tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

yacenty    3867

też można, tylko po co?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

A ja z innej beczki. Słyszał ktoś że chloropyrifos został wycofany i ponoć tylko do marca ma pozwolenie na sprzedaż ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Niby do 15 stycznia. Tak czy siak w tym roku robię zapas


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Była wypowiedz rolnika w telewizji co uprawia rzepak na powierzchni 100 ha powiadał , te środki ochrony co mają być wycofane z ochrony rzepaku w Polsce to nie będzie czym chronić rzepaku spadną plony do 2,5 tony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

niestety tak, kasują nam wszystko po koleji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ee tam. Ochrona patentowa się skończyła zabiegi za 8zł/ha czy nawet chloropyrifos jest za tani. Gotowe są nowe rozwiązania chronione patentami. Tylko musi być teraz brak, plantacje zaczną być nieproduktywne i wtedy bayer nas uratuje. .. Za odpowiednią cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491
16 godzin temu, matek89121 napisał:

chyba najtańszym i najlepszym sposobem jest odpowiedni płodozmian w którym rzepak pojawiałby się co 4-5 rok 

mam przez miedze rzepak sąsiada który wchodzi na działkę co 2 rok to z roku na rok coraz gorzej 

To podaj taki płodozmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ja mam.: rzepak pszenica buraki pszenica i znów rzepak. Spokojnie można by coś jeszcze dodać, ale w małym gospodarstwie są problemy ze zbytem niektórych płodów w małej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ansu napisał:

Ee tam. Ochrona patentowa się skończyła zabiegi za 8zł/ha czy nawet chloropyrifos jest za tani. Gotowe są nowe rozwiązania chronione patentami. Tylko musi być teraz brak, plantacje zaczną być nieproduktywne i wtedy bayer nas uratuje. .. Za odpowiednią cenę.

Dokładnie. Dziwnym trafem KE wycofuje te substancje, które posiadają najwięcej generyków. Jest to nie na rękę monopolistom, takim jak Bayer, Basf, Syngenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

My nie będziemy mieć czym pryskać na robala a z Ukrainy przywiozą tysiace ton rzepaku chronionego  tak jak w tym roku było.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7
2 godziny temu, losktos napisał:

i co mu brakuje 

 

 

 

 

 

428 kB · 0 pobrań

428 kB · 0 pobrań

 

 

443 kB · 0 pobrań

443 kB · 0 pobrań

 

 

97 kB · 0 pobrań

97 kB · 0 pobrań

Tak wyglądał miesiąc temu 

 

 

 

 

 

pierwsze dwa zdjęcia wyglądają mi na zbyt silną regulacje.. Na trzecim rzepak jest ok

 

i co mu brakuje 

 

 

 

 

 

428 kB · 0 pobrań

428 kB · 0 pobrań

 

 

443 kB · 0 pobrań

443 kB · 0 pobrań

 

 

97 kB · 0 pobrań

97 kB · 0 pobrań

Tak wyglądał miesiąc temu 

 

 

 

 

 

pierwsze dwa zdjęcia wyglądają mi na zbyt silną regulacje.. Na trzecim rzepak jest ok

 

Dałem  litr caryxu na hektar i niczym nie skracalem  bor mikroelementy  i siarczan  magnezu   ale jedynie co to mógł  być  zapozno opryskany   caryxsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

skróciłeś caryxem. Kiedy był robiony zabieg? Czy było zimno podczas zabiegu lub parę dni po?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

I ile rzepak miał liści podczas zabiegu

1 l caryxu to w większości wypadków za mocna dawka , takie mam obserwacje i doświadczenia. Tylko na mocne plantacje i nie szybciej jak bardzo dobrze rozwinięte 5-6 lisci

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

A ja rzepak skracałem na 3-4liść 1l caryx, mocznik, siarczan magnezu, ekolist, bormax, cypermetryna i tak ładnego rzepaku nigdy nie miałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
3 godziny temu, yacenty napisał:

niestety tak, kasują nam wszystko po koleji

Jakieś może źródła co dokładnie wycofują i kiedy ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

 

Około 15 minuty

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Propikonazol,prochloraz,dikwat, desmedifan,chloropiryfos i coś jeszcze?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Tylko można opryskać na 4 liscie i na 4 liscie. Można opryskać 1 l caryxu na mała słaba roślinę która ma 4 małe liscie a można 1 l na piękny gruby rzepak rez w fazie 4-5 lisci

1 l caryxu na słabe małe rzepaki to jest zabójstwo. Lepiej w mieszance z tebu lub coraz bardziej podoba mi się 0,5 metkonazol z caramba np+0,8 tebu 

u mnie 0.6 caramby+ 0,6 helicure plus alpnowy octan cynku wbił rzepak w ziemie. Jedna regulacja, szyjka nisko przy ziemi i piękny kolor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co mu dolega? Bogate stanowisko czy biedne, wszędzie taki sam! Ostatni zabieg mikro, bor,robak, dwa tygodnie temu.

20191103_160757.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przypaliles go opryskiem na chwasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przedwschodowy

Edytowano przez Zapracowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj