tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Cichy94    188

U nas widziałem że jeden już siał nawóz pod rzepak, ale moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

zobacze jeszcze dobrze pogode, jeśli nie nie bedą zapowiadać śniegu to wjeżdzam w ten weekend tylko doradźcie czy mocznik czy saletra a może saletrzak no i mam siarczanu amonu troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Najlepszy jest siarczan amonu to azot i siarka,tak potrzebna na start.Gdy przymrozi na tyle że wjadę na pole to sieję siarczan.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Ja na drugi tydzień , jak będzie dobry mróz to będe siał (bo inaczej nie wjadę), zastosuję saletrosan w dawce 400 kg/ha, ze względu na to ,że rzepak potrzebuje szybkiego zasilenia i dltaego ,że dosyć słaby miałem po zimie. A co do opadów to patrzyłem w necie i będa to opady o niewielkiej skali..

Edytowano przez martini89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

Witam. Jestem kompletnym laikiem w uprawie rzepaku w tym roku mam pierwszy raz. I mam mianowicie pytanie jakie nawozy najlepiej zastosować wiosną, w jakiej ilości i kiedy najlepiej zastosować (na co zwrócić uwagę).

Edytowano przez damianTDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@damianTDD, dość ryzykowne jet, że nigdy nie miałeś rzepaku. Czemu nie kupiłeś jakieś książki na temat uprawy? Parę złotych, a już byś wiedział co nie co.

Wiosną najlepiej saletra lub saletrosan, siarczan amonu. Pamiętaj że jedna dawka nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Do wtorku zapowiadają mrozy to co ruszamy z nawozami? Siarczanu amonu 200kg i saletry 200kg będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

to powiedzcie ile tego siarczanu zastosować na 1h niby z prognoz wynika ze marzec ma być już wiosenny też po 20 jak będzie ładnie to siejemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianTDD    24

Przeczytałem wiele artykułów, porad na temat uprawy rzepaku jednak wiem że czasami teoria mija się z praktyką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Grzela@ mysle, że to dobra dawka też mam zamiar taką zastosować na pierwszy rzu a na drugi 300kg saletry, co o tym myślisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HubertOjdana, przecież link który podałeś jest właśnie do tego tematu.

@DamianTDD, masz rację czasem to całkiem dwa inne światy. Po prostu nie wiedziałem, czy już coś o tym czytałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja planuje dac 50 kg Wiogr-u S i 400 kg saletry na 1 dawke ale w marcu bo teraz tylko spoldzielnie sieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Marekpieg...po podaniu przeze mnie linku temat został sklejony z innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

No 200kg siarczanu i 200kg saletry plus 300 na drugą dawke to wg mnie już max a co było pod korzeń? Bo jak sporo azotu to wg mnie troszke za dużo. U mnie nieco mniej. Wiosna:

Jesień: Polifoska 8 - 300kg

Wiosna I dawka: Yara mila 16:16:16 - 150kg, Sól p. - 150kg, Saletrosan - 200kg, Saletra(zależnie jak rzepak będzie wyglądał)

Przeznaczone na obie dawki 250kg saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Pestka5465 też tak zrobię jak Ty tzn 200kg siarczanu amonu + 200kg saletry i na II dawkę 300kg saletry amonowej ale między I a II dawką pomyślałem o 100 kg soli potasowe co myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, sól potasową wysiej wczesną wiosną. Wtedy się ona przyda roślinom.

Edytowano przez marekpieg1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Koledzy S Piotr i Groszek ten siarczan amonu macie krystaliczny? Ja mam Puławski Krystaliczny tylko nadal dokońca nie wiem co wysiac najpierw siarczan amonu czy saletrę doradzcie. Kolega dzis wysiewał saletrę w Polsce południowej idealne warunki na wysiew zero okrywy snieżnej i spory mróz.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ja tylko kupuję siarczan niegranulowany ten krystaliczny,zaleta niska cena,wada nie leci tak szeroko jak granulowany,dawka jaką zapodam to z 150-200kg/ha a za parę dni poleję RSM-em.Wyczytałem że warto by było do azotu i siarki na start dodać fosfor on wpłynie na szybką odbudowę korzenia i doda życia dla umęczonej rośliny.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Dolistne gdy temperatura jest niska a wegetacja ruszyła bo fosfor z gleby jest wtedy praktycznie nie przyswajalny. A jeśli temperatura dość wysoka to jakieś nitrofoski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

A powiem wam że patrząc za okno pisać sie nie chce na te tematy bo czlowiek się zastanawia ile i co dać a tu po dakich dwóch dniach -11 i do tego silny wiatr i rzepak kto wie czy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Piotr no tak szerokośc wysiewu mniejsza, ja będe mieszał siarczan amonu z saletrą pójdzie to na I dawke kolejna to sama saletra. No zaoszczędzic idzie sporo na krystalicznym, a tak nawiasem bo widze jesteś dolnego śląska ja z górnego kiedy masz zamiar wysiac I dawkę?

 

Az strach z tymi mrozami, mogło choc odrobine okrywy zostać bylibysmy spokojniejsi bo na dzień dzisiejszy wszystko zalezy od temperatury, ze zbożami tak samo.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj