tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

ansu    392

Sąsiadowi rozsiewacz padł i na części drugą dawke dał dopiero przed kwitnieniem. Leżał i prawie tonę mniej. Przy takiej samej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Mój ojciec dał 3 dawkę też jakoś przed kwitnieniem i efektu zero ani nie kwitl drugi raz ani nie sypał jak pojebany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Na kilku działkach w rzepaku rzuciła mi się kiła. Rzepak siany co 4 lata jaka może być przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
1 godzinę temu, matek89121 napisał:

tylko zapytaj co i kiedy dał przed tą dawka 300 kg przed kwitnieniem 

2 marca dał 400kg Saletrosanu 26, tydzień przed kwitnieniem 270kg Saletry, plon 4.86t/ha, Klasa 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobek    93

Czemu tak długo czekał z drugą dawką? 

 

Edytowano przez Kobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Nie mam pojęcia ale to był jego pierwszy rok z rzepakiem ja pierwszą dawkę wtedy sypałem 11marca, drugą dawkę koło 25marca. plon 4.34t/ha. Ja miałem populacje sherlocka i monolita on miał hybrydę bonanze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Pierwszy rok siał to i plon miał dobry pomimo ewidentnego błędu w nawożeniu . A i tamten rok był bardziej przyjazny dla rzepakow niż ten.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomtom83    7

Byłem  dzisiaj  obejrzeć  rzepak i normalnie  fioletowo na  polu liscie usychaja  co może mu brakować  jest  sens  coś  dawać jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
41 minut temu, Tomtom83 napisał:

Byłem  dzisiaj  obejrzeć  rzepak i normalnie  fioletowo na  polu liscie usychaja  co może mu brakować  jest  sens  coś  dawać jeszcze 

Wcześniej pisałem że takie rzepaki są w Zamojskim a były ładne co się dzieje coś zabrakło pokarmu , za wcześnie siane są , jeden gostek posiał około 10 września i rzepak mniejszy i ładny ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak ktoś ma zasiany 5kg/ha zamiast 40sztuk/m2 to nie dziwne, że jedzenie się skończyło przy takich temperaturach po wschodach.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
10 minut temu, ansu napisał:

Jak ktoś ma zasiany 5kg/ha zamiast 40sztuk/m2 to nie dziwne, że jedzenie się skończyło przy takich temperaturach po wschodach.

Sieli ludziska po 3,5 kg na 1 ha to fakt 80 / 90 nasiona na 1 m2 to już gęsto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5393

Zobaczcie lepiej czy śmietka pół korzenia nie zjadła


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
2 godziny temu, Tomtom83 napisał:

Byłem  dzisiaj  obejrzeć  rzepak i normalnie  fioletowo na  polu liscie usychaja  co może mu brakować  jest  sens  coś  dawać jeszcze 

Jak się ociepli to jeszcze gorzej będzie. Zrób zdjęcie wstaw napisz co dawałeś to może Ci ktoś podpowie bo tak to dużo teori.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

A co wy chcecie zrobić z rzepakiem w listopadzie,tylko czekać do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

kilka osób z af sie z wzorem wybiera po przymrozkach wiec co niektórzy by jeździli i nawozili cały rok 

ciekawe ile im zostaje z tych rzepaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Nakupili traktorów po 300tys które nie mogą nawet 300 godzin rocznie zrobić i szkoda by tak stał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Jechałem trasą z Lublina na Podkarpacie, po drodze rzepaki we wszystkich kolorach tęczy. Czerwony/ fioletowy/żółty to raczej niedobory PK. Nie chcę wojny ale te coraz wcześniejsze siewy przy takich zmianach klimatu to trochę szaleństwo. To że rzepak buduje plon jesienią to jedno, ale zasiać wcześniej, później skracać trzy razy i dostarczać dodatkowo PK bo wegetacja jesienna jest długa to mija się z celem. U mnie siany 26 i 30 sierpnia na jednym skracaniu tylko i wyłącznie CCC+Tebu siedzi w ziemi jak Niemiec w okopach, a niedoborów mikro jak i makro brak , pomimo tego że ma już kilkanaście Gdyby ktoś miał wątpliwości zdjęcie z tygodnia wstecz. 45szt/m2

Snapchat-633760625.jpg Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Popraw miesiąc ,bo o miesiąc za póżno wpisałeś ,chyba że pomyliłeś z pszenicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

Kilka razy pisałem na forum o zmianie klimatu i przesunięciu w czasie terminów siewu przynajmniej o tydzień ale w odpowiedzi usłyszałem ze wolą dwa razy skracać  niż później go gonić 

druga kwestia to płodozmian rzepaki za często wracają na pole i  skutkuje to różnymi chorobami i szkodnikami typowo rzepakowymi w całym cyklu rozwojowym od jesieni az po zbiór 

samosiewy które konkurują z roślinami  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Były badania z których wynikało że w systemie orkowym w rzepaku co 3 lata samosiewów było więcej jak wysianych roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

przyjmując że staty rzepaku podczas zbioru sięgają tylko 5 % z 3,5 t =175kg potencjalnie kiełkujących nasion które utrzymują zdolność kiełkowania nawet do 10 lat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj