tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafto    32

a bo kolega farmermf pisze o poprzednim roku ;) myslałęm że teraz rozsiewałeś :P nie ogarnąłem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie macie opinie na temat saletrosanu na 1 dawke 400kg/ha? jezeli dam na 1 dawke 400kg to ile pozniej jeszcze dac azotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zależy jaki chcesz mieć plon, i sobie przelicz ile brakuje N, prosta matematyka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

SZkoda ale cos mi nie moze otworzyc sie ten katalog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jak czytam niektóre posty to mam wrażenie że nawozy są dalej za tanie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dla niektórych za tanie, a niektórzy uprawiają i nie wiedzą podstaw takich jak potrzeby pokarmowe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Zależy jaki chcesz mieć plon, i sobie przelicz ile brakuje N, prosta matematyka.

Zakładam, że doradztwo jeszcze przed tobą.

Jak po doradztwie będziesz tak mędrkował, to możesz mieć problemy z pracą.

Trochę pokory, bo to, że dopuścili do książek i sprzedają różne (niekoniecznie prawdziwe) teorie to nie powód do takich wynurzeń.

Jeśli pomagasz, to pomagaj (od tego jest forum) jeśli co innego, to daj sobie spokój.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiesz na ostatnich stronach było o tym trochę powiedziane tzn ile roślina pobiera na wytworzenie 1t ziarna. Co do przedmiotu doradztwo nawozowe to jestem w trakcie :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crimer    0

Planuję dac na wiosne po 100kg soli potasowej na ha aby uzupełnic skłądnik bo na jesieni poszło tylko 250kg polifoski 6 i zastanawiam sie kiedy dac, czy razem z pierwsza dawka azotu czy wczesniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Witam kupiłem saletrzak i saltrę. jaką dawkę polecacie na pierwszą i drugą dawkę na rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Planuję dac na wiosne po 100kg soli potasowej na ha aby uzupełnic skłądnik bo na jesieni poszło tylko 250kg polifoski 6 i zastanawiam sie kiedy dac, czy razem z pierwsza dawka azotu czy wczesniej?

Jak by była możliwośc wjazdu w pole to nawet teraz, ja sie zawsze staram jak jeszcze jest ziemia zamarznięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

kolego mocher saletra na pierwszą dawkę ;]

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

a jaka ilość na ha byś polecał? i potem na drugą dawkę saletrzaku ile dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

ja bym dał 400 saletry i 200 saletrzaku przed zielonym pąkiem ;p gdzie siarka ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

a dlaczego nie dawac saletrzaku na pierwsza dawke przecierz ziemia bedzie zamarznieta i azot niejest wtedy potrzebny a saletra do wegetacji sie ulotni bo roslina pobiera azot przy teperaturze 7 st. a azot uwalnia sie przy 3 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zrób sobie badania gleby i wtedy popatrz ile trzeba N wprowadzić do gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

panowie jaki nawóz dać pod rzepak po siałem polifoskę 6 jesienią w ilości 350 kg i to będzie wszystko z wieloskładnikowych a na wiosnę mam saletrę kędzierzyńska czy uzupełnić siarkę ?? jeśli tak to czym sieje 1 raz rzepak dlatego nie mam doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Co do siarki to zrobić badania bo praktycznie na niektórych terenach nawożenie siarką mija się z celem gdyż ciężki przemysł oparty na węglu kamiennym dał nam darmowe nawożenie tym pierwiastkiem... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Chcialbym na wiosne popryskac rzepak (Lisek odmiana liniowa) popryskac regulatorem wzrostu i mam takie pytanie kiedy najlepiej wykonac oprysk,czego sie wystrzegac,jakich bledów nie popelniac przy zabiegu i czy wogole jest sens takiego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Pewnie że jest sens. Ja skracanie zrobie jak rzepak bedzie miał 20-30 cm. Można użyć tebukonazolu np. sparta która dobrze zwalcza grzyby i ogranicza dominacje pędu głównego lub mtkonazolu np. karamba która silnie ogranicza wzrost pędu głównego ale słabo zwalcza grzyby. Działanie regulatorów wzrostu jest zależne od temperatury im wyższa temperatura tym dłużej ogranicza dominacje pędu głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Najlepiej na zamarzniętą glebe albo na mała warstwe śniegu tak by sól sie rozpuściła i wsiąkła ale żeby nie spłynęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj