tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

silva    19

Nie bardzo tłumaczył dlaczego. Na szkoleniu pokazał tylko tabelke w której ukazał na osi X okres wegetacji (Od ruszenia wegetacji wiosną w ozimych do ostatniego zabiegu azotowego który coś daje) zaś na osi Y która forma jest najodpowiedniejsza w poszczególnej fazie. I wyglądało to tak że forma amidowa oraz amonowa miała najwyższą wartość w początkowej fazie i w miare czasu ta wartość malała. Zaś forma azotanowa na odwrót. Opisane jest to jako tako na obrazku w poniższym linku

 

http://img218.imageshack.us/i/nawozeo.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

redi Siarczan Amonu z Saletrą Amonową możesz mieszać tez mam taki zamiar, ale jeszcze się wstrzymuje z wysiewem głosza do 14 st ale później znów mrozik i śnieg z deszczem.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

W mojej okolicy prawie każdy jedzie ostro z nawozem- saletrą (od godz. 5 do 9). Ziemia jest wówczas przymarznięta. Każdy sieje, ponieważ później (gdy skończą się mrozy) tak szybko nie wjadą na pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

Wczoraj skończyłem siać pierwszą dawkę pod oziminy i rzepak (pszenice po 200kg/ha saletry a pod rzepak 100kg/ha saletry i 300kg/ha saletrzaku) i na razie spokój czekamy na wiosne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

U nas na zamarziniętą tylko wieloskładnik pojedzie i saletrosan z saletrą się wstrzymamy. Choć sam nie wiem czy siać już bo patrząc na pogode to rzepak może nawet wymarznąć jeśli będzie taka huśtawka jak jest. Dzień plus 10 noc minus 10 ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

Ja tez na razie z azotem czekam bo on z dnia na dzien coraz gorzej wygląda a w sumie nie jest tak pózno a nawozy drogie wiec trzeba sie liczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

Dzisiaj byłem na szkoleniu i gość z Bayera radził by z saletrą w rzepaku poczekać do 15 marca,co innego z wieloskładnikiem ten powinien być wysiany dwa tygodnie przed ruszeniem wegetacji.Ja jeszcze czekam ,tylko że sam stosuje RSM i nie mogę dawać tego o mrozie ,a w południe już robi się błotko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

redi Siarczan Amonu z Saletrą Amonową możesz mieszać tez mam taki zamiar, ale jeszcze się wstrzymuje z wysiewem głosza do 14 st ale później znów mrozik i śnieg z deszczem.

masz tytle dobrych portali pogodowych ze nie warto sie opierać na progozach tv np pogodynka pl masz prognoze dla swojej miejscowości na 16 dni tylko musisz ją wpisać w wyszukiwarce portalu teraz podam linki do prognoz i map z jakich ja korzystam http://www.twojapogoda.pl/

http://www.sat24.com/pl?ir=true http://lowcyburz.pl/ http://pogodynka.pl/ to narazie wystarczy a jest ich duzo wiecej najbardziej polecam twoja pogoda są dobrzy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

thug popieram strone twojapogoda.pl własnie głównie z niej korzystam. :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najnowsze raporty donoszą, że rzepak został zasilony dawką 100 kg azotu na hektar w formie azotanowej i amonowej oraz 52 kg siarki w formie siarczanowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafco1991    7

byłem wczoraj na polu i rzepak ruszył już ten mocniejszy, natomiast ten słabszy chyba przemarzł bo nie daje znaku życia możliwe ze z korzenia wypuści jeszcze ;)


Sprzedam Orkan 2 w db stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja jako pierwszy wysiałem kizeryt 3 marca, bo wyglądało że rzepak wymarzł, wczoraj zaś poleciałem saletrą po 100kg/ha tak na rozbudzenie, bo się trochę rzepak ruszył i wygląda że coś jeszcze z niego będzie, co prawda cudów nie ma się co spodziewać, ale czas pokaże. No a jutro trzeba skończyć sianie bo wczoraj posiałem tylko tam gdzie jest sucho, bo na glinie koleiny robiło.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

@Bobek ,czyżby saletrosan masz na myśli i to w ilości 400 kg/ha, bo coś te liczby również do mojej dawki podobne :P i oczywiście stosowałem saletrosan w ilości 400 kg/ha. A co do saletrosanu(pierwszy rok stosuje) to mam pewna uwage ,że lepiej jest wysiać 3 dni wcześniej niż jakby stosowało sie saletrę , ze wzgędu na dłuższe rozpuszczanie na powierzchni gleby .

Edytowano przez martini89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys037    1

A ja czekam z nawozami , te temperatury ok 14 st 3 dniowe nic dobrego nie wróżą. rzepak się lekko pobudził a teraz znowu go skosi te słabe nie wytrzymają a w tym roku ich nie brakuje wracają mrozy nawet do -5 a zapowiada się tak niestety http://www.weatheronline.pl/weather/maps/city?LANG=pl&CEL=C&SI=kph&CONT=plpl&LAND=PL&REGION=0001&WMO=12375&LEVEL=51&R=0&NOREGION=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

ja w sobote posiałem saletre wraz z siarczanem razem 90kg N/ha martwi mnie wlaśnie ta pogoda te spadki temp. które mają nadejść w najbliższych dniach, zobaczymy co z tego będzie w mojej okolicy rzepaki w opłakanym stanie :mellow:


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek693    0

ja posiałem nawóz w sobotę jak myślicie czy można jutro wjeźdzać z opryskiem chodzi mi o jednoliścienne bo nie zdążyłem na jesieni a jest dużo samosiewów i miotły. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiur    1

ja posiałem nawóz w sobotę jak myślicie czy można jutro wjeźdzać z opryskiem chodzi mi o jednoliścienne bo nie zdążyłem na jesieni a jest dużo samosiewów i miotły. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam :rolleyes:

 

Z tym opryskiem na jednoliścienne to się wstrzymaj trochę, bo jeszcze jest zbyt niska średnia dobowa temperatura.

Ja jeszcze na swoje rzepaki nie wjeżdzałem z azotem, bo całe rozety przymarzły :( Ale jak zauważe, że odbija to zastosuję startową dawkę azotu. Myślałem też nad zastosowaniem biostymulatora który przyśpieszyłby regenerację np. Asashi albo kelpak.

Może znacie orientacyjne ceny tych specyfików?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek693    0

Z tym opryskiem na jednoliścienne to się wstrzymaj trochę, bo jeszcze jest zbyt niska średnia dobowa temperatura.

Ja jeszcze na swoje rzepaki nie wjeżdzałem z azotem, bo całe rozety przymarzły :( Ale jak zauważe, że odbija to zastosuję startową dawkę azotu. Myślałem też nad zastosowaniem biostymulatora który przyśpieszyłby regenerację np. Asashi albo kelpak.

Może znacie orientacyjne ceny tych specyfików?

startowa to znaczy jaką bo ja dałem narazie tylko 250 kg /h siarczanu amonu i zastanawiam się nad saletrą bo mówią kiepską pogode i powrót mrozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

witam 3 marca dalem na rzepaki 200 kg saletry . rzepak juz ruszyl puszcza mlode liscie i robi sie zielono mylalem zeby dac w tym tygodniu 200 kg saletry na ha i opryskac po niedzieli na samosiewy i na chawsty galera te pola ktore nie zdazylem i za 2 tygodnie dac ostatnia 3 dawke saletry 200 kg . czy moze jeszcze o tydzien przesunac prace??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyks    2

ja zasialem saletre kolo 10 marca u mnie rzepak tez narazie srednio wyglada ale wydaje mi sie ze jeszcez nie jest najgorzej co do pytan o oprysk to ja bym sie wstrzymal bo chwasty nie maja za duzej powierzchni asymilacyjnej zeby przyjac srodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja dzisiaj syplalem 2 dawke saletry na rzepak . jutro skoncze . rzepak ladnie rosnie nawet tam gdzie myslalem ze nic nie bedzie zrobilo sie zielono :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj