma byc cieplo ale za kilka dni dalej -3 w nocy ma byc wiec czekam z azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja też 914 wtopy się robiły. U mnie zamarzło na 5 cm. Cispkiem w kolejach po opryskiwaczu bym się utrzymał ale byłby problem na uwrociach. Zobaczymy co będzie dziś w nocy.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Ja ze wschodu i dziś rano siałem na rzepak jako pierwszy w okolicy. O 4 rano było -2,5 stopnia. Ogólnie to elegancko szło, a dziś ruszam ostro od 3 do której się da. Już teraz na termometrze jest -3,5stopnia, a od 3 do 8 rano ma być do -8stopni więc bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

koledzy kiedy planójecie wjechać z saletrą ja planuje jutro posiać saletrosan 200kg/ha, tylko niewiem czy niezawcześnie. Stosował jużktoś z was ten saletrosan, pierwszy raz będe go siał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

roki spokojenie, jestem z podlasia i jeszcze mamy czas, u nas w kwietniu potrafi zaciągnąć i przez dwa tygodnie koło zera może być, ale plan jest taki siarczan i sól koło 20, a po 20 to napewno saletra pójdzie, o ile jeszcze gleby nie skuje ponownie i śniegu nie sypnie, na zachodzie to mają dobrze wcześniej posieją wiosną później jesienią robota w czasie elegancko rozłożona, tylko pozazdrościc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj