tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

szczepan84    21

przewidujecie już wiosnę że tak się pieklicie z nawozami u mnie tez zrobiło się czarno na polach ale nie wydaję mi się żeby szybko można było wjechac na pole może w połowie marca nadają pogodę ale to może się zmienic zobaczymy co czas przyniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

Koledzy planuje 3 razy zastosować nawożenie dolistne: mocznik + siarczan magnezu+ insol 1 przy starcie wegetacji 2 dziesięć dni później 3 na pąk czyli według schematu nawożenia dolistnego rzepaku firmy insol. Jak myślicie czy to dobre rozwiązanie? Mam jeszcze jedno pytanie ile kilo na 1 ha rzepaku dajecie jednorazowo dolistnie siarczanu magnezu i moczniku?Ok 15 kg?

zalecane jest stosowac (200-300L/ha):

 

-poczatek wegetacji wiosennej -roztwor mocznika 12% +siarczanu magnezu 5% siedmiowodnego (lub 3% jednowodnego) + n. dolistny

- wysokosc roslin 10-15cm -roztwor mocznika 12% +siarczanu magnezu 5% siedmiowodnego (lub 3% jednowodnego)

- faza zielonego zwartego paka - roztwor mocznika 12% + n. dolistny

 

12% czyli 12kg mocznika na 100L wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja jutro startuje z saletrą tylko chyba narazie zamiast 300kg dam 200kg, a pozostałą 100kg jak będę siarczan siał po 1-2 tygodniu


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Te nich prognozy są zmienne jak kobieta. Wczoraj na 16-dniowej ( Świdnica, dolnośląskie) w nocy w poniedziaek -10 kolejna 15 dni 0 lub na plusie. Super!!!! W sobotę rozsiewacz sprawdzony, zaplanowany urlop na poniedzialek i plan wyjazu w rzepak z saletrą. A dzisiaj ? Sami sprawdźcie http://www.twojapogoda.pl/polska/dolnoslaskie/swidnica/16dniowa . Ręce opadają. Rozsiewać i liczyć że mrozu nie bedzie, czy czekać do 9-tego marca (niby ostatni mroźny dzień marca i można by wjechać?

P.S. Siał ktoś rzepak NK AVIATOR F1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

Dlug terminowe prognozy niestety prawie zawsze są nietrafione, jak się patrzy to codziennie jest inaczej. I bądź tu mądry

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

no u nas poniedziałek wtorek ma być mróz w nocy to rano powinno dać rade wjechać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

no ja niestety nie wjadę na pole ziemia już odtajała wiec przymrozek -5 nic nie da ,trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Dlug terminowe prognozy niestety prawie zawsze są nietrafione, jak się patrzy to codziennie jest inaczej. I bądź tu mądry

jak jutro sypnę 300 kg saletry to ewentualne przymrozki do -8 w macu załatwią rzepak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Czy załatwią. Hmmm zależy czy będą wiatry oraz jak długo będzie sie taki mróz utrzymywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Te nich prognozy są zmienne jak kobieta. Wczoraj na 16-dniowej ( Świdnica, dolnośląskie) w nocy w poniedziaek -10 kolejna 15 dni 0 lub na plusie. Super!!!! W sobotę rozsiewacz sprawdzony, zaplanowany urlop na poniedzialek i plan wyjazu w rzepak z saletrą. A dzisiaj ? Sami sprawdźcie http://www.twojapogo...idnica/16dniowa . Ręce opadają. Rozsiewać i liczyć że mrozu nie bedzie, czy czekać do 9-tego marca (niby ostatni mroźny dzień marca i można by wjechać?

P.S. Siał ktoś rzepak NK AVIATOR F1 ?

Sprawdź na pogodynce ale tylko na 3 dni. Na dłużej to najstarsi górale ci nie powiedzą co będzie.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Sprawdź na pogodynce ale tylko na 3 dni. Na dłużej to najstarsi górale ci nie powiedzą co będzie.

Ale to tylko trzy dni, mnie bardziej interesuje co bedzie później. Rozsieje saletrę teraz, rzepak wystartuje a za 10-12 dni -8 i co wtedy? Z kolei czekanie i głodzenie rośliny też nie jest dobre.

P.S. Kilkanaście minut temu miałem kilkuminutowe opady - nie wiem jak to nazwać chyba GRAD ( średnica do 5 mm, ale nie lód tylko takie małe, miękkie kulki śniegu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja czekam z nawozem do marca.. może tak w drugim tygodniu ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykDF    4

Ale to tylko trzy dni, mnie bardziej interesuje co bedzie później. Rozsieje saletrę teraz, rzepak wystartuje a za 10-12 dni -8 i co wtedy? Z kolei czekanie i głodzenie rośliny też nie jest dobre.

P.S. Kilkanaście minut temu miałem kilkuminutowe opady - nie wiem jak to nazwać chyba GRAD ( średnica do 5 mm, ale nie lód tylko takie małe, miękkie kulki śniegu).

 

W uprawie polowej nigdy nie wiesz jaka będzie pogoda. Z moich obserwacji dobrze sprawdza się http://www.yr.no/ . Dopiero

mamy koniec lutego jest jeszcze czas na nawozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

zalecane jest stosowac (200-300L/ha):

 

-poczatek wegetacji wiosennej -roztwor mocznika 12% +siarczanu magnezu 5% siedmiowodnego (lub 3% jednowodnego) + n. dolistny

- wysokosc roslin 10-15cm -roztwor mocznika 12% +siarczanu magnezu 5% siedmiowodnego (lub 3% jednowodnego)

- faza zielonego zwartego paka - roztwor mocznika 12% + n. dolistny

 

12% czyli 12kg mocznika na 100L wody

Kolego "nie" czyli jeżel zastosuje 300 l roztworu na 1 ha to ma w nim być 36 kg moczniku, czy to aby nie za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

jutro też z rana wysieje polifoskę 21, dam 200kg na/ha, ma być -4 a więc akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@ klauss raczej nie będzie za dużo.. stężenie liczy się na 100 l wody czyli jeżeli stosujesz 200 l/ha to dasz 24 kg mocznika, a jeżeli 300 l/ha to dasz 36 kg mocznika.. stężenie jest to samo ale dawka na ha się zmienia. Jeżeli dasz mniej mocznika na ha niż tutaj jest założone to wyjdzie Ci mniejsze stężenie roztworu. Także myśle że to nie za dużo ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Wiem że przy mniejszej dawce mocznika stężenie będzie mniejsze, to oczywiste. Nie mam doświadczenia w uprawie rzepaku, posiałem go pierwszy rok, dawka 36 kg dolistnie jednorazowo wydała mi się duża ( chodzi mi o możliwość poparzenia roślin) ale skoro tak można to ok. dzięki za informację. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w tej fazie 12% nie zaszkodzi.. później bliżej kwitnienia to stężenie będzie za duże (np dla zbóż przed kwitnieniem stężenie może wynosić do 5%). Nie jestem jakimś ekspertem także poszperaj gdzieś jeszcze dla pewności ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FisKars    3

W nocy ma byc u mnie -5, z rana planuje wjechać w polę,

Tylko nie wiem co dać siarczan 300 kg czy saletre, nie wiem czy na saletre nie jest zawcześnie bo rzepak bujnie a mogą jeszcze mrozy przyjśc, myślę że na siarczan to optymalna pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

A u mnie napadalo w dzień śniegu teraz jest mrozek i marźnie ale co z tego. Za tydzien od środy do piątku mają być przymrozki -6 wtedy może się uda dać dzień po dniu Prosan 250kg i saletrę 250kg. Cierpliwości życzę.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Właśnie moja próba posiania soli potasowej nie powiodła się. Niby było -4 C ale robiły się koleiny . Odpuściłem sobie...


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Może wąskie koła masz? Ja myśle nad wapnem jak złapie troche czasu na gorczycy. Może sie nie utopie. A jak sie nie utopie to fosforowo potasowe pod zboża jare i buraczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Normalne jak w c-355 14.9 radialki z Olsztyna, powietrza upuszczam do 0.9 atmosfery to ładnie się uginają i mają dużą powierzchnię styku, kiedyś były 16.9 to drzwi nie szło zamknąć. To ten sam traktor co mam w avatarze.

Widocznie spód jeszcze nie puścił a z wierzchu za mało zmarzło. Co będę się pchał, narobię kolein a później po tym opryskiwaczem będę jeździł.

Czekam....

Jednak straszą mrozami po -9C na 10-11 marca!!


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj